pojemność a ilość ryb...

Awatar użytkownika

Dominika
Uczestnik
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 10:42 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: pojemność a ilość ryb...

#31

Post autor: Dominika »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Dzięks za informacje i tą burzliwą wymianę zdań, na pewno sobie ktoreś z tych rybek kupię ale zanim to uczynię to sobie konkretnie o nich poczytam :)
Mam do was pytanie czy te rybki trzyma sie same w akwarium czy moge je trzymac z kirysami? Bo zbrojnika musze oddac, gdyż moje akwa jest juz za małe dla niego :(
Awatar użytkownika

grab
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 9:42 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: pojemność a ilość ryb...

#32

Post autor: grab »

Pielęgniczki bywają agresywne ale to już musisz sprawdzić sama. U mnie anomalki ganiaja otosy ale nic wiecej im nie robia. Jak akwa bedzie zarosniete wystarczajaco to git

ppaula2

Re: pojemność a ilość ryb...

#33

Post autor: ppaula2 »

A więc tak:
Dla tych ryb potrzebujesz drobne jasne tło, miękką wodę o niskim pH.
Roslinek nie skubią, nie przekopują dna tak jak mają to w zwyczaju pyszczaki.
Do wystroju akwa trzeba dodać korzenie i łupki kokosów. Mile widziane liście dębu, buku, ketapungu i szyszki olchowe.
Hmm
Co do kirysków. Możesz dać z 5 szt ale tych miniaturowych....
Chociaż ja bym się trochę obawiała, ze powierzchnia dna może być dla nich za mała :(
Kakadu są raczej rybkami przydennymi tak więc aby nie było pusto ja bym dała tak jak pisałam wyżej jakies drobnoustki lub rasborki (ja mam hengela w 96l 10 szt).

U mnie samiec kakadu gania kiryski mam ich 8.... Anomalki nie czepiają się ich :)
A co do zbrojnika to zdecydowanie musisz go oddać.
Ostatnio zmieniony czw lis 25, 2010 6:12 pm przez ppaula2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Dominika
Uczestnik
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 10:42 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: pojemność a ilość ryb...

#34

Post autor: Dominika »

Ja mam 3 kiryski pstre no i 3 dni temu samic zlozyla ikre i czekam co sie tam z niej wylęgnie. Mam tez 4 gupiki, 1 molinezje i 1 mieczyka ale to sa jego ostatnie podrygi, gdyz strasznie wychudł i cos bialego zrobilo mu sie na pletwie, wiec czekam dnia kiedy fiknie, no i moja ukochana 15cm Zofia(zbrojnik) której musze sie pozbyc :(
Czy gupiki moga zostac ? Czy powinnam tez sie ich pozbyc?
Awatar użytkownika

Virtus
Zapaleniec
Posty: 279
Rejestracja: sob lut 20, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Re: pojemność a ilość ryb...

#35

Post autor: Virtus »

ppaula2 pisze:Dla tych ryb potrzebujesz drobne jasne tło
Chyba podłoże :-P
ppaula2 pisze:łupki kokosów
Nie dla wszystkich :wink: Jeśli będą np. Ramirezy to nie będą z nich korzystały.
ppaula2 pisze:Możesz dać z 5 szt ale tych miniaturowych....
Ja miałem pstre i miały problem jak Ramirezy ikrę składały, a przy kakadu to wolę nie mówić :twisted: Moje kakadu nie ruszają natomiast otosków ;)
A co do zbrojnika to zdecydowanie musisz go oddać.
To popieram :mrgreen:

[ Dodano: Czw Lis 25, 2010 6:43 pm ]
Dominika pisze:1 molinezje
Też na pewno do oddania.
Dominika pisze:4 gupiki
Mogłyby zostać, ale wtedy bez innych rybek. Młode gupików też raczej nie pożyją długo bo pielęgniczki będą robiły sobie ucztę :-P
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: pojemność a ilość ryb...

#36

Post autor: Bożena »

Dominika pisze: cos bialego zrobilo mu sie na pletwie, wiec czekam dnia kiedy fiknie,
co białego :?:
Może trzeba go odłowic, zeby nie pozarażal innych rybek.
Sorrki na 'cos białego" jestem wyczulona po pleśniawce :razz:
Ostatnio zmieniony czw lis 25, 2010 6:54 pm przez Bożena, łącznie zmieniany 1 raz.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

ppaula2

Re: pojemność a ilość ryb...

#37

Post autor: ppaula2 »

Virtus pisze:
ppaula2 pisze:Dla tych ryb potrzebujesz drobne jasne tło
Chyba podłoże :-P
Oczywiście, że podłoże :) Zmęczona już jestem :(
A tło wedle uznania - najlepsze czarne ;)
Virtus pisze:
ppaula2 pisze:łupki kokosów
Nie dla wszystkich :wink: Jeśli będą np. Ramirezy to nie będą z nich korzystały.
Tak jak wyżej pisałam z ramirezami nie miałam nic wspólnego.
Kakadu składają w kokosie ikrę, a anomalki składają na korzeniu lub słyszałam o kokosie odwróconym "do góry nogami"
Virtus pisze:
ppaula2 pisze:Możesz dać z 5 szt ale tych miniaturowych....
Ja miałem pstre i miały problem jak Ramirezy ikrę składały, a przy kakadu to wolę nie mówić :twisted: Moje kakadu nie ruszają natomiast otosków ;)
Moje kakadu także otosów nie ruszają.
Virtus pisze:
Dominika pisze:1 molinezje
Też na pewno do oddania.
Popieram :)
Virtus pisze:
Dominika pisze:4 gupiki
Mogłyby zostać, ale wtedy bez innych rybek. Młode gupików też raczej nie pożyją długo bo pielęgniczki będą robiły sobie ucztę :-P
Lepiej także oddać.
ja także poczatkowo chciałam sobie zostawić z 5 samców ale w końcu zrezygnowałam.
Ostatnio zmieniony czw lis 25, 2010 7:27 pm przez ppaula2, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ