Skalary podgryzające trawnik

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary
ODPOWIEDZ

Autor
Isia
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: czw lut 18, 2010 10:39 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary podgryzające trawnik

#1

Post autor: Isia »

Mam problem ze skalarkami, które regularnie podskubują mi "miękkie" rośliny. Najpierw zabrały się za hetercię, którą obgryzły całkiem. Aktualnie smakują nadwódkę i niestety największy ból- trawnik z tenellusa. Dostają papu suche (astacolor, d-allio plus, d50 plus, ichtiovit, ovovit, krill flake i jakiś typowo roślinny) oraz czasami mrożony cyklop. Kiedy zauważyłam, że skubią sobie rośliny zwiększyłam ilość pokarmu roślinnego w diecie. Niestety nadal skubią. Co radzicie?
Awatar użytkownika

Zrazik
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt gru 01, 2009 1:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Re: Skalary podgryzające trawnik

#2

Post autor: Zrazik »

Ile razy dziennie je karmisz? bo skalary maja to do siebie ze w kolko są głodne wiec może po prostu dawałaś im więcej jedzenie na początku a teraz ze względu na zmniejszenie ilości muszą sobie wyrównać :>
U mnie np. tak było ze na początku dawałem im więcej jedzenie a potem ze względu na "przytycie" żagielków musiałem zmniejszyć ilość pokarmu i stąd znikające rośliny :)

Autor
Isia
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: czw lut 18, 2010 10:39 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Skalary podgryzające trawnik

#3

Post autor: Isia »

Karmię je raz dziennie. Wcześniej były karmione obficiej i dwa-trzy razy dziennie. Było tak dlatego, że karmiła je moja mama podczas gdy ja byłam w pracy. Niestety nie dało się mamy nauczyć, że nie może im sypać tyle jedzenia, że połowa leży na dnie jak wracam do domu i uznałam, że robię to tylko ja. Co zatem mogę zrobić? Karmić je jednak więcej?
Rzeczywiście sprawiają wrażenie ciągle głodnych. Kiedy widzą puszkę z jedzeniem to rozpoczynają dziki taniec przy szybie. Ale robiły to także, jak były karmione częściej.
Jak patrzę na obskubany trawnik to mnie telepie :-x
Awatar użytkownika

Zrazik
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt gru 01, 2009 1:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Re: Skalary podgryzające trawnik

#4

Post autor: Zrazik »

proponuje karmić je 2 razy dziennie - rano i wieczorem i myślę ze powinno podziałać - choć oczywiście nie gwarantuję niczego. po prostu co tydzień zmniejszać troszkę dawkę i powinno poskutkować :)

Autor
Isia
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: czw lut 18, 2010 10:39 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Skalary podgryzające trawnik

#5

Post autor: Isia »

Ok, to będę je karmić jeszcze rano przed wyjściem do pracy. Oby pomogło :) Dzięki :)
ODPOWIEDZ