belka oswietleniowa modernizacja

Rodzaje. Ilość. Moc. Przeliczniki. Koszty.
ODPOWIEDZ

Autor
oszty
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz lut 26, 2012 9:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

belka oswietleniowa modernizacja

#1

Post autor: oszty »

Witam posiadam belke oswietleniowa 2x39w
Chcialbym dodac min jeszcze 1 swietlowke, moze mi ktos podpowiedziec jak mozna to wykonac estetycznie, moze juz to ktos robil i moze sie podzielic spotrzezeniami albo jakimis zdjeciami z przeprowadzanej modernizacji.Albo ma namiar na jakiegos magika, ktory by podljal sie tego zadania. Kilka zdjec mojej belki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
By analogs84 at 2012-02-26

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

belka oswietleniowa modernizacja

#2

Post autor: pkucaba »

Od dołu jest jakaś szybka ? Jeśli nie.
Najmniejszą ingerencją było by zamocowanie dodatkowej świetlówki do istniejącej. Np. przy pomocy dwóch spinek mocujących świetlówkę t5 skręconych ze sobą.
Obrazek

Autor
oszty
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz lut 26, 2012 9:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: belka oswietleniowa modernizacja

#3

Post autor: oszty »

tak od dolu jest plexi
myslalem raczej o calkowitym wyjeciu odblysnika rozsunieciu obecnych swietlowek i zamontowaniu jeszcze jednego statecznika 1x39 albo 2x39 i 1 albo dwoch swietlowka. Metalowy odblysnik zastapic jakas folia. Tylko do tego trzeba troche cierpliwosci i zdolnosci manualnych :)

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

belka oswietleniowa modernizacja

#4

Post autor: pkucaba »

Obawiam się, że dwóch nie wciśniesz. Zamiast oprawek tych z pokrywy dla ułatwienia modyfikacji próbowałbym bryzgoszczelnych a świetlówki zamocowałbym na spinkach.
Obrazek => Obrazek

Autor
oszty
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz lut 26, 2012 9:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: belka oswietleniowa modernizacja

#5

Post autor: oszty »

2 moze nie, ale jak przetne ta blaszke bede mogl rozsunac jeszcze te 2 fabryczne i mozoe uda mi sie wcisnac chociaz 1 w sumie nie bedzie tak zle/ teraz tylko jeszcze wepchac stetecznik, albo zasilacz do swietlowki bo ostatnio chyba nawet takie cos widzialem na alledrogo.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

belka oswietleniowa modernizacja

#6

Post autor: pkucaba »

Nie lubię tego typu oprawek. IHMO wygodniej będzie na oprawkach bryzgoszczelnych. Lub możesz poszukać też wciskanych foto poniżej. Ja mam dwie lewe ręce i nie lubię ciąć.
Obrazek.

dziuniek31
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 8:10 pm
Lokalizacja:

belka oswietleniowa modernizacja

#7

Post autor: dziuniek31 »

tu masz takie już gotowe i całkiem niedaleko możesz odebrać osobiście http://www.zoolight.pl/product-pol-769- ... 1x39W.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ojciecmateusz
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 9:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

belka oswietleniowa modernizacja

#8

Post autor: ojciecmateusz »

jaką szerokość ma belka w miejscu gdzie zamontowane są świetlówki? Czy jest miejsce na statecznik?

Autor
oszty
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz lut 26, 2012 9:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: belka oswietleniowa modernizacja

#9

Post autor: oszty »

Obrazek
Obrazek
Uploaded with ImageShack.us

ojciecmateusz
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 9:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

belka oswietleniowa modernizacja

#10

Post autor: ojciecmateusz »

Możesz dołożyć tylko jedną świetlówkę. Blaszki z oprawkami odkręć, nie będą potrzebne. Kup 6 oprawek bryzgoszczelnych i 6 metalowych uchwytów na świetlówki T5. Utnij 2 kawałki prostej blaszki lub plexi na szerokość belki ( 9cm). do tego przykręć lub na nity przymocuj uchwyty. Całość do belki i gotowe. Pozostaje podłączenie statecznika, a to też nie jest trudne.
Jak mieszkasz w okolicach Grójca służę pomocą.

Autor
oszty
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz lut 26, 2012 9:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: belka oswietleniowa modernizacja

#11

Post autor: oszty »

podlaczanie stat to nie problem bawilem sie z dodawaniem oswieltenia do pokrywy wromak. Chodzi racze o estetyke( zeby kabelki byly ladnie schowane, staecznik ukryty a co wazniejsze (akurat tu mam najwiecej watpliwosci) zeby jeden kabel zasilal 2 stateczniki

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

belka oswietleniowa modernizacja

#12

Post autor: pkucaba »

Dobierz się do kanału i pomierz. wszystko powinno wejść do środka. Jeden kabel zasilający, dwa włączniki. Przecież masz tam nawet miejsce na dodatkowy włącznik.
ODPOWIEDZ