Zapraszamy na comiesięczne spotkania warszawskich akwarystów i użytkowników FAWA.PL.
Szczegóły w wątku: kliknij! Najbliższe spotkanie już... w sobotę, 10.03.2018.o o godzinie 17:00. Zapraszamy do PUBu Zielona Gęś koło Metro Pole Mokotowskie
Można zgłaszać zdjęcia do edycji Zdjęcie Miesiąca Luty 2018.

Oświetlenie Led od Zoolight

Rodzaje. Ilość. Moc. Przeliczniki. Koszty.

Autor
tomekk1980
Bywalec
Na imię mam: Tomek

Post autor: tomekk1980 » ndz gru 11, 2016 3:04 pm

Witam
Zastanawiam się nad wymianą oświetlenia Lamp Aqua-Lux T5 na oświetlenie Led.
Posiadam belki 3x80w długie 145cm.
Może ktoś używa takiego oświetlenia Led od Zoolight i może powiedzieć jak to się sprawuje, czy daje radę tak jak świetlówki.
Oświetlenie Led do tanich nie należy i czekam na konkretne opinie przed zakupem;)

Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz

Post autor: rhino » ndz gru 11, 2016 10:28 pm

Testowałem LED White+ 120 i... oddałem.
Ilość światła była bez porównania mniejsza niż z T5.
Ostatecznie chciałem ją zostawić jako dodatek (wspomaganie wschodu/zachodu), ale niestety nie współpracuje ze sterownikami PWM. Można ją ściemniać tylko napięciem.

Awatar użytkownika

zoolight
Gość
Telefon: 226126878
Na imię mam: Katarzyna

Post autor: zoolight » pn maja 15, 2017 1:05 pm

Witamy :pada:

Mamy świadomość tego, że nie istnieją produkty idealne, które wszystkim i w każdych warunkach będą odpowiadały. Jesteśmy jednak przekonani o wysokich parametrach naszych lamp z serii LED PREMIUM, dlatego dajemy Państwu możliwość byście mogli się o tym przekonać osobiście.

Od dnia dziejszego na wszystkie lampy LED PREMIUM - seria LED WHITE, WHITE+, PLANT RED, PLANT GREEN oraz COLOR i COLOR+
otwieramy 30 dniową akcję TEST. Jeśli zakupiona lampa nie spełni Państwa oczekiwań będzie można ją zwrócić.

Pozdrawiamy
zespół ZOOLIGHT

PS. Szybkie zdjęcie jednego z naszych biurowych zbiorników - oświetlenie LED PREMIUM 2xWhite+ i 1xPlant RED

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 15, 2017 2:03 pm przez zoolight, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojtekxxx9

Post autor: Wojtekxxx9 » pn maja 15, 2017 4:56 pm

rhino pisze:Testowałem LED White+ 120 i... oddałem.
Ilość światła była bez porównania mniejsza niż z T5.
Ostatecznie chciałem ją zostawić jako dodatek (wspomaganie wschodu/zachodu), ale niestety nie współpracuje ze sterownikami PWM. Można ją ściemniać tylko napięciem.
A PWM przez tranzystor IRF540? Listwy LED napięciowe tak się sciemnia

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ