Zapraszamy na comiesięczne spotkania warszawskich akwarystów i użytkowników FAWA.PL.
Szczegóły w wątku: kliknij! Najbliższe spotkanie już... w sobotę, 10.03.2018.o o godzinie 17:00. Zapraszamy do PUBu Zielona Gęś koło Metro Pole Mokotowskie
Można zgłaszać zdjęcia do edycji Zdjęcie Miesiąca Luty 2018.

Akwarium ~150l - Pytania (głównie oświetlenie)

Rodzaje. Ilość. Moc. Przeliczniki. Koszty.

eratez
Zapaleniec

Post autor: eratez » śr lis 29, 2017 4:33 pm

Ostatni post z poprzedniej strony:

Po przespaniu się i przemyśleniu sprawy wydaje mi się, że to co piszą na RA może zadziałać. Znaczy TC420 z LM lub PT. Nie wiem czy zgodnie ze sztuką i czy nie zaszkodzi to LMowi i PT. Jak bym miał TC to bym to sprawdził. Ale nie mam więc piszę może zadziała.
Na pewno do LM 6 ledów nie więcej :P
Jeśli chodzi o ledy to ja bym się ograniczył do 6500K i 8500K i ewentualnie WFS. Żadnych niebieskich czy czerwonych bym nie dawał, jak już koniecznie jakiś kolor to FS zamiast WFS i tyle.
Sam nie wierzę w to co napiszę, ale jak chcesz żeby było łatwiej to może paski led :razz: wtedy wszystko zadziała z TC420 bez problemu, tylko trzeba by zasilacz 12V.
Ostatnio zmieniony śr lis 29, 2017 4:34 pm przez eratez, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
OharaWymiatashi
Uczestnik
Na imię mam: Tomek

Post autor: OharaWymiatashi » czw lis 30, 2017 3:44 pm

Zasięgnąłem jeszcze w między czasie kilku rad i na RA i od producenta driverów P4115G i są one troszeczkę sprzeczne. Zgodnie z informacją jaką otrzymałem na RA jest możliwość połączenia szeregów po 7szt, ale zapas jest bardzo niewielki. Teoretycznie można by podłączyć te, których napięcie jest w granicach 3,1-3,2V (czyli większość) ale jest to "ryzykowne".

Z informacji uzyskanych od producenta mówiąc w skrócie wynika, że więcej diod o napięciu 3,1-3,2V niż 6 stosować nie powinienem. 2V przy tym driverze powinno być nieprzekraczalnego zapasu i tak pewnie przekonfiguruję schemat rozmieszczenia diod.

Druga sprawa, o której należy pamiętać to, że TC420 należy jednak lekko przerobić, tak aby sterować driverami przez PWM. Podłączenie wg koncepcji jaką miałem może być jednak zabójcze dla driverów po jakimś czasie.

Powyżej przekazuję informacje, które posiadam (nie są one przeze mnie sprawdzone).

Myślę że za jakiś czas dotrą do mnie zamówione sterowniki i drivery i będę mógł napisać co udało mi się osiągnąć i czy założenia są poprawne.

Wklejam aktualny schemat. Być może rozszerzę go o dodatkowy szereg, ale założenia są takie jak poniżej.

Obrazek

ODPOWIEDZ