HQI a garbnik

Rodzaje. Ilość. Moc. Przeliczniki. Koszty.
ODPOWIEDZ

Autor
Żyła
Uczestnik
Posty: 37
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:55 pm
Lokalizacja:
Płeć:

HQI a garbnik

#1

Post autor: Żyła »

Witam mam akwarium 140na60na60 odkryte typowe BW . Jakiś czas temu zdobyłem w robocie z demontażu dwie lampy HQI 70W z żarnikami 5600 kelwinów.I pytanie czy hqi nie będzie wytracać garbnika z wody.
Ostatnio zmieniony pn lut 14, 2011 8:50 pm przez Żyła, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: HQI a garbnik

#2

Post autor: tomekm »

Nie bedzie, ale przy hqi i braku roslin moga mocno ruszyc glony wiec musisz mocno zaciemniac wode i dodawac sporo garbnikow.
Pozdrawiam
TomekM

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: HQI a garbnik

#3

Post autor: froster »

HQI to światło takie samo jak każde inne (przeliczamy identycznie jak świetlówki W/L , tylko przy ledach jest inaczej) więc czemu ma coś wytrącać ? Jak dasz 2x70W na Twoje 500l to i tak to za wielę nie będzie , a barwa 5600k będzie w sam raz pasowała do herbatki ;)
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: HQI a garbnik

#4

Post autor: tomekm »

Niestety nie moge sie z tym zgodzic, nie wiem czy masz doswiadczenie w hqi. Sadzac po nicku mozesz miec ale raczej w morskich ;). W roslinnych akwariach z mojego doswiadczenia dobre zarniki hqi moga miec duzo wiecej mocy swietlnej niz swietlowki przez co jesli nie bedzie za tym szlo zwiekszenie nawozenia moga pojawic sie klopoty z glonami co nie raz poczatkujacy zauwazyli.
Pozdrawiam
TomekM

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: HQI a garbnik

#5

Post autor: froster »

ja się nie znam , niech się wypowiedzą Ci co wiedzą ... Panie Tomaszu wuala proszę kontynuować temat
ODPOWIEDZ