Molinezja pływa ogonem w dół

Przedstawiciele: Gupiki, Endlerki, Mieczyki, Molinezje, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Molinezja pływa ogonem w dół

#1

Post autor: bory »

Wiem, że teoretycznie wątek powinien się znaleźć w dziale Choroby, ale sytuacja jest nieco odmienna i nie do końca tam pasuje bo... to chyba nie choroba. Jedna z moich molinezji czasami pływa tak, jakby nie miała siły. Już wiele razy stawiałem na niej krzyżyk, a ona nadal ma się całkiem dobrze :D Sprawa wygląda tak, że czasem pływa łbem do góry, a ogonem w dół - wygląda jakby ten ogon ją ciągnął do dna. Jak już się ustabilizuje w poziomie to stara się nie ruszać z miejsca. Tak się zdarza średnio raz w miesiącu, a przez resztę czasu jest ok. Już wiele razy mnie nastraszyła, że zdycha. Poza tym jest okazem zdrowia, życia i jest żwawa jak wszystkie inne. Pierwszy raz to zaobserwowałem jakieś 4 m-ce temu. Czy ktoś z Was się natknął na taki przypadek? :shock:
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Molinezja pływa ogonem w dół

#2

Post autor: marcinzabki29 »

Trochę stary wątek, ale go odświeżę.
Jakiś czas temu nabyłem małe stadko zwinników
i jeden z nich tak właśnie pływa. Tylko, że on tak
pływa cały czas. A ponieważ to już będzie ze dwa miesiące,
więc stwierdziłem, że ten typ tak ma :wink:
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Molinezja pływa ogonem w dół

#3

Post autor: bory »

No Marcinie, na Twoją odpowiedź zawsze można liczyć, lepiej późno niż wcale :D

Molinezja ma się cały czas całkiem dobrze, jednak nadal bywają dni, że pływa pod dużym skosem.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Molinezja pływa ogonem w dół

#4

Post autor: marcinzabki29 »

Ja patrząc na swojego zwinnika mam czasami wrażenie,
że tonie i próbuje złapać powietrza.
Oczywiście nie podpływa do powierzchni, do tego jest najmniejszy z całego stadka.
I jest tak jak u Ciebie, normalnie przyjmuje pokarm i pływa - pomimo swojej
ułomności - po całym akwarium razem z innymi towarzyszami. :)
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Molinezja pływa ogonem w dół

#5

Post autor: rudy1986 »

A nie zdarza sie to przypadkiem bo mocniejszym nakarmieniu??
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Molinezja pływa ogonem w dół

#6

Post autor: marcinzabki29 »

U mnie nie, przed posiłkiem czy po pływa tak samo.
Pozdrawiam Marcin

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Molinezja pływa ogonem w dół

#7

Post autor: ubik »

Nie wiem o co chodzi z waszymi rybami, ale ja kiedyś w wyniku kolizji "bojownik vs grzałka" miałam przez dwa lata prawoskrętnego bojownika wspaniałego. Może jakiś mechaniczny, dziwny uraz?
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Molinezja pływa ogonem w dół

#8

Post autor: marcinzabki29 »

ubik pisze:Nie wiem o co chodzi z waszymi rybami
My też nie :)
ubik pisze:prawoskrętnego bojownika wspaniałego
Widocznie lewoskręt mu się zablokował. :wink:
I rzeczywiście skręcał tylko w prawo :/
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Molinezja pływa ogonem w dół

#9

Post autor: bory »

rudy1986 pisze:A nie zdarza sie to przypadkiem bo mocniejszym nakarmieniu??
Nie. Nie karmię ryb obficie. A taki stan trwa od rana, poprzez karmienie, do wieczora. Następnego dnia jest już normalnie.
ubik pisze:Może jakiś mechaniczny, dziwny uraz?
Na pewno nie uraz (chyba, że psychiczny? :D ) bo ryba jest prosta tylko średnio raz w miesiącu pływa dziwnie.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Molinezja pływa ogonem w dół

#10

Post autor: rudy1986 »

Wada genetyczna:>

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Molinezja pływa ogonem w dół

#11

Post autor: ubik »

marcinzabki29 pisze:Widocznie lewoskręt mu się zablokował.
I rzeczywiście skręcał tylko w prawo
Pływał tylko w prawo przez kolejne dwa lata swojego życia;( W prawo polował... w prawo uciekał... jak chciał w lewo musiał zrobić kółko...
bory pisze:Nie. Nie karmię ryb obficie. A taki stan trwa od rana, poprzez karmienie, do wieczora. Następnego dnia jest już normalnie.
Borysie może masz coś niesamowicie ciekawego na suficie?
rudy1986 pisze:Wada genetyczna:>
Od razu wada! Może to jakiś szczególny talent?;)

Dein

Re: Molinezja pływa ogonem w dół

#12

Post autor: Dein »

ubik pisze:Pływał tylko w prawo przez kolejne dwa lata swojego życia;( W prawo polował... w prawo uciekał... jak chciał w lewo musiał zrobić kółko...
Gdyby to była moja ryba, złośl... troskliwie dawałbym jej ochotkę z lewej strony, żeby musiał wykonać pełen obrót. Jadłaby i ćwiczyła jednocześnie, długo zachowując sportową sylwetkę.

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Molinezja pływa ogonem w dół

#13

Post autor: ubik »

Dein pisze:Gdyby to była moja ryba, złośl... troskliwie dawałbym jej ochotkę z lewej strony, żeby musiał wykonać pełen obrót.
Może masz rację (nie potrafię wyczuć na ile to jest żart). Bardzo bolała mnie ta sytuacja zwłaszcza, że cały dramat rozegrał się pod moją nieobecność (poprosiłam kogoś o zajęcie się akwarium gdy nie było mnie w domu przez dłuższy czas) Byłam przekonana, że zdechnie ale się wylizał. Nie wiem na ile rehabilitacja ochotką by mu pomogła, bo ta ryba wyglądała jak litera "C". Nawet jak nie pływał to był przekrzywiony w prawą stronę. Chyba byłaby to z mojej strony jakaś strasznie sadystyczna rozrywka - podawanie pokarmu od strony której nie widzi;) Oprócz tego był do końca swoich dni bardzo charakterny i mimo wszystko dość ruchliwy. Przeżył w sumie ponad 3 lata.

No cóż... ale to nie jest temat ryb prawoskrętnych tylko temat ryb bujających w obłokach.
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Molinezja pływa ogonem w dół

#14

Post autor: bory »

ubik pisze:może masz coś niesamowicie ciekawego na suficie?
Raczej nie ma tam ciekawych widoków - od dołu widać tylko ogony pistii i limnobium, wyżej jest już pokrywa. Nawet jakby to była ta wada genetyczna (którą sugeruje rudy), która sprawiałaby, że ryba ma rentgen w oczach, to nie zobaczyłaby nic poza białym sufitem. No chyba, że widzi przez sufit... ;)
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
ODPOWIEDZ