30l cube

Obsady zbiorników. inne
ODPOWIEDZ

Autor
Czeresniak
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: pt lip 08, 2011 3:34 pm
Lokalizacja: Wola
Płeć:

30l cube

#1

Post autor: Czeresniak »

Witam,
Chciałem się podpytać o obsadę do zbiornika 30x30x35. Oświetlenie 18W, CO2 w płynie, filtr kaskada N300 Aquaszut.
Mam na oku:
Bojownika, Pseudomugil furcatus lub gertrudae, Microrasbora galaxy, kiryska miniaturkę, neon czerwony, otosek, krewetki RC lub raczek orange.

Które pasowały by razem z w/w i w jakich ilościach?
Ponadto zastanawiam się nad roślinkami. Chcę zrobić na środku korzeń i oblepić go mchami (singapore lub taivan). Potrzebuję jakiejś roślinki na 1 plan (coś trawkowego) i na plan 3. Myślałem o małym heńku, ale to mało.
Jakieś propozycje?

Kolejne pytanie o podłoże. ILE potrzeba? Czy paczka AQUATIC NATURE SHRIMP-SOIL 1,5L wystarczy? Ewentualnie jakiś zamiennik o podobnej wielkości ziaren i kolorze.
Awatar użytkownika

Martwa_Zagadka
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: J.
Płeć:

Re: 30l cube

#2

Post autor: Martwa_Zagadka »

W tym litrażu możesz trzymać Bojownika.. którego z resztą polecam " RATUJMY BOJOWNIKI Z KUBECZKÓW" .. Wszystkie pozostałe rybki, które wypisałeś są rybami stadnymi i trzeba ich minimum 6 sztuk, a nie masz na to miejsca [ewentualnie galaxy ale tylko 6 sztuk co mało efektownie wygląda]..
Krewetki możesz wrzucić, ale wtedy bojek musi być malutki aby się przyzwyczaił do nich, ponieważ może sobie zrobić z nich królewską ucztę.. Możesz np. do bojka wsadzić ślimaki: anentome helena, Ampularia [chociaż ta może komicznie wyglądać bo rośnie duża, 5-6 cm średnicy] albo neritina :)

korzeń się obsadza :)
Roślinki:
na pierwszy plan Glossostigma, Elatine, Pogostemon helferii, mały heniek..[gatunki do wyboru]
na trzeci plan Eleocharis parvula/ acicularis/ vivapara, rotala, bacopa i ludwiga [gatunki do wyboru]..

Co do podłoża to 2-3 worki. Pomonoż sobie powierzchnie dna (30x30) i ile chcesz centymetrów tego podłoża, następnie podziel przez 1000 i masz ile potrzebujesz litrów.. :)
Ostatnio zmieniony sob lip 30, 2011 10:38 pm przez Martwa_Zagadka, łącznie zmieniany 4 razy.
Nie ma ZAGADKI - nie ma ryzyka. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy.
ODPOWIEDZ