128L a zbrojniki

Obsady zbiorników. inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Martwa_Zagadka
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: J.
Płeć:

128L a zbrojniki

#1

Post autor: Martwa_Zagadka »

witam,
od dluzszego czasu servisuje akwarium 128L 80x40x40 Obecnie w akwa przedywa obsada:

5xbystrzyk pieknopletwy;
5x kirysek pstry;
5x kirysek karlowaty;
2x danio lamparcie(czekam az padna)
2x zbrojnik niebieski(do tego dalszy temat)

umowilam sie z wlascicielka ze kupie zbrojnika potrzymam u siebie, podkarmie, jak deko podrosnie pwuscimy go, ale...
Pod moja nieobecnosc ktos przyniosl jej dwa dorosle zbrojniki, niebieskie ok 12cm i ok 10 cm ,tak na oko dwie samice.. Moj ma jakies 4,5-5cm. Teraz moje pytanie..

Czy jak ten moj podrosnie zmiesci sie do tego akwarium jeszcze czy to juz bedzie za duzo...?

Dodam,ze w najblizszym czasie dojda jeszcze molinezje...
Nie ma ZAGADKI - nie ma ryzyka. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy.

Piraruq
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wt sty 17, 2012 8:41 pm
Lokalizacja:

Re: 128L a zbrojniki

#2

Post autor: Piraruq »

10-12 cm u ancistrusa już dawno powinna być rozpoznawana płeć. Jeśli nie mają charakterystycznych wąsików, to pewnie są samice. Jeśli ten Twój okaże się samcem, to podmień go za dwie samice. Zrób harem 1 samiec na 2-3 samice.To maks co zmieścisz na takim dnie.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

128L a zbrojniki

#3

Post autor: saintpaulia »

Przy tej wielkości płeć zbrojników jest już na 100% do rozpoznania. Dużo dość tych ryb na dnie niewielkiego w sumie akwarium. Jednak zaryzykowałabym z umieszczeniem tam zbrojniczka, jeśli akwarium ma dość kryjówek i jest dobrze utrzymane, jeśli chodzi o jakość wody. Tylko czy chcesz, żeby się tam zaczął rozród zbrojników? To potem ciężko ogarnąć. Ciężko wyłapać młode w gąszczu roślin, bez rozkładania akwarium na czynniki pierwsze.

Natomiast co do molinezji - to odradzam. Zupełnie niedobry pomysł w takim szkiełku. :oops:
Awatar użytkownika

Autor
Martwa_Zagadka
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: J.
Płeć:

128L a zbrojniki

#4

Post autor: Martwa_Zagadka »

wiesz ja sie nie znam na zbrojniikach, ale jak na moje to samiczki bo nie maja wlasnie tych waskow, jeden ma tylko przy nosie kilka ten wiekszy, ale to sie zdaza jak slyszalam.. Czyli jezeli tem moj bedzie samiec to sie zmieszcza a jak samica to nie..??? To tak jakos haotycznie to napisales.

Molinezje to niestety nie moj pomysl, jakby to bylo moje akwa to bym dorzucila bystrzykow ale niestety..

A to one sie tak rozmnazaja bardzo..???
Nie ma ZAGADKI - nie ma ryzyka. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

128L a zbrojniki

#5

Post autor: saintpaulia »

Samiczka też się zmieści. Moje zbrojniki składały ikrę co dwa tygodnie mniej więcej. Z każdej wychodziło jakoś 50 młodych. Dobrze, że miał je kto pożerać. :x
Współczuję dbania o akwa z tymi molinezjami. Może się uda chociaż same samce wpuścić?
Awatar użytkownika

Autor
Martwa_Zagadka
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: J.
Płeć:

128L a zbrojniki

#6

Post autor: Martwa_Zagadka »

juz kiedys miala tam molimezje czarne ksiezycowe a czemu sa takie trudne w hodowli...???

Co do ikry zbrojnika to moze da sie ja po prostu usuwac...???
Nie ma ZAGADKI - nie ma ryzyka. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

128L a zbrojniki

#7

Post autor: saintpaulia »

Molinezje nie są trudne. Są jednak duże, szybko się "plenią", są często dość agresywne w stosunku do współloktorów.
Ikrę penie można zabrać, ale przy tym ostro stresuje się wysiadującego ją samca.
Awatar użytkownika

Autor
Martwa_Zagadka
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: J.
Płeć:

128L a zbrojniki

#8

Post autor: Martwa_Zagadka »

hmmm... Co do populacji molinezji to mysle ze maluch szybko zostana wyjedzone przez bystrzyki... Aaaaaaa jeszcze w tym akwa jest bojek.. W sumie molinezje chyba potrzebuja lekko osolonej wody czy mi sie wydaje...??

Czyli musze miec nadzieje ze moj maly zbrojniczek to samiczka.. Ale przynajmniej juz wiem, ze sie zmieszcza...
Nie ma ZAGADKI - nie ma ryzyka. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy.
ODPOWIEDZ