Obsada 54l

Obsady zbiorników. inne
ODPOWIEDZ

Autor
Liducha
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:11 am
Lokalizacja:

Obsada 54l

#1

Post autor: Liducha »

Witam! tak sie zastanawiam nad obsada kotra mam w swoim 54l zbiorniczku i nie wiem czy jest ok. zatem prosze o jakies rady co ewentualnie dodac co wymienic itd. W moim akwa plywa 10 rozbor klinowych, obecnie juz tylko jedna ramireza, 3 otoski i 3 piskorki. Na innym forum ktos stwierdzil ze mam zupe rybna i mocno przerybione akwarium. Ciezko mi to przyjac do wiadomosci bo w akwa nie widac ryb praktycznie heh ale chodzi mi o opinie kogos kto "wie z czym to sie je". ja jestem poczatkujaca akwarystka i w wielu jeszcze kwestiach potrzebuje pomocy. Parametrow wody nie znam dokladnie, ph jest w okolicy 7, temp. 26.

Jerry
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: wt sie 14, 2012 9:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Obsada 54l

#2

Post autor: Jerry »

Na forach internetowych zapanowala swoista moda na spu... na powiedzmy straszne wspolodczowanie bolu razem z rybkami. W zasadzie powinnas miec zwiornik 450 l i wtedy moze bojownika i 2 samiczki, albo ze 2 mieczyki...
Ja z wlasnego doswiadczenia powiem w 54l mialem 4 bystrzyki barwne i tylez samo razborek hengeli. Razborki nic nie robily w sensie sapaly sobie, czasem ktoras sie przeplynela, bystrzyki plywaly, za to byly blado rozowe. w 240 te same razborki zapierdzielaja jak zle po calym akwa a bystrzyki sa intensywnie czerwone ze az purpurowe.
Jaki wniosek - nie mozna dac sie zwariowac, ale tez odpowiednio dobrane ryby beda wygladaly ladniej i odwdziecza sie za to ze maja gdzie plywac. Piskorek ze sklepu jest malutki, ale rosnie do dosc pokaznych rozmiarow....
W 54 mam zamiar miec microrasbory galaxy lub erytromicron lub jedne i drugie albo neony simmulans.
W zasadzie to nie zastanawialem sie czy cos do nich dokladac bo ja to mam tak ze wole miec tych neonow 20 niz 10 neonow i 5 czegos tam ;) Ale takie podejscie przychodzi chyba wraz z kolejnymi akwariami na szafkach.
Co do Twojej obsady powiem tak. Te ryby beda zyly i pewnie nawet zdrowe eda. Nic im sie nei stanie. Natomiast im wieksza ryba i im wieksza lawica (nie zawsze) i im wiekszy zbiornik, tym lepiej mozesz obserwowac ich naturalne zachowania. ;)
Napisal bym Ci kiedy bojowniki sa najladniejsze ale sa osoby ktor by mnie za rozpowszechnianie takiej wiedzy zlinczowaly ;)
240l - Skalar coast, 54l - Rak i banda redek, 54l - ozdobna nuda

uniqer
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: śr maja 25, 2011 8:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Obsada 54l

#3

Post autor: uniqer »

Zgodze się z opinią kolegi Jerrego.

Ilość jest ok, natomiast ja bym przemyślał kwestie logistyczne. Np. Jeśli zamierzasz mieć parę Ramirezek i doczekać się potomstwa to piskorki są do wyeksmitowania. Jeśli nie zjedzą ikry to napewno tak zestresują rodziców, że oni to zrobią.
ODPOWIEDZ