Obsada 160l Azja lub bw

Obsady zbiorników. inne
ODPOWIEDZ

Autor
marekmich
Zapaleniec
Posty: 347
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 4:50 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Marek
Płeć:

Obsada 160l Azja lub bw

#1

Post autor: marekmich »

Zabieramy się chyba za postawienie typowego baniaka z tematu. Żona chciałaby bójka ja natomiast bw. Ale kompletnie nam nie wychodzi dobranie obsady. Chcemy aby to był biotop. Podłoże piasek, jest ro, światła od 18w lub dodatkowo 2x39w ale to nie musi być odpalone. Proszę o pomoc w zaproponowaniu obsady.
Braliśmy pod uwagę jakieś stadko, nie koniecznie neony, otoski, pielęgniczki, coś ciekawego nie jakieś oklepane rybska. Ostatecznie bojek mógłby dostać kostkę. Ale wolałbym nie stawiać obecnie 4 akwa.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Obsada 160l Azja lub bw

#2

Post autor: Christo »

Poza oklepanym splendensem jest chyba ze 40 (albo i wiecej) znanych gatunków bojowników, a większość z nich pochodzi właśnie z BW lub m.in z BW. Można mieć coś biotopowego, czarnowodnego, azjatyckiego, nieoklepanego i nawet żona może będzie zadowolona. Do tego np jakieś ławicowe i równie czarnowodne razborki. Wszystko można pogodzić. :)
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…

Hergar
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: wt lip 08, 2014 2:46 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Re: Obsada 160l Azja lub bw

#3

Post autor: Hergar »

Przy 160l to już możesz się zastanowić nad większymi bojownikami np:
betta macrostoma - http://www.ibcbettas.org/smp/species/macrostoma.html" onclick="window.open(this.href);return false; ,
betta unimaculata - http://www.ibcbettas.org/smp/species/unimaculata.html" onclick="window.open(this.href);return false; .
Przy nich nie musisz szaleć z niską twardością i kwasowością.
Albo na dno duże ilości liści, torfu korzeni, a z ryb betta coccina w grupie. Tylko dla nich niska twardość i duża kwasowość. W wodzie obojętnej też dadzą radę ale dopiero przy ph w okolicach 5 i niżej pokazują swoje piękno.
Oczywiście to tylko propozycje, a te gatunki podałem ze względu na ich obecność w Polsce. Cocciny, tak przy okazji, mam młode na sprzedaż, więc jakby co to się odzywaj :P.

Autor
marekmich
Zapaleniec
Posty: 347
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 4:50 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Marek
Płeć:

Re: Obsada 160l Azja lub bw

#4

Post autor: marekmich »

Dzięki. Wczoraj przynioslem gałęzie z liśćmi dębu i schna sobie w pełnym słońcu.
ODPOWIEDZ