akwa 112l obsada porady

Obsady zbiorników. inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
esk2
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: wt lip 18, 2017 10:22 am
Telefon: H850
Lokalizacja: Kobyłka
Na imię mam: Jaca
Płeć:

akwa 112l obsada porady

#1

Post autor: esk2 »

Akwa 112l, filtr claro1000 (mysle o aquareturbo 1000)

Oswietlenie: belka Diversa led 2x18w barwa zimnawa, dolozona swietlowka t5 16w ciepla

Roslinnosc jak na foto,
Nawozenie: aquaflora carbo, planta gainer classic

Obsada:
2 kosiarki
2kirys spizowy
2kirys sterby
2kirys pstry
1kirys albinos
1kirys swardz
2glonojady
4gupiki
3neony czerwone
7neony inessa
8danio malabarakie
5krewet amaro
1alpularia orange

do oddania pojedyńcze sztuki które zostały:
1molinezja orange
1danio pregowany

Co zmienic, co poprawic by bylo lepiej?
Obsada nie za duza?
Czy mozna cos jeszcze ewentualnie dolozyc.. myślałem o Razbora Galaxy małe stadko ale nie chce przerybić.
Mile widziane cenne porady doswiadczonych.

Dodam tylko że zaczynam i chciałbym sensowej dorady a nie zjechania.

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt lip 18, 2017 10:39 am przez esk2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

akwa 112l obsada porady

#2

Post autor: rupert »

Witaj na forum.
Pierwsza moja myśl po zerknięciu na Twoje akwa: Ale zajebiaszcza żabienica Obrazek!!!
Ale to dlatego, że ostatnio mam hopla na ich punkcie.
Ogólnie całkiem przyjemny baniak rozumiem, że niedawno zalany wiec jak roślinki się rozrosną będzie jeszcze fajniej.
Co do obsady to ja ogólnie jestem zwolennikiem jednej większej ławicy +25 szt (o ile litraż pozwala) plus ew coś na dno. U Ciebie spory misz masz gatunków ale to tylko moje zdanie.
Awatar użytkownika

Fish-ka
Uzależniony
Posty: 681
Rejestracja: sob paź 01, 2011 2:28 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna
Płeć:

akwa 112l obsada porady

#3

Post autor: Fish-ka »

Kiryski lubia byc w grupie, minimum 5 szt, ale nie mieszaja sie pomiedzy gatunkami, powienienies zdecydowac sie na 1-2 gatunki i uzupelnic sklad a pozostale oddac/sprzedac
poza tym powinny miec drobny piach zeby nie ranic sobie pyszczkow
podobnie neonki, minimum 10 szt
to moja uwaga ;)
Ostatnio zmieniony wt lip 18, 2017 11:19 am przez Fish-ka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

akwa 112l obsada porady

#4

Post autor: rupert »

Fish-ka pisze: Kiryski lubia byc w grupie, minimum 5 szt, ale nie mieszaja sie pomiedzy gatunkami
tu bym trochę podyskutował od ponad dwóch lat mam spiżowe pandy i pstre i wszystkie trzymają się w kupie czy to przy jedzeniu czy przy odpoczynku w szeregu się ustawiają i nie przeszkadza im, że jeden jest pandą a drugi pstrym czy spiżowym.
Fish-ka pisze: poza tym powinny miec drobny piach zeby nie ranic sobie pyszczkow
z tym też nie do końca się zgadzam ale to już nie raz było poruszane. Tutaj kolega ma żwirek o łagodnych niechropowatych kształtach. U mnie na bazalcie nigdy jeszcze nie zauważyłem poranionych wąsików czy brzuszków u rybek dennych
Awatar użytkownika

Fish-ka
Uzależniony
Posty: 681
Rejestracja: sob paź 01, 2011 2:28 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna
Płeć:

akwa 112l obsada porady

#5

Post autor: Fish-ka »

rupert pisze:
Fish-ka pisze: Kiryski lubia byc w grupie, minimum 5 szt, ale nie mieszaja sie pomiedzy gatunkami
tu bym trochę podyskutował od ponad dwóch lat mam spiżowe pandy i pstre i wszystkie trzymają się w kupie czy to przy jedzeniu czy przy odpoczynku w szeregu się ustawiają i nie przeszkadza im, że jeden jest pandą a drugi pstrym czy spiżowym.
Fish-ka pisze: poza tym powinny miec drobny piach zeby nie ranic sobie pyszczkow
z tym też nie do końca się zgadzam ale to już nie raz było poruszane. Tutaj kolega ma żwirek o łagodnych niechropowatych kształtach. U mnie na bazalcie nigdy jeszcze nie zauważyłem poranionych wąsików czy brzuszków u rybek dennych
przy takim grubym podlozu nigdy nie zobaczysz jak zanurzają w nim ryjki i przesypują z wielkim zadowoleniem, jest to możliwe tylko jak się ma w akwarium piasek
oczywiście zyc będą itd
Awatar użytkownika

Autor
esk2
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: wt lip 18, 2017 10:22 am
Telefon: H850
Lokalizacja: Kobyłka
Na imię mam: Jaca
Płeć:

akwa 112l obsada porady

#6

Post autor: esk2 »

Baniak zalany 01.06.2017, cotygodniowo podmianka 20-30%

Co do Kirysków potwierdzam kolegę 'rupert' chciałem by było ich stadko i do tego różnobarwne potwierdzam trzymają się razem mimo różnic.
Piaskownica jest niedawno dołożona w lewym przednim rogu, właśnie tam najczęściej kiryski odpoczywają oraz czyszczą skrzela (na zdjęcie akurat odpłyneły).

Co do żabienicy to fakt wygląda świetnie, jednak ma starych liściach ma czarny nalot (kropki, dziurki) podejrzewam pozostałość ze sklepu gdzie kupiłem.

Misz masz, może trochę i tak, początkowo chciałem ławicę Neonów jednak zostało mi tylko 10szt., dokupiłem więc Danio, które mają się świetnie i są wiecznie głodne.Teraz przeglądając fora zakochałem się w Razborze Galaxy i pojawiło się pragnienie posiadania ich w swoim baniaku, tylko żeby nie przyrybić, doradzcie. Czy aktualna obsada jest na granicy przerybienia czy jest jeszcze luz? )bo różne są opinie)
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

akwa 112l obsada porady

#7

Post autor: rupert »

Fish-ka pisze: przy takim grubym podlozu nigdy nie zobaczysz jak zanurzają w nim ryjki i przesypują z wielkim zadowoleniem
W jednej aranżacji miały 1/3 dna z piasku a reszta z bazaltu. Prawie nigdy nie widziałem, żeby ryły w tym piasku. Pokarm który spadł na plaże chętnie jadły krewecie bo kirysy wolały siedzieć w żwirku i stamtąd pobierały pokarm. Większość czasu żerowały właśnie na bazalcie. Dlatego gdy przesiadłem się na 200 litrów całkiem zrezygnowałem z plaży bo z czasem i tak piasek przelatuje na żwir i robi się brzydko. Z mojej strony koniec OT i tematu kirysy i piasek cz bazalt.
Dodano po przerwie do tego postu:
esk2 pisze: Czy aktualna obsada jest na granicy przerybienia czy jest jeszcze luz?
Raczej bym nic nie dokładał. Ew pozbyłbym się (oddał, sprzedał, zamienił) wszystkiego co nie siedzi na dnie i dołożył jedną sporą ławice Razbor Galaxy 15-20 szt
Dodano po przerwie do tego postu:
esk2 pisze: jednak ma starych liściach ma czarny nalot (kropki, dziurki)
Od razu bym usuwał takie liście przy samym dole, stymuluje to roślinkę do wypuszczania nowych
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

akwa 112l obsada porady

#8

Post autor: Miro »

esk2 pisze: a nie zjechania.
Dlaczego ?
Sorry, ale z tłem było by ładniej. :keep:
Awatar użytkownika

Autor
esk2
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: wt lip 18, 2017 10:22 am
Telefon: H850
Lokalizacja: Kobyłka
Na imię mam: Jaca
Płeć:

akwa 112l obsada porady

#9

Post autor: esk2 »

rupert pisze:
Raczej bym nic nie dokładał. Ew pozbyłbym się (oddał, sprzedał, zamienił) wszystkiego co nie siedzi na dnie i dołożył jedną sporą ławice Razbor Galaxy 15-20 szt
Danio Malabarskie kręcą się przy tafli, Neony zajmują środek, a dół służba sprzątająca. Mam usunąć:
8 Danio
10Neonów

na koszt jednej ławicy Razbor? a ewentualnie jakis kompromis?

a tło jest czarne, tylko coś się odbiło w szkle..
Ostatnio zmieniony wt lip 18, 2017 12:30 pm przez esk2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

akwa 112l obsada porady

#10

Post autor: rupert »

To Twoje oko ma cieszyć akwarium nie moje Obrazek
Ja np u siebie mam ławice ok 25-30 razbor klinowych i do tego harem prętnika karłowatego który fajnie działa jako straszak, dzięki niemu rybki trzymają się w kupie. A ty zrobisz tak, żeby Tobie się podobało.
Awatar użytkownika

Autor
esk2
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: wt lip 18, 2017 10:22 am
Telefon: H850
Lokalizacja: Kobyłka
Na imię mam: Jaca
Płeć:

akwa 112l obsada porady

#11

Post autor: esk2 »

ok w takim razie czy dokladajac 10szt. Galaxy nie przerybie baniaka?
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

akwa 112l obsada porady

#12

Post autor: rupert »

esk2 pisze: 2 kosiarki
2kirys spizowy
2kirys sterby
2kirys pstry
1kirys albinos
1kirys swardz
2glonojady
4gupiki
3neony czerwone
7neony inessa
8danio malabarakie
5krewet amaro
1alpularia orange
+ 10 Galaxy wydaje mi się, że trochę za dużo jak na 112l
Awatar użytkownika

Autor
esk2
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: wt lip 18, 2017 10:22 am
Telefon: H850
Lokalizacja: Kobyłka
Na imię mam: Jaca
Płeć:

akwa 112l obsada porady

#13

Post autor: esk2 »

a jeżeli chodzi o oświetlenie?
czy: belka LED Diversa 2x18w barwa zimna(6000-6500k), dolozona swietlowka t5 16w ciepła wystarczy?
Ostatnio zmieniony wt lip 18, 2017 2:06 pm przez esk2, łącznie zmieniany 1 raz.

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

akwa 112l obsada porady

#14

Post autor: krasnal »

Niedługo Sam zobaczysz ,że kosiarka tyć za duża do tego szkła
Wiem - na razie małe ( też powinny być w stadzie :P )
Trzy cm ryby (dorosłej) nie zrobi zagęszczenia - ja bym dodał ( i dodam -tylko stanieją :oops: )
Awatar użytkownika

Autor
esk2
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: wt lip 18, 2017 10:22 am
Telefon: H850
Lokalizacja: Kobyłka
Na imię mam: Jaca
Płeć:

akwa 112l obsada porady

#15

Post autor: esk2 »

8 Malabarczyków oddałem, zostało to co poniżej:

2 kosiarki
8kirysów
2glonojady
4gupiki
10neonów
5krewetek amaro

Ile bezpiecznie mogę dołożyć Razborek? (galaxy jak znajdę, w ostatecznosci klinowej) 15? więcej
Dodano po przerwie do tego postu:
Prośba o doradę, co mogę dołożyć do poniżej obsady 112l by pocieszyc okom, nadac jakiś kontrast?
Galaxy, co jeszcze ewentualnie?
ODPOWIEDZ