???Czy może być tak???

Obsady zbiorników. inne
ODPOWIEDZ

Autor
matiki6754321909
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 23, 2009 1:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

???Czy może być tak???

#1

Post autor: matiki6754321909 »

Serdecznie witam jestem tu nowy i chcę powiedzieć ,że bardzo podoba mi się to forum,ale do rzeczy,niedługo zakładam moje drugie akwarium o pojemności 240l. imitujący czarne wody chce w nim hodować pielęgnice i pielęgniczki,neonki i zbrojniki,dokładna obsada to:
-Apistogramma cacatuoides(pielęgniczka kakadu) harem 1 samiec i trzy samiczki
-Paracheirodon innesi(neon innesa) stado 20szt.
-paletki odmiana red turquoise 4szt.
-Ancistrus sp.(zbrojnik niebieski) 3SZT. jeden samiec dwie samice
-Carnegiella strigata(Pstrążenica marmurkowana) 6szt.

Moje pytanie to czy mogę je wszystkie razem hodować w jednym akwarium 240l.?
oddaje ten problem profesjonalistą.

ZA WSZELKĄ POMOC DZIĘKI :grin: :grin: :grin:

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: ???Czy może być tak???

#2

Post autor: JPK »

Paletek i pstrążenic więcej, palet 5-6 szt, pstrążenic 10 lub więcej.
Pamiętaj o dobrej filtracji, bo w BW z definicji nie ma praktycznie roślin.
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: ???Czy może być tak???

#3

Post autor: Drottnar »

To zależy czy są to czarne wody płynące (w nich rzeczywiście nie ma roślin), czy stojące (w nich oślin jest sporo).

Linf

Re: ???Czy może być tak???

#4

Post autor: Linf »

Przyznaję rację Drottnarowi jest to znacząca różnica.

Autor
matiki6754321909
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 23, 2009 1:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ???Czy może być tak???

#5

Post autor: matiki6754321909 »

Mają być to wody płynące bez roślin
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ???Czy może być tak???

#6

Post autor: Tomacha »

Generalnie obsada ok.
Paletek nigdy nie hodowalem.
Pstrazenic mozesz wiecej - beda fajniej wygladaly kolyszac sie calym stadkiem przy powierzchni.
neonkow tez dalbym wiecej. ja mam w tej chwili neonkow czerwonych ok. 40 w 300 l.( a czerwone sa wieksze niz innesa) i tez zastanawiam sie czy nie dokupic. 20 sztuk po prostu zginie.
Pielegniczki i zbrojniki ok. Ale zastanow sie moze nad jakimis ciekwaszymi zbrojnikami. Jest duzo roznych "elek", ktore mozna niedrogo kupic - a sa ciekawsze.

Autor
matiki6754321909
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 23, 2009 1:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ???Czy może być tak???

#7

Post autor: matiki6754321909 »

Misquamacus pisze:Paletek i pstrążenic więcej, palet 5-6 szt, pstrążenic 10 lub więcej.
Pamiętaj o dobrej filtracji, bo w BW z definicji nie ma praktycznie roślin.
czy 6 paletek w takim akwarium nie będzie za dużo :?: :?: :?: :?: :?:

Autor
matiki6754321909
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 23, 2009 1:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ???Czy może być tak???

#8

Post autor: matiki6754321909 »

Tomacha pisze:Generalnie obsada ok.
Paletek nigdy nie hodowalem.
Pstrazenic mozesz wiecej - beda fajniej wygladaly kolyszac sie calym stadkiem przy powierzchni.
neonkow tez dalbym wiecej. ja mam w tej chwili neonkow czerwonych ok. 40 w 300 l.( a czerwone sa wieksze niz innesa) i tez zastanawiam sie czy nie dokupic. 20 sztuk po prostu zginie.
Pielegniczki i zbrojniki ok. Ale zastanow sie moze nad jakimis ciekwaszymi zbrojnikami. Jest duzo roznych "elek", ktore mozna niedrogo kupic - a sa ciekawsze.
więc ile dać neonów
wiem że są ciekawsze ale mam już je w innym mniejszym akwarium i chce je przenieść do tego,wydaje mi się że 60 l. dla zbrojników to za mało
i mam jeszcze inne pytanie związane ze zbrojnikami czy mogę hodować jeszcze inny gatunek np. peckoltia pulcher chodzi mi o charem
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ???Czy może być tak???

#9

Post autor: Tomacha »

Mozesz trzymac jeszcze L168 razem z niebieskimi. Mieli je niedawno w iquitosie po ok.30-40 pln. ale w tej chwili jakies niedobitki zostaly- bylem w sobote. Sam chce je kupic. Mowili, ze pod koniec miesiaca bedzie nowa dostawa, wiec lepiej zaczekac.
Ja dalbym ze 40 neonkow.
Awatar użytkownika

Bohdan
Zapaleniec
Posty: 263
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 12:10 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ???Czy może być tak???

#10

Post autor: Bohdan »

Drottnar pisze:To zależy czy są to czarne wody płynące (w nich rzeczywiście nie ma roślin), czy stojące (w nich oślin jest sporo).
Hm....., nie mogę sie z tym zgodzić i celem wyjaśnienia napiszę, ze owszem w BW "stojącej" napotkamy nieznaczne ilości roślinności korzeniąca się w dnie zbiorników ale chodzi tu przede wszystkim o roślinność pnącą się ponad powierzchnie wody czyli tzw typ zbiornika "Paludarium".
W BW typ "stojąca" roślinność "podwodna" nie występuje w dużej ilości z tej samej przyczyny co i w "płynących BW" - chodzi o brak możliwości dotarcie światła do dna zbiornika, co jest nie zbędne dla prawidłowego rozwoju wzrostu/rozwoju roślin. Drugim czynnikiem warunkującym jest ubogi, a w zasadzie brak odpowiednich mikro/makro elementów.

Podłoże w "BW" to torf, lignity, szyszki olchy, liście (Dąb, Buk, Migdałecznik). W Twoim przypadku jako dekoracji oprócz korzeni powinieneś użyć łupin kokosa.

Pzdr

PS.
Przy Paletach w szczególności w warunkach "BW"musisz mieć znaczną nadfiltracje. Zalecam dobry "kubełek" plus filtr wewnętrzny jako mechanika....i skupiłbym się nad samymi Palekami, ewentualnie w towarzystwie zbiorników, w tym również Otocinklusów.
Ostatnio zmieniony wt sie 04, 2009 9:30 pm przez Bohdan, łącznie zmieniany 2 razy.

Martin
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: pn cze 29, 2009 3:30 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ???Czy może być tak???

#11

Post autor: Martin »

Bohdan pisze:ewentualnie w towarzystwie zbiorników
Chodziło pewnie o zbrojniki ;)

Autor
matiki6754321909
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 23, 2009 1:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ???Czy może być tak???

#12

Post autor: matiki6754321909 »

Bohdan pisze:Drottnar napisał/a:
To zależy czy są to czarne wody płynące (w nich rzeczywiście nie ma roślin), czy stojące (w nich oślin jest sporo).
Hm....., nie mogę sie z tym zgodzić i celem wyjaśnienia napiszę, ze owszem w BW "stojącej" napotkamy nieznaczne ilości roślinności korzeniąca się w dnie zbiorników ale chodzi tu przede wszystkim o roślinność pnącą się ponad powierzchnie wody czyli tzw typ zbiornika "Paludarium".
W BW typ "stojąca" roślinność "podwodna" nie występuje w dużej ilości z tej samej przyczyny co i w "płynących BW" - chodzi o brak możliwości dotarcie światła do dna zbiornika, co jest nie zbędne dla prawidłowego rozwoju wzrostu/rozwoju roślin. Drugim czynnikiem warunkującym jest ubogi, a w zasadzie brak odpowiednich mikro/makro elementów.

Podłoże w "BW" to torf, lignity, szyszki olchy, liście (Dąb, Buk, Migdałecznik). W Twoim przypadku jako dekoracji oprócz korzeni powinieneś użyć łupin kokosa.

Pzdr

PS.
Przy Paletach w szczególności w warunkach "BW"musisz mieć znaczną nadfiltracje. Zalecam dobry "kubełek" plus filtr wewnętrzny jako mechanika....i skupiłbym się nad samymi Palekami, ewentualnie w towarzystwie zbiorników, w tym również Otocinklusów.
ja bym wolal cos do paletek po wiekszych przemysleniach zdecydowalem sie na
-Paracheirodon innesi(neon innesa) stado 30szt.
-paletki odmiana red turquoise 5szt.
-Ancistrus sp.(zbrojnik niebieski) 3SZT. jeden samiec dwie samice

czy akwarium nie bedzie przerybione???

czy jako filtr biologiczny moze byc fluval 305 ?i jaki poradziliscie mi by filtr wewnętrzny
i mam jeszcze jedno pytanie jak robić te domowe mixy dla paletek i z czego
Ostatnio zmieniony śr sie 05, 2009 10:10 am przez matiki6754321909, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
matiki6754321909
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 23, 2009 1:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ???Czy może być tak???

#13

Post autor: matiki6754321909 »

PS.
i ogólnie czym karmić (jeśli bym mógł o dokładny spis czym karmić i o której) czy to prawda że nie wolno karmić ich ochotką itp. ja mam jeszcze duzo czasu na naukę gdyż akwarium zakładam dopiero w listopadzie
Awatar użytkownika

Bohdan
Zapaleniec
Posty: 263
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 12:10 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ???Czy może być tak???

#14

Post autor: Bohdan »

Martin pisze:-Paracheirodon innesi(neon innesa) stado 30szt.
Zdecydowanie Nie !

Paletka to ryba ciepłolubna (28-30 stopni), a Ineesa nie znosi temperatur powyżej 26 stopni C !!

Jeżeli upierasz sie przy jakiejś rybie stadnej jako uzupełnienie dla Paletek to Neon czerwony lub simulans.
WOT - 4BS, V-Twin Rider - Live to Ride

18L - najmniejsze w rodzinie:
viewtopic.php?f=15&t=4945" onclick="window.open(this.href);return false;
Biotop Gurami czekoladowego:
viewtopic.php?f=76&t=3895" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ