akwarium 60 l ,dodatkowa obsada

Obsady zbiorników. inne
ODPOWIEDZ

Autor
bartmot
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 12:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

akwarium 60 l ,dodatkowa obsada

#1

Post autor: bartmot »

Witam!

Akwarium mam już od jakiegoś czasu ale trochę mnie nie było,i ryby wcięło tzn. miałem od jakiegoś czasu 1 rybkę około 9cm nestus vittatus(bagr kobaltowy), i 2 takie długie rybki (podobne do węgorzyków) w sklepie mówią na nie kuli kuli, ale wiem że to inna nazwa tylko zapomniałem zółto brązowe paski, reszta znikła tzn została zjedzona albo zdechła. Wczoraj dokupiłem 6 neonków , i 2 małe glonojady,dzisiaj zostało już neonków 4.

no ok.

Chce oddać bagra kobaltowego oraz dokupić parkę ramireza, z 6 neonków i z 5 otosków, może być czy coś zmienić?
Ostatnio zmieniony pt kwie 16, 2010 2:33 pm przez bartmot, łącznie zmieniany 1 raz.

ppaula2

Re: akwarium 60 l ,dodatkowa obsada

#2

Post autor: ppaula2 »

Nie bardzo się znam, ale po co chcesz dokupywać neony skoro ewidentnie coś ci je zjada?
Poza tym wydaje mi się, że 60l to za mało na takie ryby ale niech wypowiedzą się mądrzejsi.

Autor
bartmot
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 12:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: akwarium 60 l ,dodatkowa obsada

#3

Post autor: bartmot »

czytanie nie boli, przecież napisałem że bagra który zjadł mi neonki jutro oddam

jeszcze jedno lepsze otoski czy kiryski panda,czy dać te i te???
moje glonojady zbrojniki są na razie malutkie 2-2,5cm (dopiero co je kupiłem)ale z tego co czytam to mogą się czasami gryźć z innymi, a nie chce ryzykować. Czy mam też je oddać?

ppaula2

Re: akwarium 60 l ,dodatkowa obsada

#4

Post autor: ppaula2 »

Pisanie też nie boli. A gdzie napisałeś, że to bagra zjadł ci neonki?
Jedyne co wiem o pandach to, że są wrażliwsze od innych odmian kirysów (spradzone też u mnie).
A na 1 zbrojnika powinno być 100l akwarium.
Choć sama tymczasowo mam 3 w 96l :) Ale też jeszcze małe ;)

ppaula2

Re: akwarium 60 l ,dodatkowa obsada

#5

Post autor: ppaula2 »

http://info.biotopy.pl/artyku%C5%82y/Pi ... a_Ramireza
Masz tutaj fajny artykuł na temat ramirezek.
Może to ci coś pomoże?!

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: akwarium 60 l ,dodatkowa obsada

#6

Post autor: Majszczur »

bartmot pisze: 2 takie długie rybki (podobne do węgorzyków) w sklepie mówią na nie kuli kuli, ale wiem że to inna nazwa tylko zapomniałem zółto brązowe paski
Cierniooczek kuhla (inaczej piskorek kuhla) potrzebuje zbiornika o długości conajmniej 60cm, ponieważ jest aktywny zwykle nocą pewnie nie widzisz jaki jest ruchliwy i jak szybko się porusza - jak ma gdzie :???: - 60L to dla niego zdecydowanie za mało!

edit jaką masz temperaturę i pozostałe parametry wody?
Możliwe że nieodpowiednie parametry wybijają Ci neony a nie inni lokatorzy.
Ostatnio zmieniony sob kwie 17, 2010 2:02 pm przez Majszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

Linf

Re: akwarium 60 l ,dodatkowa obsada

#7

Post autor: Linf »

Majszczur pisze:Możliwe że nieodpowiednie parametry wybijają Ci neony a nie inni lokatorzy.
Tutaj koleżanka może mieć rację aczkolwiek u mnie Neony dawały radę w niezłych ekstremach :/
bartmot pisze:parkę ramireza, z 6 neonków i z 5 otosków, może być czy coś zmienić?
Najpierw chciałbym poznać parametry wody w akwa.

A tak w ogóle to od kiedy masz akwa :?:
ODPOWIEDZ