Zautomatyzowana centrala rybna

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
Akwariusz
Zapaleniec
Posty: 253
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 1:11 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zautomatyzowana centrala rybna

#1

Post autor: Akwariusz »

Http://fawa.pl/viewtopic.php?f=2&t=16136" onclick="window.open(this.href);return false;
w tym wątku zacząłem, ale ktoś mi zamknął ;)

niedawno poczytałem o rozwiązaniach znanego hodowcy gupików, Alana Biasa:
http://swordtailguppies.blogspot.com/20 ... n-for.html" onclick="window.open(this.href);return false;
gdyby było duże zainteresowanie to mogę przetłumaczyć.
generalnie - genialne. Alan ma to przemyślane i wypraktykowane przez dziesięciolecia.
każdy zbiornik łatwo jest wyłączyć z obiegu, co bywa konieczne w wypadku infekcji ryb.
w akwariach hodowlanych podmienia się dużo wody, więc filtracja nie musi być super wydajna.
to, że można napełnić (uzupełnić) cały system w jednym punkcie, i bez stania nad zbiornikiem - bezcenne.

chciałbym coś takiego u siebie zrobić, a właściwie zlecić to komuś, kto się zna i umie. może na fawie się taki znajdzie?

przy okazji, może ktoś gdzieś widział coś takiego: http://www.jehmco.com/html/air_accessories.html" onclick="window.open(this.href);return false; - AVMP20 ?
JEHMCO u nas nie ma, ale może zamiennik?

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Zautomatyzowana centrala rybna

#2

Post autor: pkucaba »

Przenoszę...
W ramach porządków dział DIY będzie do prezentowania własnych i nie tylko konstrukcji. Dyskutować na różne techniczne tematy proponuję w dziale technicznym/ogólny.

-- 12 paź 2013, o 11:25 --

Jak przetłumaczysz chyba możemy dać w dziale DIY pod warunkiem zgody autora.
Awatar użytkownika

GregB
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 11:40 am
Telefon: 602468123
Lokalizacja: Tachomin
Płeć:

Zautomatyzowana centrala rybna

#3

Post autor: GregB »

Tu coś chyba podobnego jest
Zawór metalowy A005 5 wyjść
początki akwarystyki i na razie 60l :-)
ODPOWIEDZ