Podział AKWA

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Gosica
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 8:08 pm
Lokalizacja: Warszawa-Stegny
Płeć:

Podział AKWA

#1

Post autor: Gosica »

Hejka, piszę do was z prośbą o pomoc. Zaraziłam znajomka akwarystyką, zaczął bardzo delikatnie od małego akwa z simulansami i kreweciami, potem dostał parkę gupików, kupił dla nich 25l. Tak mu się spodobały, że postanowił zająć się ich hodowlą.
Przechodzę do sedna sprawy, mianowicie kupiliśmy ostatnio 60-tkę i zastanawiamy się w jaki sposób je przedzielić. Może wiecie jak to ogarnąć, bo nie wiem czy oprócz zamontowania pośrodku szyby jest jeszcze jakiś ciekawy sposób.
126l
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Podział AKWA

#2

Post autor: jgoluch »

Można wziąć taką plastikową siatkę z drobnymi oczkami (zamiast szyby, która będzie przegrodą) i przymocować za pomocą przyssawek.
Awatar użytkownika

Autor
Gosica
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 8:08 pm
Lokalizacja: Warszawa-Stegny
Płeć:

Podział AKWA

#3

Post autor: Gosica »

No właśnie o czymś takim myślałam, wtedy byłby też przepływ wody i nie trzeba byłoby inwestować we wszystko podwójnie (dwa filtry itd.). Ale byłam wczoraj w OBI i nic konkretnego nie widziałam, a wszystkie siatki na dziale ogrodniczym miały dość spore oczka. Myśleliśmy nawet o moskitierze, ale one znów z siatki bawełnianej :(
126l
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Podział AKWA

#4

Post autor: falco »

Siatkę (białą, zieloną) z drobnymi oczkami kupisz w ogrodniczym. Musisz się jednak liczyć z tym, że z czasem mocno obrośnie i będzie też zbierać syf, co niezbyt pięknie będzie wyglądać.
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Podział AKWA

#5

Post autor: Lech-u »

Zobacz radę w tym wątku:
http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=2&p=179699#p179632" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ