GRZAŁKA do 150l- która najlepsza?

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Filippoinzagi
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Filip
Płeć:

GRZAŁKA do 150l- która najlepsza?

#1

Post autor: Filippoinzagi »

Cześć,

potrzebuję kupić nową grzałkę z termostatem i o odpowiedniej mocy grzewczej gdyż obawiam się, że ta, którą obecnie posiadam nie do końca spełnia potrzeby zbiornika. Chciałbym utrzymać temp 24-25 C' a ledwo co grzałka ogarnia 22 C' :/
Mam jak wiecie zbiornik 150 l 80x40x50

Czy moglibyście polecić mi jakąś naprawdę dobrą, markową grzałkę? Cena nie gra roli. Nie jestem amatorem kupowania chińskiego dziadostwa.
Jaką mocą powinienem się zainteresować: 100 czy może 150W?


z góry dzięki
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

GRZAŁKA do 150l- która najlepsza?

#2

Post autor: Christo »

IMO wystarczy używany Jager z allegro, IMO najlepiej zielony. Ale jak chcesz koniecznie coś nowego to polski Skalar (chyba najdroższa grzałka), albo nowy Jager (obecnie Eheim). 125W ogarnia mi 300l zbiornik, choć niby jest dedykowana do 150-200l. Na Twoim miejscu wybrałbym 75-100W. Ważna jest temp. pomieszczenia i to czy akwa jest nakryte.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: GRZAŁKA do 150l- która najlepsza?

#3

Post autor: rudy1986 »

Bardzo dobre tez sa grzalki Sera. Maja bardzo dobry termostat.Tylko przy malej roznicy w cenie miedzy moca grzalki to zastanow sie czy nie lepiej kupic mocniejsza. Szybciej bedzie grzala a jak kuoisz za slaba to bedzie sie wlaczala caly czas i masa pradu pojdzie

Co do Eheima tez jest super, ma tez duzy plus bo nawet jak sie termostat zacznie dzialac nieprawidlowo to mozesz go wyregulowac w bardzo sprttny sposob

Wybor nalezy do Ciebie

Wysłane z mojego GT-P3100
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21847
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

GRZAŁKA do 150l- która najlepsza?

#4

Post autor: Lech-u »

Filippoinzagi pisze:Jaką mocą powinienem się zainteresować: 100 czy może 150W?
Kup większą moc.
Termostat i tak wyłączy grzałkę jak woda osiągnie odpowiednią temperaturę.

Co do rodzaju grzałki: przy takim zbiorniku (małym) to może warto zainwestować w grzałkę zewnętrzną, przepływową montowaną na wężu odprowadzającym wodę z filtra zewnętrznego (jeśli taki masz).
Według mnie szkoda "zagracać" akwarium brzydkimi sprzętami. A grzałka nie jest piękna. Niech ucieka poza akwarium :)
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

GRZAŁKA do 150l- która najlepsza?

#5

Post autor: falco »

Tylko piaskowy polski Skalar. Opisywałem nie raz - działa przez dłuuugie lata, użyj szukajki, to znajdziesz odpowiedź.
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

GRZAŁKA do 150l- która najlepsza?

#6

Post autor: fivb77 »

A ja do swoich baniaczków dawałem trochę mniejszą moc niż polecany Watt/litr. Mniejsza grzałka mi dogrzeje szkiełko, a robie tak po to, by w razie awarii nie mieć zupy rybnej.. mnie to nigdy nie spotkało, ale kiedyś u kolegi byłem świadkiem takiej sytuacji. Termostat się zepsuł i grzała do nieprzytomności.
Skalar i przepływowa, moja lista życzeń :D
Awatar użytkownika

Autor
Filippoinzagi
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Filip
Płeć:

Re: GRZAŁKA do 150l- która najlepsza?

#7

Post autor: Filippoinzagi »

Dzięki ;)

Mój zbiornik jest otwarty, mam nad nim belkę oświetleniową.
Interesuje mnie bardziej jednak grzałka do wewnątrz akwa. Ufam, iż
jak flora ogarnie już cały zbiornik to grzałkę umiejętnie ukryję w zaroślach..

Spodobał mi się pomysł SERY i EHEIMa.
Znalazłem coś takiego:

http://www.allegromat.pl/aukcja158367" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.allegromat.pl/aukcja158368" onclick="window.open(this.href);return false;


i cóż powiecie?
SERA daje ponoć 5lat gwarancji, EHEIM raptem 2 lata.
Czy to rzeczywiście ma znaczenie i który z tych produktów byście wybrali? :)
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

GRZAŁKA do 150l- która najlepsza?

#8

Post autor: Christo »

fivb77 pisze:A ja do swoich baniaczków dawałem trochę mniejszą moc niż polecany Watt/litr. Mniejsza grzałka mi dogrzeje szkiełko, a robie tak po to, by w razie awarii nie mieć zupy rybnej.. mnie to nigdy nie spotkało, ale kiedyś u kolegi byłem świadkiem takiej sytuacji. Termostat się zepsuł i grzała do nieprzytomności.
Jestem dokładnie wyznawcą tej samej filozofii. 150l (dokładnie 156) ogrzewa mi "tylko" 50W aczkolwiek akwa zakryte. Nie słyszałem wprawdzie żeby Jager ugotował komuś obsadę, ale porobiłem sobie takie symulacje i 1/3-1/2W na litr wystarcza do ogrzania zakrytego zbiornika w zwykłej temp pokojowej, a uniemożliwia za to ugotowanie obsady (max 29/30*C)

Filippoinzagi pisze:SERA daje ponoć 5lat gwarancji, EHEIM raptem 2 lata.
Czy to rzeczywiście ma znaczenie i który z tych produktów byście wybrali?
Mam takiego Jagera od ok dwóch lat, a kupiłem używkę - jedyne co mnie dobija to kalibracja. W przypadku tej firmy wystarcza mi że pisze: "Eheim" aczkolwiek lubuję się w ich starszym sprzęcie. W tym przypadku te 2 lata, które dają "na wszystko" w stosunku do rzeczywistej żywotności naprawdę wyglądają śmiesznie. Grzałka Sery też wygląda solidnie, ale postawiłbym na markę, która specjalizuje się w grzałkach - Jager przed wykupieniem przez Eheim'a, Skalar, który robi chyba tylko grzałki.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Autor
Filippoinzagi
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Filip
Płeć:

GRZAŁKA do 150l- która najlepsza?

#9

Post autor: Filippoinzagi »

Poczytałem forum, pogrzebałem w necie i znalazłem:

http://www.skalar.pl/index.php?p=1_3_Kontakt" onclick="window.open(this.href);return false;

Stronka wydaje się być trochę nieaktualna ale okazuje się, że adres pod którym mieści się firma to ulica sąsiadująca z moim osiedlem :D
Pytanie czy firma nadal pracuje..ostatnia aktualizacja z 2012 roku

na allegro znalazłem też:

http://www.allegromat.pl/aukcja158370" onclick="window.open(this.href);return false;

roman55
Gość
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 09, 2014 2:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: roman

Re: GRZAŁKA do 150l- która najlepsza?

#10

Post autor: roman55 »

Firma Termek w posiada w sprzedaży wiele grzałek oraz wykonuje specjalnie na zamówienie klientów. Ich strona: http://www.termek.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ