Brillux - jak zdjac pokrywe?

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
Jerry
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: wt sie 14, 2012 9:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Brillux - jak zdjac pokrywe?

#1

Post autor: Jerry »

Kupujac to akwa wiedzialem, ze pokrywy zdjac sie nie da, ale ostatnio znalazlem kilka zdjec na ktorych byla zdjeta. Czy ktos ma/mial takie akwarium i zdejmowal pokrywe? Nie wiem niestety nawet czy trzyma ja jakis rodzaj uszczelki, czy klej :/ a nie chce "na sile" tego sprawdzac. Pzdr
240l - Skalar coast, 54l - Rak i banda redek, 54l - ozdobna nuda
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Brillux - jak zdjac pokrywe?

#2

Post autor: Lech-u »

Jerry pisze:Nie wiem niestety nawet czy trzyma ja jakis rodzaj uszczelki, czy klej a nie chce "na sile" tego sprawdzac. Pzdr
Pokrywa raczej nie jest przyklejana.
Każda pokrywa powinna się dać ściągnąć.
Nie lękaj się. Użyj troszkę siły i powinno się zdjąć.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

silver007
Zapaleniec
Posty: 491
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 9:52 pm
Lokalizacja: Michałów - Reginów

Brillux - jak zdjac pokrywe?

#3

Post autor: silver007 »

Chyba ze to jakies starodawne akwarium z cienkiego szkla, gdzie ramka pokrywy robi za wzmocnienie... Zazwyczaj jednak pokrywa jest po prostu nasadzana na uszczelke.

Shrimper
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 23, 2014 7:09 pm
Lokalizacja: Warszawa , Ursynów
Na imię mam: Filip
Płeć:

Brillux - jak zdjac pokrywe?

#4

Post autor: Shrimper »

Jeśli chodzi o Briluxa bardzo cieżko jest zdjąć całą pokrywe. Z tego co mi wiadomo trzeba bardzo dużo kombinować aby dało radę. W większości przypadków kończy się to połamaniem pokrywy.

Autor
Jerry
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: wt sie 14, 2012 9:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Brillux - jak zdjac pokrywe?

#5

Post autor: Jerry »

Shrimper pisze:W większości przypadków kończy się to połamaniem pokrywy.
Ha! A jednak - dobrze to przewidziałem, ze jak cos nie chce zejść samo, to znaczy, ze przy probie zdjęcia na "sile" skończy zywot w kawałkach. Thx za odpowiedz. Na razie szyby sa w dobrym stanie wiec nie ma potrzeby kombinowania.
A dodatkowe oświetlenie - :? bedzie po prostu niewygodnie przy zakładaniu (nie po raz pierwszy w akwarystyce)...
240l - Skalar coast, 54l - Rak i banda redek, 54l - ozdobna nuda
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Brillux - jak zdjac pokrywe?

#6

Post autor: Lech-u »

Lech-u pisze:Pokrywa raczej nie jest przyklejana.
Każda pokrywa powinna się dać ściągnąć.
Nie lękaj się. Użyj troszkę siły i powinno się zdjąć.

Odszczekuję!!! Nie miałem racji!

Zadzwoniłem do producenta tego zestawu (zrobiłem to dal Ciebie).
Otrzymałem informację, że pokrywa jest PRZYKLEJONA silikonem poliuretanowym. Ma to na celu zabezpieczenie przed wyciekaniem skroplonej wody.

Można odciąć ten silikon nożem typu Stanley po obu stronach i pokrywa da się ściągnąć bez połamania. Ale to jest czynność jednorazowa, bo od tego momentu pokrywa nie będzie już przyklejona.

Informacja pochodzi z Działu Serwisu AquaEl.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
Jerry
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: wt sie 14, 2012 9:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Brillux - jak zdjac pokrywe?

#7

Post autor: Jerry »

Lech-u pisze:Można odciąć ten silikon nożem typu Stanley po obu stronach i pokrywa da się ściągnąć bez połamania. Ale to jest czynność jednorazowa, bo od tego momentu pokrywa nie będzie już przyklejona.
To w zasadzie nawet dobrze :) Jak by się tak szklo porysowalo zawsze można wymienić na OW i odciąć pokrywe. A na razie jest sliczne wiec niech będzie jak jest :)
240l - Skalar coast, 54l - Rak i banda redek, 54l - ozdobna nuda

Shrimper
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 23, 2014 7:09 pm
Lokalizacja: Warszawa , Ursynów
Na imię mam: Filip
Płeć:

Re: Brillux - jak zdjac pokrywe?

#8

Post autor: Shrimper »

Lech-u pisze:
Lech-u pisze:Można odciąć ten silikon nożem typu Stanley po obu stronach i pokrywa da się ściągnąć bez połamania. Ale to jest czynność jednorazowa, bo od tego momentu pokrywa nie będzie już przyklejona.

Informacja pochodzi z Działu Serwisu AquaEl.
Właśnie też coś kiedyś o tym słyszałem ale nie byłem pewien dlatego nie chciałem wprowadzać w błąd :) Ale teraz już wszystko jasne :) jak dla mnie szkoda zachodu z cięciem a reszta sposobów przeważnie kończy się połamaniem pokrywy jak już wczesniej o tym pisałem.

Dzięki tobie Lechu już wszystko jest jasne.
Awatar użytkownika

silver007
Zapaleniec
Posty: 491
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 9:52 pm
Lokalizacja: Michałów - Reginów

Re: Brillux - jak zdjac pokrywe?

#9

Post autor: silver007 »

Lech-u pisze:pokrywa jest PRZYKLEJONA silikonem poliuretanowym. Ma to na celu zabezpieczenie przed wyciekaniem skroplonej wody.
Cuda wymyślają :) A wystarczyłaby prosta uszczelka wokół rantu akwarium... Ale nie... Lepiej przykleić, bo zawsze jest szansa, że jak się akwa porysuje to kupi się nowy cały zestaw... Co tam, że wszelkie większe prace w akwarium są utrudnione... Z niecierpliwością czekam aż przykleją świetlówki do oprawek, żeby para wodna nie przedostawała się do elementów pod napięciem :-D
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Brillux - jak zdjac pokrywe?

#10

Post autor: Lech-u »

silver007 pisze:Cuda wymyślają A wystarczyłaby prosta uszczelka wokół rantu akwarium... Ale nie...
Masz rację.

Też mi się to wydawało mega-nieprawdopodobne.
Dlatego zadzwoniłem do producenta.

Nie wyobrażam sobie obsługi akwarium bez możliwości zdjęcia pokrywy. Myślę, ze dość szybko bym odciął pokrywę od szkła.

Albo i nie...
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
ODPOWIEDZ