Kostka lipowa - niezła lipa?

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Kostka lipowa - niezła lipa?

#1

Post autor: bory »

Jak w temacie. Kupiłem w końcu kostkę lipową bo zaczął mnie wkurzać mój dyfuzor ze spieku (za duże bąble robi mimo czyszczenia). Czytałem, że kostka lipowa robi bardzo fajną mgiełkę. No więc zakupiłem taką za jakieś 10 zł (może więcej), moczyła się ponad godzinę (producent zaleca godzinę). Zainstalowałem w akwarium i… straszna LIPA. Nie dość, że bąbelki produkuje tylko w jednym miejscu to jeszcze są to jakieś ogromniaste bąble. Wymieniłem spowrotem na dyfuzor ze spieku. Czy może jak trochę bardziej namoknie to będzie lepiej czy trafiłem na jakąś kiepską sztukę? Lipna ta lipa...
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

TPI
Gaduła
Posty: 142
Rejestracja: wt mar 31, 2015 5:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Łukasz
Płeć:

Kostka lipowa - niezła lipa?

#2

Post autor: TPI »

Moja kostka ze sklepu miała jakąś nieszczelność przy plastikowym wejściu
kiedyś robiłem taką ze świeżej gałązki
http://forum.superakwarium.pl/topic/226 ... wa-z-lipy/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kostka lipowa - niezła lipa?

#3

Post autor: sum »

bory, nie wiem co tam kupiłeś ale lipa nie jest zła :) Kiedyś sam robiłem a później kupowałem te :arrow: http://www.allegromat.pl/aukcja175794" onclick="window.open(this.href);return false;
Dwa,trzy miesiące działały całkiem nieźle.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Kostka lipowa - niezła lipa?

#4

Post autor: marcinzabki29 »

Bory jak mówił Adam Słodowy - zrób to sam.
Ja robiłem i leciała naprawdę mgiełka.
Strzykawka 20 kawałek lipy - najlepiej suchej.
Ładnie ją obrobić tak żeby ciasno wchodziła w strzykawkę - najpierw strzykawkę obetnij tak trochę więcej
niż pół zostaw. Jak wejdzie to namocz ją - ja wsadziłem na noc.
Leci super.
Zdjąłem jeną bo kupiłem atomizer.
Jeśli chcesz mogę Ci ją oddać.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Kostka lipowa - niezła lipa?

#5

Post autor: bory »

A gdzie ja w tym zaspalinionym mieście znajdę zdrową, czystą lipę taką, żebym się nie bał włożyć do akwa? :) Ten patent ze strzykawką znam, ale stwierdziłem, że dam dychę i będę miał z głowy. Chyba się przeliczyłem… aczkolwiek poczekam ze dwa dni aż się namoczy bardziej i może będzie lepiej. Dzięki za ofertę, ale jak się okaże, że ta lipa to też lipa, to chyba też zainwestuję w atomizer :)

-- Cz sie 13, 2015 4:16 pm --

Chyba odkryłem dlaczego ta moja kostka lipowa jest tak LIPNA! Dostałem od marcinzabki29 dyfuzor lipowy, który zrobił z gałęzi lipowej i strzykawki. Działa wyśmienicie! Dzięki Marcin! :) Wracając do lipności mojej kostki - zauważyłem, że jest cięta inaczej - wlot wężyka jest jakby prostopadły do włókien drewna. W kostce Marcina jest równoległy więc gaz przeciska się wzdłuż i wylatuje na końcu w postaci na prawdę drobnej mgiełki. W zakupionej przeze mnie kostce tak nie jest. Sprawdziłem dziś po kilkudniowym moczeniu i nadal produkuje ogromne bąble w dwóch tylko miejscach. Tak więc kierunek cięcia i "wlotu" gazu ma fundamentalne znaczenie i zwracajmy na to uwagę podczas kupowania :)
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Kostka lipowa - niezła lipa?

#6

Post autor: marcinzabki29 »

Dzięki za "plusik".
Szczerze mówiąc to raczej nie jest wygodnie "szlifować" lipę w "drugą" stronę. :shock:
Niechaj Ci służy jak najdłużej :D . Jak by co to mogę porobić trochę takich dyfuzorów.
Jeżeli są chętni ;]
Pozdrawiam Marcin
ODPOWIEDZ