Aquael Glossy 120 biały recenzja

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#1

Post autor: Etam »

Post ten jest będzie czymś w rodzaju recenzji tego zestawu. Może komuś pomoże podjąć decyzję, ja straciłem dużo czasu szukając informacji, a nie było ich w necie wystarczająco szczególnie jeśli chodzi o 120 biały.

Długo zastanawiałem się nad wyborem tego zestawu w stosunku do elementów kupionych osobno.
Zdecydowałem się na zestaw bo uznałem, że nie uda mi się złożyć nic sensownego z elementów uwzględniając pokrywę jako wymóg. W przypadku zbiorników odkrytych sprawa jest prostsza i można coś złożyć jako alternatywę, jednak jeśli chcemy mieć ładny i estetyczny zestaw z pokrywą to na rynku chyba nie ma nic ładniejszego i lepszego.

Obrazek

Dlaczego zestaw biały?
Zrobiony ze szkła OW 8mm z ładnym szlifem w trapez i sklejony białym silikonem, zabieg ten sprawił że w akwarium powstało
coś na kształt ramki białej (w wersji czarnej zbiornik jest ze szkła float klejonego czarnym silikonem).
Zastanawiałem się czy nie lepiej byłoby gdyby użyto bezbarwnego silikonu, ale wtedy nie byłoby tego efektu (ramki).
W tylnej ścianie są wycięte otwory, które jako jedyne są możliwe do przeprowadzenia do zbiornika instalacji technicznych typu grzałki oświetlenie rurki itp.

Obrazek

Można to uznać za ograniczenie w możliwościach i wariantach montażu osprzętu.

Pokrywa jest zrobiona na zasadzie pokryw Juwela. Belka centralna z aluminium z zamontowanymi uchwytami na cztery moduły ledowe oraz dwie pokrywy z pcv od przodu i od tyłu, w przedniej estetyczna klapka na pokarm. Pokrywy można zdjąć lub postawić a belkę przesuwać i prowadzić prace w zbiorniku nie pozbawiając się oświetlenia.

Obrazek

W zestawie otrzymujemy dwa moduły oświetlenia każdy po 24w (zestaw 120) 4 x 6w (diody chyba takie jak w lampkach smart)
Standardowe moduły nazywają się Ledy Sunny i ma barwę światła 6.5k czyli ciepła biel.
Dodatkowo można zamontować kolejne dwa moduły i tu możemy zakupić wersję ledy plant z barwa światła 8k o tej samej mocy i barwa jest bardziej zimna. Do swojego zestawu dołożyłem dodatkowa ledy plant. Obie belki maja ok 3900 lm mocy świetlnej.
Na zdjęciu w środku belka plant widać czerwone ledy.

Obrazek

Szafka jest ... biała i wykonana z płyty 18mm, drzwi są z płyty w okleinie na połysk (kiedyś były szklane ale Aquael zmienił projekt ze względu wiele reklamacji i uszkodzeń frontów szkło hartowane więc przy uderzeniu w drobny mak pękało). W stosunku do poprzedniej wersji boki szafki również są obłożone frontami z płyty na połysk co oceniam na plus. W środku szafka wygląda jak na zdjęciu jedynie ze swojej strony dorobiłem plecy w dwóch bocznych (środkowa ma plecy fabrycznie) żeby zamknąć częściowo i może niepotrzebnie - wzmocnić szafkę. Taka moja rada, która może przydać się przy skręcaniu każdej szafki pod akwarium. Przed skręceniem wszystkie nieoklejone fabrycznie boki (czyli odkryty paździoch) posmarowałem dokładnie silikonem aby nie ciągnęły wody, pod akwarium zawsze trochę wody się może dostać.

Obrazek

Na koniec podsumuję zestaw bardzo estetyczny i elegancki, wklejona pokrywa naprawdę daje świetny efekt. Z zakupu jestem zadowolony i mogę zestaw polecić.
Ostatnio zmieniony pn maja 02, 2016 12:53 am przez Etam, łącznie zmieniany 1 raz.

_paukasz_
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: śr lut 24, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa SnD

Re: Aquael Glossy 120 biały recenzja

#2

Post autor: _paukasz_ »

Dzięki za minirecenzję, sam rozważam kupno tego zestawu. Faktycznie, w porównaniu z podobnym zestawem Juwela nasz krajowy produkt prezentuje się dużo nowocześniej.

Przyczepiłbym się tylko do temperatur barwowych - Sunny daje światło 6500 K, Plant - 8000 K.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#3

Post autor: Etam »

Racja, już poprawione dziękuję.

_paukasz_
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: śr lut 24, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa SnD

Re: Aquael Glossy 120 biały recenzja

#4

Post autor: _paukasz_ »

Mam jeszcze jedno pytanie - czy te nóżki zamocowane są do podstawy fabrycznie? Chętnie pozbyłbym się ich, bo podłogę mam prostą, a chciałbym chociaż minimalnie obniżyć bryłę zestawu, no i mieć z głowy sprzątanie pod szafką ;)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#5

Post autor: marcinzabki29 »

Zestaw naprawdę ładny, widziałem go będąc u Kolegi Etam.
Rzeczywiście bardzo estetyczny i ciekawa rozwiązanie z pokrywą.
Pozdrawiam Marcin

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#6

Post autor: Etam »

Nóżki są w zestawie, ale nie są montowane fabrycznie. Montaż jest na wcisk od dołu w przygotowane w podstawie otwory na wylot. Od góry przez ten otwór można regulować nóżki potem montuje się w otwór plastikową zaślepkę.

michal_j
Uczestnik
Posty: 32
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 1:06 am
Lokalizacja: Ursynów
Na imię mam: Michal
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#7

Post autor: michal_j »

Gdyby ono było zrobione ze szkła OW byłoby na pewno znacznie droższe, a nie o 200 PLN względem czarnego poza tym napisaliby to wielkimi literami, gdyby tak było ..

to jest zwykły float pilkingtona albo float guardiana (ten drugi jest bardziej niebieski i może wyglądać podobnie do OW)

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#8

Post autor: Etam »

Poniżej cytat z Instrukcji montazu:
"Zestawy GLOSSY WHITE zostały wykonane ze szkła typu "OPTI" (o podwyższonej przejrzystosci) klejonego białym silikonem."

Widział kolega ten zestaw na żywo nawet w sklepie?
Ja widziałem i wydawało mi się że to szkło opti white, ale nie uważam się za eksperta i powiem szczerze nie upieralbym się ... bo się nie znam. Utwierdzilem się po przeczytaniu instrukcji. Nie wydaje mi się żeby aquael tak pojechał, ale możliwe że są różne rodzaje szkła OW.

W zasadzie różnica w cenie pomiędzy zbiornikami float a opti w sklepie wynosi ok 270 więc wydaje mi się że przy produkcji zestawu i skali produkcji różnica jest realna.

_paukasz_
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: śr lut 24, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa SnD

Re: Aquael Glossy 120 biały recenzja

#9

Post autor: _paukasz_ »

Dopóki Pilkington miał monopol, szkło Optiwhite(TM) było w cenie. Teraz pojawili się inni producenci i można mieć szkło o porównywalnych właściwościach za mniej.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#10

Post autor: Etam »

W zasadzie to może być OPTI bez white ;] , ale może jakiś inny rodzaj, jak pisał michal_i inny producent inne zabarwienie i jest OPTI blue :P . W zasadzie jeśli OW jest znakiem towarowym to inny producent tak go nie nazwie więc jast tylko OPTI.
Na moje oko jest lekko niebieskawe w zależności od kąta patrzenia.
Może jakiś ekspert widział i rozwieje nasze wątpliwości.

michal_j
Uczestnik
Posty: 32
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 1:06 am
Lokalizacja: Ursynów
Na imię mam: Michal
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#11

Post autor: michal_j »

Zestaw widziałem i to bardzo dokładnie bo chciałem taki kupić :)

szkło może być np. Guardian Ultraclear podobne do opti a podobno tańsze i nawet bardziej przeźroczyste, ale w PL mało popularne, szklarze twierdzą, że "jak się sprzedaje mercedesy to nie bmw" a szkoda bo Klient na tym traci można by kupić taniej zbiornik tej samej jakości ..

Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#12

Post autor: Witek »

Co do szkła w białym to z tego szkła "Opti" jest chyba tylko przednia szyba... przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie jak oglądałem ten zestaw... Sam zdecydowałem się na czarny... i jestem bardzo zadowolony.
Warto jeszcze dodać, że Aquael jest otwarty na modyfikację tych zbiorników, jak ktoś chce inny wymiar... Tylko sporo za to liczą... Ja swój w Clariasie kupiłem za tysiaka, a w opcji z przednią szyba z białego i obniżenie go o 10 cm wycenili na około 1500... nie zdecydowałem się...
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#13

Post autor: PawelWaw »

Mam taką informację , że całe akwarium jest że szkła OW . I jeszcze jedna ciekawa informacja - zestaw można zamówić na dowolny wymiar.
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 601
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#14

Post autor: jacekzabki »

PawelWaw pisze:I jeszcze jedna ciekawa informacja - zestaw można zamówić na dowolny wymiar.
Ponieważ nie ma możliwości zakupu zestawu bezpośrednio w firmie Aquael w październiku zgłosiłem chęć zakupu w poprzez popularny sklep zoologiczny z Warszawy zestawu o wymiarach 100x50x60. Miesiąc później w kolejnym sklepie, w grudniu w kolejnym... . Wszystkie sklepy do lutego nie dostały odpowiedzi od firmy Aquael. To jak tu mówić o tym, że można zamówić zestaw na dowolny wymiar??? :-? No chyba, że trzeba czekać powyżej 5 miesięcy... .
Ale fakt- faktem: standardowy zestaw wygląda pięknie, jest profesjonalnie i dokładnie wykonany.

Badman
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 2:13 pm
Lokalizacja: Góra
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#15

Post autor: Badman »

Też zamierzam kupić Aquael Glossy, tyle że nie wiem który zestaw wybrać White czy Black. Czarne zestawy już widziałem w sklepach nawet jako ekspozycja zalane z roślinami i rybkami. Natomiast białego jeszcze nie. Wolałbym białe ponieważ jest jak piszesz ze szkła Opti White lecz nie widziałem wizualnie jak się cały zestaw prezentuje.
Etam: proszę wrzuć kilka fotek zalanego akwarium i jak możesz napisz jak się sprawuje.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#16

Post autor: rudy1986 »

Białe zestawy Glossy narazie są nie produkowane

telefonotapatalkniete

Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#17

Post autor: marcinzabki29 »

Nie posiadam takiego zestawu, ale widziałem je.
U Kolegi Etam, ale też u innych.
Wykonanie szafek - jak się przyjrzysz - takie sobie.
Akwarium za to prezentuje się bardzo ładnie, właśnie w białym kolorze.
Pozdrawiam Marcin

Badman
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 2:13 pm
Lokalizacja: Góra
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#18

Post autor: Badman »

rudy1986: lecz na stronach sklepów Internetowych są dostępne.

marcinzabki29: szafka mnie nie interesuję ponieważ mam swoją "pancerną" ze wzmocnieniami. Chciałbym zobaczyć kilka fotek jak nie mogę zobaczyć White na żywo.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#19

Post autor: marcinzabki29 »

Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#20

Post autor: rudy1986 »

Może komuś zalega jeszcze:) Glossy biale nie jest robione już chyba z rok. Nawet na którejś stronie aquaela jest oficjalna informacja na stronie

telefonotapatalkniete


yamaworld
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: czw lut 01, 2018 12:49 pm
Lokalizacja: sopot
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#21

Post autor: yamaworld »

w takim razie nie ma mozliwosci kupienia zestawu aquale glossy ze szkla opti? zalezy mi aby miec szklo optiwhite, a chcialbym wlasnie zestaw glossy.
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#22

Post autor: PawelWaw »

Ponoć zostały wycofane bo miały tendencje do rozklejania się - ale osobiście tylko raz widziałem w glossy 100.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


yamaworld
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: czw lut 01, 2018 12:49 pm
Lokalizacja: sopot
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#23

Post autor: yamaworld »

hmm teraz to mnie zmartwiles, bo na interenecie sa biale zestawy aquael, ale jezeli maja wade to chyba nie bede ryzykowal... z kolei czarne aquael jest tylko w wersji float, a mi zalezalo na opti.. ;/
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#24

Post autor: PawelWaw »

Widziałem tylko raz rozklejonego glossy - więc to że się wszystkie rozkładają może być bzdurą. Po prostu takie info funkcjonuje na niektórych forach. To może być ideologia związana z wycofaniem zestawów.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#25

Post autor: rudy1986 »

zestawy zostaly wycofane wlasnie dlatego ze sie rozklejaja, mialy wade fabrycz na silikonu ktory potrafil sie rozszczelnic. Nie ma na to reguly ktore sie rozszczelni, to tak jak z Airbagiem w samochodzie. Jedna wystrzeli, druga nie (mowie o akcjach serwisowych)

Drybak
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr lut 21, 2018 7:58 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Marcin

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#26

Post autor: Drybak »

Witam,
posiadam akwarium od ok 2 miesięcy, 260 litrów, ten sam zestaw i problem...chodzi o to że akwarium uwypukliło się na środku , z każdej strony po ok 5 mm. Bok ma 38 cm a na środku jest 39 cm. Czekam na odpowiedź przedstawiciela...w między czasie może ktoś podpowie jak można zabezpieczyć, aby nie doszło do zalania mieszkania. Zwracam się do właścicieli tych zestawów z pytaniem , czy u Was jest podobnie? Na ile to groźne? Jakiej grubości szyby etc. To mój pierwszy post. Wróciłem do akwarystyki po 25 latach...mam sporo roślin i różne Tęczanki w których jestem zakochany:-) ale boję się co dalej... Zwracam się o pomoc, wszelkie porady, sugestie mile widziane.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#27

Post autor: Miro »

A ten zbiornik ma wzmocnienie na górze ?
Ja bym wypuścił trochę wody żeby zmniejszyć ciśnienie
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#28

Post autor: Lech-u »

A coś złego się dzieje? Czy akwarium nadal stoi i nie cieknie?
Jeśli nic się nie dzieje to znaczy, że to norma.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#29

Post autor: marcinzabki29 »

Wygięcie szyb w dużych zbiornikach bez wzmocnień jest rzeczą normalną.
Pozdrawiam Marcin

Drybak
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr lut 21, 2018 7:58 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Marcin

Aquael Glossy 120 biały recenzja

#30

Post autor: Drybak »

Dziękuję za wasze opinie. Wg opini specjalisty firmy to wypuklenie jest w granicach normy 0,4-0,8 mm, ponoć ze wszystkimi zbiornikami się tak dzieje ale to norma, nic groźnego Mam to czarno-na białym ,więc przyjmuję do wiadomości.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ