Tani skimmer

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Tani skimmer

#31

Post autor: marcinzabki29 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ja akurat używam skimer Eheima, ale ten chińczyk z Clariasa też się nieźle sprawuje.
Używam go w 240, czyszczę - jak już muszę, jak często? różnie, raz na miesiąc, rożnie.
Ale ja go nie używam cały czas, tylko włączam go na pewien czas codziennie.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Lary
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: sob mar 25, 2017 10:49 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Tani skimmer

#32

Post autor: Lary »

aquilamp pisze: pn lis 06, 2017 8:39 pmJak długo go używasz. I w jakiej wielkości akwarium.
Używam w 160, chodzi cały czas (od 2-3 miesięcy) z wyjątkiem pory karmienia. Czyszczenie jest banalnie proste, zdjąć dekielek od spodu wysunąć pompkę, wypłukać gąbkę i złożyć. Jak pisałem wcześniej walczę z rzęsą przy użyciu tego ustrojstwa, jak pozbędę się w tym baniaku przejdzie do kolejnego. Wcześniej zrobiłem taki dość mało estetyczny skimmer z butelki i pompki fontannowej też działało tylko ryby się notoryczne pchały do środka i trzeba było go ustawiać zależnie od poziomu wody bo inaczej chodził jak traktor.
Ostatnio zmieniony wt lis 07, 2017 3:04 am przez Lary, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

lwica79
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:37 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska
Na imię mam: Edyta
Płeć:

Tani skimmer

#33

Post autor: lwica79 »

Czy ktoś z Was testował może ten skimmer : https://goo.gl/Nq16Sn ? To jest zdaje się SunSun 5W - model JY-03 .
Obecnie mam u siebie od niedawna Aqua Nova NSK-200 ..ale.. ma kilka "ale" - by wyczyścić wkład- trzeba wyjąć filtr- a wiadomo że im częściej się będzie przyssawki odklejać i przyklejać to szybciej przestaną być użyteczne. Drugi poważny minus (zbyt poważny, dlatego szukam innego) , jest jakby źle wyważony ten ruchomy element. Jeśli się pozwoli by swobodnie pływał (jak powinien) by sam dopasowywał się do tafli wody - to zaciąga wodę głównie około 0.5cm pod powierzchnią , więc czasami nie jest w stanie w ogóle ruszyć filmu białkowego (używam na powierzchni 150x 50 cm) ... jeśli jednak wypchnę filtr maksymalnie pod taflę - tak, że dzieli go z 1mm od łapania powietrza, to tafla wody robi się czyściutka w 15 minut (i widać zresztą wówczas prawidłowe jej zasysanie) . Problem w tym, że to taka zabawa z dopasowywaniem do wysokości tafli wody ...
Stąd moje pytanie, czy SunSun JY-03 jest pod tym względem lepiej wyważony ? (bo wkład wiem, że wyjmować z niego łatwiej - od góry) .
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Tani skimmer

#34

Post autor: aquilamp »

lwica79 pisze: wt lis 07, 2017 4:35 amby wyczyścić wkład- trzeba wyjąć filtr-
Też nie lubię niczego często wyciągać z akwarium, jeżeli tego wymaga aquanowa to nie jest to dla mnie.
Jako zamiennik taniego skimmera myślałem o jakiejś chińskiej kaskadzie. Obecnie jest tego pełno i mają wbudowane skimmery.
Szkoda że aquael nie ma takiego rozwiązania. Przynajmniej nic o tym nie wiem.

Czy może ktoś z forumowiczów podzielić się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania taniej kaskady ze skimmerem?

jac76
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: ndz kwie 27, 2014 3:51 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Na imię mam: Jacek
Płeć:

Tani skimmer

#35

Post autor: jac76 »

Miałem taki i polecam http://tiny.pl/glhz8 , nie trzeba wyciągać całego do czyszczenia. Teraz mam ten Aqua Nova NSK-200 i to straszne dziadostwo.
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Tani skimmer

#36

Post autor: radmac »

jac76 pisze: wt lis 07, 2017 11:38 amMiałem taki i polecam http://tiny.pl/glhz8 , nie trzeba wyciągać całego do czyszczenia.
o właśnie taki tydzień temu kupiłem w *reklama* clariasie *po reklamie* za ~35 cebulionów. troszkę terkoce, ale ja go tylko zapuszczam jak mi się syf nazbiera na wodzie. I fakt, można wyjąć "komin" z gąbką bez ruszania całości.

jac76
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: ndz kwie 27, 2014 3:51 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Na imię mam: Jacek
Płeć:

Tani skimmer

#37

Post autor: jac76 »

radmac pisze: wt lis 07, 2017 12:05 pm troszkę terkoce
U mnie początkowo też terkotał z czasem ucichł.
Awatar użytkownika

ahr
Zapaleniec
Posty: 444
Rejestracja: wt mar 15, 2016 6:13 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Tani skimmer

#38

Post autor: ahr »

jac76 pisze: wt lis 07, 2017 11:38 amTeraz mam ten Aqua Nova NSK-200 i to straszne dziadostwo.
No nie jest to mistrzostwo inżynierii. Do tego pomysł z wstawkami z czerwonego plastiku co najmniej średni. Chyba lepiej te 5 zeta dołożyć do tej drugiej chininy.
"I may be an idiot, but I'm not stupid"

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Tani skimmer

#39

Post autor: krasnal »

aquilamp pisze: wt lis 07, 2017 10:16 amspostrzeżeniami z użytkowania taniej kaskady ze skimmerem?
Prosta budowa
Tania
Skuteczna
Trzeba tyko zdławić dolny(główny) dopływ aby był bezgłośny

jac76
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: ndz kwie 27, 2014 3:51 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Na imię mam: Jacek
Płeć:

Tani skimmer

#40

Post autor: jac76 »

Ten wygląda ciekawie http://tiny.pl/glqkk

przeman40
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: pt sty 06, 2017 2:52 pm
Telefon: 501754534
Lokalizacja: Warszawa,Tarchomin,aluzyj
Na imię mam: przemek
Płeć:

Tani skimmer

#41

Post autor: przeman40 »

Zamiast skimera używam małej chińskiej kaskadki ze skimerem hbl 301.Cena mniej niż 20zł,moc według producenta 2w.Prosta obsługa, u mnie sprawuje się świetnie,powierzchnia akwa 65x35.
Awatar użytkownika

MarioM
Zapaleniec
Posty: 301
Rejestracja: czw mar 29, 2012 9:17 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Tani skimmer

#42

Post autor: MarioM »

Używam Azoo Skim 250,który oprócz tego że nawet fajnie wygląda (jest biało-przezroczysty co mi odpowiada) to jednak działa tak sobie. Czasem zacina się pływak i wówczas tylko terkocze a nic nie zbiera. Siła ssania nie jest duża, więc i z efektywnością jest tak sobie. A przy pływających roślinach, jak salvinia natans, to już zupełnie kicha.
---------------------------
pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Tani skimmer

#43

Post autor: radmac »

przeman40 pisze: śr lis 08, 2017 2:04 pm kaskadki ze skimerem
spoko... jeśli ma się otwarte akwarium. pod pokrywę już ciężej.

inerkoma
Uzależniony
Posty: 646
Rejestracja: śr cze 18, 2014 11:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Tani skimmer

#44

Post autor: inerkoma »

Według mnie Sunsun Surface Skimmer JY-02 robi robotę, jest kilka mankamentów ale nie ma rzeczy idealnych. Co do kaskady ze skimmerem to mam doświadczenie tylko z chińską wersją podobnego urządzenia i zdecydowanie nie polecam. Pozbyłem się jej jak zaczęła wychlapywać wodę, poza tym chodziła głośniej niż Eheim 2228 a skimmer lubił się szybko zapychać.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Tani skimmer

#45

Post autor: marcinzabki29 »

Minęło trochę czasu, inerkoma jak się skimer sprawuje?
I co to za mankamenty. Z pewnością będę musiał nabyć i wciąż się zastanawiam który, Eheim czy Sunsun?
Pozdrawiam Marcin

inerkoma
Uzależniony
Posty: 646
Rejestracja: śr cze 18, 2014 11:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Tani skimmer

#46

Post autor: inerkoma »

Marcin - skimmer poszedł na sprzedaż ale tylko dlatego że po likwidacji krewetkarium nie miał zastosowania. Prócz tego co już wymieniłem nie zauważyłem innych problemów. W Eheim Skim wkurza mnie to że zasysa mi krewetki, czasem jest ich w środku tak dużo że spada przepływ i musze co chwila go otwierać. Teraz założyłem koszyk po roślinach na ten element co zasysą wodę i na razie jest ok. W Sunsun podobało mi się to że można było dać końcówkę napowiwtrzającą. Mimo wszystko szukał bym używki Eheima
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Tani skimmer

#47

Post autor: marcinzabki29 »

inerkoma pisze: sob sty 06, 2018 12:00 pmMimo wszystko szukał bym używki Eheima
Tak też zrobię.
Pozdrawiam Marcin
ODPOWIEDZ