Pęcherze / puste przestrzenie w sylikonie

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Alderrin
Uczestnik
Posty: 43
Rejestracja: wt maja 25, 2010 2:54 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Pęcherze / puste przestrzenie w sylikonie

#1

Post autor: Alderrin »

Po piętnastu latach moje akwarium postanowiło się rozszczelnić, więc trzeba wymienić je na większe. :P
Nowy zbiornik to 120x40x50cm Aquaela szkło 8mm. Wczoraj wieczorem zalany samą wodą, póki co szczelny. Niepokoją mnie jednak pęcherze lub puste przestrzenie w sylikonie na łączeniu bocznych ścianek z dnem.

Lewa ścianka (w rogu zdjęcia rozjaśniony fragment dla lepszej widoczności):
Obrazek

Prawa:
Obrazek

Czy grozi to rozszczelnieniem akwarium i powinnam je reklamować?
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Pęcherze / puste przestrzenie w sylikonie

#2

Post autor: aquilamp »

Nawet jeśli wytrzyma, to i tak reklamuj. Takie niechlujne wykonanie nie jest dopuszczalne. Przy takim dużym akwarium ryzyko jest zbyt duże.

Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

Pęcherze / puste przestrzenie w sylikonie

#3

Post autor: Zbyszek »

Takie pęcherze świadczą o użyciu kiepskiej jakości silikonu lub o marnym fachowcu. Zbiornik na pewno wytrzyma kilka lat, według mnie takie pęcherze na pewno wpływają na wytrzymałość silikonu, ale nie na tyle żeby z ich powodu rozkleił się zbiornik. Jednak nasuwa się myśl, że skoro użyto kiepskiego silikonu lub robił to kiepski fachowiec to czy nie popełniono jeszcze jakiś innych niedociągnięć, które mogą wpływać na jakość zbiornika. Tak jak napisał kolega w poście powyżej - zbiornik nadaje się do reklamacji.

Mam taki jeden zbiornik (375l) cały w pęcherzykach - jak go kleiłem to z pośpiechu kupiłem pierwszy lepszy klej - jakiś wynalazek, w pierwszym lepszym sklepie i podczas klejenia okazało się, że silikon w tubie jest cały w drobniutkich pęcherzykach powietrza, jak już skleiłem to nie chciało mi się go rozklejać i robić od nowa i tak stoi zalany od kilku lat.
ODPOWIEDZ