Panel z grzebieniem na słodko.

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
Gugasek
Zapaleniec
Posty: 272
Rejestracja: pn sie 24, 2015 9:40 pm
Lokalizacja: Karczew
Na imię mam: Sławek
Płeć:

Panel z grzebieniem na słodko.

#1

Post autor: Gugasek »

Niedługo stawiam stelaż na nowe akwaria. Blat będzie miał wymiar 120x74 cm. Na górze planuję akwarium z panelem filtracyjnym połączonym z akwarium grzebieniem. Wymiar akwarium to 120x60 szer.+ panel. Czy ktoś z was ma doświadczenia z takim filtrem, jak najlepiej rozplanować komory? Wymyśliłem że budowę akwarium z panelem zlecę e-rybce od solniczek, powinni się na tym znać. Nie chciał bym z nimi rozmawiać zupełnie zielony stąd ten post. Może polecicie inną firmę?
Jak ktoś korzysta z takiego rozwiązania to proszę też o zdjęcia:)
Z góry dzięki.
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Panel z grzebieniem na słodko.

#2

Post autor: PawelWaw »

Większość takich paneli prawie zawsze wygląda tak samo. Spływ z filtracją mechaniczną, wkład biologiczny oraz komora pompy. Filtracja bedzie na boku akwarium czy wzdłuż tyłu?

Wysłane z mojego LG-V30 przy użyciu Tapatalka


Autor
Gugasek
Zapaleniec
Posty: 272
Rejestracja: pn sie 24, 2015 9:40 pm
Lokalizacja: Karczew
Na imię mam: Sławek
Płeć:

Panel z grzebieniem na słodko.

#3

Post autor: Gugasek »

Cały tył, jeszcze nie wiem jak szeroko ale conajmniej 10 cm.

Karaś
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: wt lis 10, 2009 9:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Panel z grzebieniem na słodko.

#4

Post autor: Karaś »

Będzie parować woda i będzie potrzebna dolewka wody.Robiąc Panel zabierzesz sobie miejsce. Przemyśl to ;) To lepiej zrób sump pod akwarium i będzie cacy
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Panel z grzebieniem na słodko.

#5

Post autor: PawelWaw »

Czy z sumpa, czy z panela woda i tak będzie praowała. Dobrze zaprojektowany panel będzie spełniał swoją rolę. E-rybka się co robić. Niestety nie mają powtarzalne jakości klejenia i obróbki szkła. Jedne akwaria są idealne, a innym daleko do idealu, co przy ich cenach może trochę zniechęcać. Jeśli chodzi o komory w panelu, to ja zrobiłbym trzy. Zrzut z grzebienia tak aby woda przelatywala przez starpetę filtracyjną (super sprawa - bardzo dobrze wyłapuje), dalej komorę na media biologiczne i absorbery, na końcu komora pompy. Komora pompy nie musi być jakoś mocno policzona, ponieważ wystarczy że sciana panelu będzie trochę niższa niż akwarium. Kedyne co trzeba policzyć to szerokość grzebienia-wydajność pompy.

Wysłane z mojego LG-V30 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ