Grzałka do zbiornika 700+

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 2281
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Daniel

Grzałka do zbiornika 700+

#1

Post autor: DanielP »

Mam nadzieję w niedalekiej przyszłości postawić zbiornik 720l (200×60×60) lub większy. Zastanawiam się nad wyborem grzałki do takiego zbiornika. Po głowie chodzą mi dwa produkty :biggrin: Pierwszy to sprawdzony eheim thermocontrol 300w. Grzałka ta ma długość ok. 50 cm i zastanawiam się czy przy dosypaniu podłoża zmieści się :zawstydzony: Druga opcja to Aquael platinum heater 300w (36 cm długości) i 250w (36 cm długości). Który z tych produktów byście polecili? Wiem, że część osób używa w swoich zbiornikach np. dwóch grzałek o mniejszej mocy ale ja idąc własnym doświadczeniem od zawsze używałem jednej grzałki i nigdy się na tym nie sparzyłem. Ewentualnie jeżeli zajdzie taka potrzeba to mam kilka grzałek o mniejszej mocy 150 i 200w które będę mógł dołożyć.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 18282
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u

Grzałka do zbiornika 700+

#2

Post autor: Lech-u »

Według mnie grzałka w akwarium jest po prostu brzydka. W moich zbiornikach mam tylko termofiltry, czyli grzałka zamontowana wewnątrz kubełka filtracyjnego.

Może planujesz sump'a do takiego zbiornika? Wtedy grzałkę można spokojnie umieścić w sumpie i będzie niewidoczna.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


DrRymsza

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 2281
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Daniel

Grzałka do zbiornika 700+

#3

Post autor: DanielP »

Niestety nie planuje sumpa a grzałka musi być w zbiorniku.
Awatar użytkownika

andriejewicz
Zapaleniec
Posty: 269
Rejestracja: śr wrz 08, 2021 12:59 pm
Lokalizacja: wawa

Grzałka do zbiornika 700+

#4

Post autor: andriejewicz »

DanielP
co do grzałki się teraz nie wypowiem, gdyż nie posiadam takiego zbiornika
ale chętnie poczytam opinie co do wybory, gdyż niedługo planuję 200x50x50

swoją drogą daj znać gdzie kupujesz szkło i czy z pokrywą? jaki będzie koszt itp
********************************
Lepiej mądrze dreptać, niż głupio biec.

KarolX22
Zapaleniec
Posty: 395
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Grzałka do zbiornika 700+

#5

Post autor: KarolX22 »

DanielP
U siebie też mam tą 300W od eheim, przy otwartym akwarium bez problemu otrzymuje się 26° grzałka ustawiona na 27. Problem z długością grzałki łatwo da się rozwiązać, wystarczy że zamiast pionowo dasz ją pod skosem.

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 2281
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Daniel

Grzałka do zbiornika 700+

#6

Post autor: DanielP »

@Andriejewicz wszystko zależy od rodzaju i grubości szkła ale średni koszt samego szkła o wymiarach 200x60x60 wynosi ok 2200 zł (info od jednego z producentów), stelaż około 850 zł, pokrywa 1200 zł lub sama korona 800 zł. Dla porównania gotowy zestaw diversa: akwarium, pokrywa z oświetleniem i szafką kosztuje ok 5-7 tyś. zł.

Krolic
Moderator
Posty: 1165
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil

Grzałka do zbiornika 700+

#7

Post autor: Krolic »

DanielP pisze: czw maja 07, 2026 9:05 am Mam nadzieję w niedalekiej przyszłości postawić zbiornik 720l (200×60×60)
czyli negocjacje zakończoine sukcesem :) super
Moje zdanie znasz - przy tak dużym zbiorniku robiłbym sumpa.
Awatar użytkownika

andriejewicz
Zapaleniec
Posty: 269
Rejestracja: śr wrz 08, 2021 12:59 pm
Lokalizacja: wawa

Grzałka do zbiornika 700+

#8

Post autor: andriejewicz »

DanielP
dzięki za info :piffffko:
********************************
Lepiej mądrze dreptać, niż głupio biec.

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 2281
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Daniel

Grzałka do zbiornika 700+

#9

Post autor: DanielP »

@Krolic negocjacje trwają i dopóki fizycznie nie zobaczę zbiornika to nie uwierzę więc póki co uznaję, że są one w trakcie :duży uśmiech: @Andriejewicz nie ma za co. To tak tylko informacyjnie.

Krolic
Moderator
Posty: 1165
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil

Grzałka do zbiornika 700+

#10

Post autor: Krolic »

DanielP może założ watek z prac nad tym zbiornikiem :)

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 2281
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Daniel

Grzałka do zbiornika 700+

#11

Post autor: DanielP »

@Krolic jak będę miał zbiornik to tak też zrobię :duży uśmiech:

Jet187
Noble
Posty: 471
Rejestracja: ndz lip 27, 2025 3:23 pm
Lokalizacja: Gdynia
Na imię mam: Bartosz

Grzałka do zbiornika 700+

#12

Post autor: Jet187 »

O! I to to ja będę śledził :) Zdradzisz plany, co to ma być za zbiornik? Bo 700+ bez sumpa to już mi zalatuje jakimiś ciekawymi rozwiązaniami.

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 2281
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Daniel

Grzałka do zbiornika 700+

#13

Post autor: DanielP »

Będzie prostota jak to zazwyczaj mam u siebie :duży uśmiech: Miejsca mam na zbiornik 230-240 cm długości ale idąc na kompromis z domownikami prawdopodobnie postawie klasyczne 720l (200×60×60). Planuję obsługiwać go kubelkiem i wewnętrznym. Obsada pewnie będzie przerzucona z obecnego zbiornika ale docelowa obsada jeszcze nie wiem jaka będzie.
ODPOWIEDZ