Grzałka do zbiornika 700+
-
DanielP
- Moderator
- Posty: 2281
- Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
- Lokalizacja: Piaseczno
- Na imię mam: Daniel
Grzałka do zbiornika 700+
Mam nadzieję w niedalekiej przyszłości postawić zbiornik 720l (200×60×60) lub większy. Zastanawiam się nad wyborem grzałki do takiego zbiornika. Po głowie chodzą mi dwa produkty
Pierwszy to sprawdzony eheim thermocontrol 300w. Grzałka ta ma długość ok. 50 cm i zastanawiam się czy przy dosypaniu podłoża zmieści się
Druga opcja to Aquael platinum heater 300w (36 cm długości) i 250w (36 cm długości). Który z tych produktów byście polecili? Wiem, że część osób używa w swoich zbiornikach np. dwóch grzałek o mniejszej mocy ale ja idąc własnym doświadczeniem od zawsze używałem jednej grzałki i nigdy się na tym nie sparzyłem. Ewentualnie jeżeli zajdzie taka potrzeba to mam kilka grzałek o mniejszej mocy 150 i 200w które będę mógł dołożyć.
-
Lech-u
- Admin
- Posty: 18282
- Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
- Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
- Na imię mam: Lech-u
Grzałka do zbiornika 700+
Według mnie grzałka w akwarium jest po prostu brzydka. W moich zbiornikach mam tylko termofiltry, czyli grzałka zamontowana wewnątrz kubełka filtracyjnego.
Może planujesz sump'a do takiego zbiornika? Wtedy grzałkę można spokojnie umieścić w sumpie i będzie niewidoczna.
Może planujesz sump'a do takiego zbiornika? Wtedy grzałkę można spokojnie umieścić w sumpie i będzie niewidoczna.
-
DanielP
- Moderator
- Posty: 2281
- Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
- Lokalizacja: Piaseczno
- Na imię mam: Daniel
Grzałka do zbiornika 700+
Niestety nie planuje sumpa a grzałka musi być w zbiorniku.
-
andriejewicz
- Zapaleniec
- Posty: 269
- Rejestracja: śr wrz 08, 2021 12:59 pm
- Lokalizacja: wawa
Grzałka do zbiornika 700+
DanielP
co do grzałki się teraz nie wypowiem, gdyż nie posiadam takiego zbiornika
ale chętnie poczytam opinie co do wybory, gdyż niedługo planuję 200x50x50
swoją drogą daj znać gdzie kupujesz szkło i czy z pokrywą? jaki będzie koszt itp
co do grzałki się teraz nie wypowiem, gdyż nie posiadam takiego zbiornika
ale chętnie poczytam opinie co do wybory, gdyż niedługo planuję 200x50x50
swoją drogą daj znać gdzie kupujesz szkło i czy z pokrywą? jaki będzie koszt itp
********************************
Lepiej mądrze dreptać, niż głupio biec.
Lepiej mądrze dreptać, niż głupio biec.
-
KarolX22
- Zapaleniec
- Posty: 395
- Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
- Lokalizacja: Kalisz
Grzałka do zbiornika 700+
DanielP
U siebie też mam tą 300W od eheim, przy otwartym akwarium bez problemu otrzymuje się 26° grzałka ustawiona na 27. Problem z długością grzałki łatwo da się rozwiązać, wystarczy że zamiast pionowo dasz ją pod skosem.
U siebie też mam tą 300W od eheim, przy otwartym akwarium bez problemu otrzymuje się 26° grzałka ustawiona na 27. Problem z długością grzałki łatwo da się rozwiązać, wystarczy że zamiast pionowo dasz ją pod skosem.
-
DanielP
- Moderator
- Posty: 2281
- Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
- Lokalizacja: Piaseczno
- Na imię mam: Daniel
Grzałka do zbiornika 700+
@Andriejewicz wszystko zależy od rodzaju i grubości szkła ale średni koszt samego szkła o wymiarach 200x60x60 wynosi ok 2200 zł (info od jednego z producentów), stelaż około 850 zł, pokrywa 1200 zł lub sama korona 800 zł. Dla porównania gotowy zestaw diversa: akwarium, pokrywa z oświetleniem i szafką kosztuje ok 5-7 tyś. zł.
-
Krolic
- Moderator
- Posty: 1165
- Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
- Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
- Na imię mam: Kamil
-
andriejewicz
- Zapaleniec
- Posty: 269
- Rejestracja: śr wrz 08, 2021 12:59 pm
- Lokalizacja: wawa
Grzałka do zbiornika 700+
DanielP
dzięki za info
dzięki za info
********************************
Lepiej mądrze dreptać, niż głupio biec.
Lepiej mądrze dreptać, niż głupio biec.
-
DanielP
- Moderator
- Posty: 2281
- Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
- Lokalizacja: Piaseczno
- Na imię mam: Daniel
Grzałka do zbiornika 700+
@Krolic negocjacje trwają i dopóki fizycznie nie zobaczę zbiornika to nie uwierzę więc póki co uznaję, że są one w trakcie
@Andriejewicz nie ma za co. To tak tylko informacyjnie.
-
Krolic
- Moderator
- Posty: 1165
- Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
- Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
- Na imię mam: Kamil
Grzałka do zbiornika 700+
DanielP może założ watek z prac nad tym zbiornikiem 
-
DanielP
- Moderator
- Posty: 2281
- Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
- Lokalizacja: Piaseczno
- Na imię mam: Daniel
Grzałka do zbiornika 700+
@Krolic jak będę miał zbiornik to tak też zrobię 
-
Jet187
- Noble
- Posty: 471
- Rejestracja: ndz lip 27, 2025 3:23 pm
- Lokalizacja: Gdynia
- Na imię mam: Bartosz
Grzałka do zbiornika 700+
O! I to to ja będę śledził
Zdradzisz plany, co to ma być za zbiornik? Bo 700+ bez sumpa to już mi zalatuje jakimiś ciekawymi rozwiązaniami.
-
DanielP
- Moderator
- Posty: 2281
- Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
- Lokalizacja: Piaseczno
- Na imię mam: Daniel
Grzałka do zbiornika 700+
Będzie prostota jak to zazwyczaj mam u siebie
Miejsca mam na zbiornik 230-240 cm długości ale idąc na kompromis z domownikami prawdopodobnie postawie klasyczne 720l (200×60×60). Planuję obsługiwać go kubelkiem i wewnętrznym. Obsada pewnie będzie przerzucona z obecnego zbiornika ale docelowa obsada jeszcze nie wiem jaka będzie.