Szczelność zestawu CO2

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Szczelność zestawu CO2

#1

Post autor: sum »

Wczoraj po raz drugi rozszczelnił mi się zestaw CO2.Całość jest zmontowana na wężykach PU i na szybkozłączkach.Nieszczelność wystąpiła na szybkozłączce przy elektrozaworze.Dziadostwo grzeje się niesamowicie i powoduje odkształcenia na wężyku co skutkuje nieszczelnością.
Może macie jakiś sposób na tego typu przypadłość.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

ratafia
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 11:44 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Szczelność zestawu CO2

#2

Post autor: ratafia »

Znam problem, zdarzyło się że się tym cudownym urządzeniem paluszki sobie poparzyłam.
U mnie nigdy jednak nie było takiego przypadku żeby rozszczelniło się jakiekolwiek złącze. Może dlatego że zawór sterowany był pH-metrem i pod napięciem był niezadługo. Spotkałam się jednak z takim problemem na holenderskim, jak pamiętam koledzy stosowali jedno z dwóch rozwiązań. Pierwszym to radiator odprowadzający ciepło a dugi to jakiś układ obniżający napięcie w cewce elektrozaworu. Jak to wyglądało technicznie nie pamiętam ale jest to do sprawdzenia na forum dla rośliniarzy.
Awatar użytkownika

Autor
sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Szczelność zestawu CO2

#3

Post autor: sum »

Dzięki za informacje.Powoli szukam rozwiązania problemu.Na dzień dzisiejszy wydaje mi się,że najlepszym rozwiązaniem jest sztywne podłączenie elektrozaworu do reduktora.Muszę jeszcze pogrzebać i poszukać szczegółów.Jak coś znajdziecie to będę wdzięczny.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

ratafia
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 11:44 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Szczelność zestawu CO2

#4

Post autor: ratafia »

Logicznie myśląc, to może być wyjście. Za zaworem elektromagnetycznym jest już dużo mniejsze ciśnienie, więc prawdopodobieństwo, że i tam coś puści jest minimalne. A tak w ogóle to pomyślałam sobie, że ten reduktor ciśnienia może byś temu winien, może jest uszkodzony i po zamknięciu elektrozaworu ciśnienie rośnie do tego stopnia, że wężyki pękają. Ja miałam to połączone wężykami ciśnieniowymi, które używa się przy podłączeniach filtrów RO.
ODPOWIEDZ