pompy do podmian

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: pompy do podmian

#31

Post autor: sum »

Ostatni post z poprzedniej strony:

ziabak, napisz proszę jak z perspektywy czteromiesięcznego użytkowania oceniasz pompę.
Powoli i ja mam dość noszenia wiaderek i zastanawiam się nad kupnem pompy do podmian.Beczka już zamówiona :mrgreen:
Przy okazji kilka pytań:
-czy pompa zmieści się w otwór o średnicy 25cm?
-jakich węży używasz?
-czy można odkręcić króciec zasysający i bez niego używać pompy?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: pompy do podmian

#32

Post autor: ziabak »

No używam jej i już sobie nie wyobrażam jej nie mieć - zmieści się spokojnie do otworu 25 cm, wąż kupiłam w Castoramie - chyba 16 mm średnicy ma, albo 18 - zwykły, przezroczysty; pompa którą mam - model Hailea HX 6520 - nie ma króćca zasysającego... :roll: jest prostopadłościanem, ma króciec do węża którym tłoczy wodę, natomiast zasysanie jest przez otworowany "dekielek" (chyba, że pod tym dekielkiem jest jakiś ukryty króciec, ale nawet nie przyszlo mi do głowy otwierać dekielka w jego poszukiwaniu, bo nie zamierzałam nigdy podłączać weża zasysającego.

Działa nadal sprawnie i jest mi bardzo pomocna :)
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: pompy do podmian

#33

Post autor: sum »

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.
ziabak pisze:pompa którą mam - model Hailea HX 6520 - nie ma króćca zasysającego... jest prostopadłościanem, ma króciec do węża którym tłoczy wodę, natomiast zasysanie jest przez otworowany "dekielek" (chyba, że pod tym dekielkiem jest jakiś ukryty króciec, ale nawet nie przyszlo mi do głowy otwierać dekielka w jego poszukiwaniu, bo nie zamierzałam nigdy podłączać weża zasysającego.
coś mi się zdaje,że nie zajrzałaś do pudełka po pompie,pewnie króciec tam sobie leży.
http://www.zoologiczny24.com.pl/image_f ... xwidth=220
Gdyby go nie było to nie wyobrażam sobie jak miałaby działać poza wodą.
Najważniejsze,że sprawuje się dobrze i jest pomocna.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: pompy do podmian

#34

Post autor: ORZECHOPCJA »

Ja niestety z piwnicy z beczki mam 4m słupa wody do krawędzi akwarium i muszę użyć takiej
http://www.allegro.pl/item1031660321_po ... akiem.html

Bawiłem się atmanem 203 ale kiszka, dobrze jest jak beczka stoi na tym samym poziomie co akwa.
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: pompy do podmian

#35

Post autor: sum »

ORZECHOPCJA pisze: dobrze jest jak beczka stoi na tym samym poziomie co akwa.
ja zamierzam stawiać beczkę na podłodze,czyli do górnej krawędzi akwarium będzie ok.135cm.Mam nadzieję,że pompa którą planuję kupić da radę.W opisie jest napisane"wysokość pompowania 1,6m".
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: pompy do podmian

#36

Post autor: ORZECHOPCJA »

Tak (chodziło mi o poziom stropu że na tym samym poziomie stropowym) beczka stoi na ziemi i ma 120cm wysokości a do krawędzi akwa, jest około 145cm. I powiem ci tak, jak pompa ma 2m słupa wody to będzie się na tej wysokości tylko przelewało (zjesz obiad nim się napełni 200L) ja biorę taka na wyrost niech leci przynajmniej jak z kranu, bo przy podmianie zasnę i co wtedy. Wyśle że musisz wziąć minimum 2m lub 2,5m ja atmanem 203 lałem 170L około 20min 10m węża 1/2cala to sobie porównaj on ma 2000L/h i 2,1m podnoszenia
Ostatnio zmieniony wt maja 11, 2010 2:59 pm przez ORZECHOPCJA, łącznie zmieniany 3 razy.
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: pompy do podmian

#37

Post autor: sum »

Beczka będzie o pojemności 50l.Chyba te 50l przeleje przez 10 min.Opis :arrow: max.1000l/h.Pewnie to dotyczy pompowania na tym samym poziomie.Poczekam może ziabak coś podpowie,ona zna tą pompę z praktyki.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: pompy do podmian

#38

Post autor: ziabak »

Ja mam najwyższą krawędź akwa właśnie na wys. 135 cm - zbiornik na wodę stoi na podłodze - około 65 l. ta pompa pompuje spokojnym, ale zwartym strumieniem jakieś 20 minut... w tym czasie zdążam wyczyścić kolejne akwa i zlać z niego wodę ;) Twoje 50 l powinna dać radę w 15 minut - może nawet szybciej w zależności pewnie od przekroju węża.

Myśle, że jeśli nie chcesz mieć zbyt silnego strumienia wody to ta pompa jest w sam raz, tym bardziej - jeśli zamierzasz nią lać wodę do roślinniaka i nie chcesz by Ci powyrywało krzaczki przy okazji podmianki ;)

ps. a o tym krućcu to ja chyba zapomniałam po prostu ;) pewnie leży przysypany szpargałami w szafce - a dekielek na pompie nie ma otworu, więc chyba go trzeba robić gdy się chce kruciec :roll: (nie widze teraz pompy, bo w biurze siedzę - może tam jest jakieś okienko do wypchnięcia)
Ostatnio zmieniony wt maja 11, 2010 6:26 pm przez ziabak, łącznie zmieniany 2 razy.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: pompy do podmian

#39

Post autor: sum »

ziabak pisze:Myśle, że jeśli nie chcesz mieć zbyt silnego strumienia wody to ta pompa jest w sam raz, tym bardziej - jeśli zamierzasz nią lać wodę do roślinniaka i nie chcesz by Ci powyrywało krzaczki przy okazji podmianki
cenna uwaga
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

as400
Zapaleniec
Posty: 402
Rejestracja: wt paź 22, 2013 5:14 pm
Lokalizacja: Wwa

Re: pompy do podmian

#40

Post autor: as400 »

ziabak pisze:Ja mam najwyższą krawędź akwa właśnie na wys. 135 cm - zbiornik na wodę stoi na podłodze - około 65 l. ta pompa pompuje spokojnym, ale zwartym strumieniem jakieś 20 minut... w tym czasie zdążam wyczyścić kolejne akwa i zlać z niego wodę ;) Twoje 50 l powinna dać radę w 15 minut - może nawet szybciej w zależności pewnie od przekroju węża.

Myśle, że jeśli nie chcesz mieć zbyt silnego strumienia wody to ta pompa jest w sam raz, tym bardziej - jeśli zamierzasz nią lać wodę do roślinniaka i nie chcesz by Ci powyrywało krzaczki przy okazji podmianki ;)

ps. a o tym krućcu to ja chyba zapomniałam po prostu ;) pewnie leży przysypany szpargałami w szafce - a dekielek na pompie nie ma otworu, więc chyba go trzeba robić gdy się chce kruciec :roll: (nie widze teraz pompy, bo w biurze siedzę - może tam jest jakieś okienko do wypchnięcia)
Wiem, że odkopuję trupa z szafy ale Ziabak - chciałbym zapytać czy ta Hailea posiada regulację "mocy" strumienia ?

-- Wt lis 26, 2013 7:43 pm --

Nie otrzymałem odpowiedzi więc może opiszę swój zakup.
Kupiłem Hailea HX 6530:

Wydajność: 1750L/h
Podnoszenie: 2,3 metra

Kupiłem większą bo bałem się, żę będę miał problem z nalaniem wody do akwa. Szafka 80cm + akwa 50cm = 130cm.
A chciałem nalewać z dużej odległości i wylewać także.
Pompa ma możliwość pracy w wodzie i poza nią - to także fajna sprawa. W komplecie jest króciec ssący, który można zamontować ale z fabryki przychodzi przygotowana do pracy pod wodą.
Jest bardzo mocna. Trzeba uważać przy nalewaniu wody bo niezły meksyk robi w akwarium. Należy zagiąć rurę.
Nalewałem wody z odległości około 3 metrów od akwarium a pompa była wrzucona do beczki i bez problemu zassała wodę i podała do akwarium.
Wylewanie też jest przyjemne - przykleja się pompe na przyssawkach do szyby akwa i to cała filozofia.

Polecam - Iza Małysz :)
-------------------
ODPOWIEDZ