Podłożenie karimaty pod zalane akwarium

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
PiterB
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: czw sty 21, 2010 6:37 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Podłożenie karimaty pod zalane akwarium

#1

Post autor: PiterB »

Witam.
Założyłm akwarium, szafka stabilna ale niestety podłoga ma już kilkanaście lat i przechodząc obok akwarium widać lekkie falowanie wody. Nic nie mam (niestety nie doczytałem) podłożonego pod akwarium i stąd moje pytanie? czy mogę teraz jakoś podnieść ( zalane 60 L) i włożyć np. karimate czy lepiej nic nie dotykać??
Awatar użytkownika

neptun
Uzależniony
Posty: 529
Rejestracja: śr sty 07, 2009 10:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Podłożenie karimaty pod zalane akwarium

#2

Post autor: neptun »

Teraz to tylko pozostaje Ci zlanie wody i dopiero wtedy możesz coś działać.A swoją drogą podłożenie karimaty nie spowoduje,że akawrium stanie się przez to stabilne.Pokusiłbym się raczej o jakieś rozwiązanie z umocowaniem szafki.Możesz np.przykręcić listwę do ściany na wysokości blatu szafki i skręcenie tego razem do kupy.Powinno choć trochę pomóc.Widziałem już takie rozwiązanie i powiem,że bardzo mądrze pomyślane.

Linf

Re: Podłożenie karimaty pod zalane akwarium

#3

Post autor: Linf »

Tak jak Neptun napisał pozostaje też np. podłożenie blatu (kuchennego) pod całą szafkę wtedy nie będzie się tak bujać jak pod którymś rogiem podłoga się lekko ugnie.

Dein

Re: Podłożenie karimaty pod zalane akwarium

#4

Post autor: Dein »

Ale tak w ogóle, odnośnie pytania z pierwszego posta - da się. Łatwiej unieść akwarium stojące na gołym blacie, niż takie, które stoi na podkładce i się przyssało :>
Przenosiłem w zeszłym roku sześćdziesiątkę z mebla na mebel. Do zrobienia przez dwie osoby i przy odlaniu jak największej ilości wody. problem jest jedynie w momencie podniesienia pierwszej bocznej krawędzi, ale jak się uda, już się wsunie coś w szparę (cienką listewkę np.) i jest przestrzeń pod akwarium, idzie dalej spokojnie.

Mimo wszystko bym spróbował, bo chociaż całość nie przestanie podskakiwać, mniejsze ryzyko uszkodzeń szybek i złączeń będzie wtedy, kiedy między blatem i dnem będzie coś elastycznego i amortyzującego.
Ostatnio zmieniony sob sty 30, 2010 12:18 pm przez Dein, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Podłożenie karimaty pod zalane akwarium

#5

Post autor: grazdar1 »

ogólnie da się- przy takim litrażu wystarczy zlać wode do minimum - podniesć akwarium do góry i rozłozyć matę - mozna tez podnieść z jednej strony ,zwinietą w rolkę matę rozklada sie do połowy i to samo z drugiej strony podnosisz kantem rozwijasz dalej mate - wlewasz wodę spowrotem i po wszystkim - ale musisz sam ocenic na miejscu i wszysko wziąść pod uwagę - coby szkód nie narobić
grazdar1
ODPOWIEDZ