Akwarium 500 - komplet /Legionowo

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany
Awatar użytkownika

Autor
oldmobil
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Akwarium 500 - komplet /Legionowo

#1

Post autor: oldmobil »

Siemacie,
Zdecydowałem się nieodwołalnie na sprzedaż akwarium. Tym samym jest do wzięcia zbiornik z życiem, wyposażeniem, oświetleniem stelażem.
Akwarium 200x50x50, 500 litrów, kupiony nowy 23.03.2011. Szkło float 10 mm grubości, z jednym wzmocnieniem poprzecznym i wzmocnieniami wzdłużnymi, klejone czarnym silikonem.
Szkło w stanie conajmniej dobrym, zadnych uszczerbków, czy obić. Na przedniej szybie od wewnątrz jest kilka ledwo widocznych rysek - powstały zaraz na początku użytkowania, kiedy jeszcze nie miałem glonojadów. Druga strona (tylna szyba) bez najmniejszej skazy.
Zbiornik zamknięty jest pokrywami z przeźroczystej pleksy, wzmocnionej profilami aluminiowymi.
Pleksy są 3, jedna 100x50 oraz dwie 50x50. Takie rozwiązanie daje bezproblemowy dostęp serwisowy do zbiornika. W mniejszej pleksie nr 2 wycięty jest okrągły otwór do karmienia ryb, zamykany dekielkiem z pleksy.
Oświetlenie to cztery dwumetrowe listwy z diodami LED, układanymi NA pokrywie. Trzy listwy to diody o świetle zimnym bialym, jedna ciepłe białe. Do tego oczywiście zasilacz, bodajże 60 watt, spokojnie mozna przypiąć drugie tyle światła.
Zbiornik stoi na stelażu z profili 40x40 oraz 40x20. Na górze stelaża blat o wymiarach 205x61 cm, z płyty meblowej 18 mm. Można sobie zienić akwarium na większe: 200x60. Stelaż podzielony na 3 sekcje, w środkową wchodzi akwarium o wymiarach 100x40x40. Maksymalnie można wstawić tam zbiornik 100x50 cm lecz wysokość trzeba ograniczyć do 45 cm. U mnie był tam zbiorniczek 140x45x42., ale zajmował dwie sekcje. Stelaż jest na siedmiu nogach, każda zakończona płaskownikiem 50x50 mm i podbita filcem. Wysokość stelaża 77 cm (mam trochę ponad 170 cm, więc przy tej wysokości całości swobodnie mogę dosięgnąć każdego miejsca w akwarium.
Dalej o akwarium, filtracja: 2 turbiny i kubeł JBL CP 500. Grzałka włoskiej produkcji 250 watt - daje radę
Na dnie piasek kwarcowy uzupełniany zwykłym, korzenie widać na focie.
Życie...
Dwa plekostomusy średneij wielkości (20+) oraz dwa młode zbrojniki.
Wszystkie ryby to młodzież. Dwa młode Temporalisy wychowane, wychuchane i przede wszystkim uratowane po mojej parze. Para byla znakomita, niestety zawsze zjadała ikrę. Razu pewnego uratowałem 5 ziarenek ikry, wykluły się 3 larwy, przeżyły dwie ryby.
4 sztuki młodych Festae w "układzie" 3+1 - w sensie że 3 sztuki są od jednego gościa a 1 z innego źródła.
Akwarium opisałem, stelaż też, sprzęt, dekoracje, ryby... czas na cenę
Cena za zestaw plug&play to 813 zł. Ni mniej ni więcej tylko osiemset trzynaście.
Na odbiór trzeba sobie zarezerwować trochę czasu, bo zbiornik cały czas żyje. Nie mam transportu i nie wyślę kurierem - zapraszam do siebie.
Nie zastanawiałem się nad sprzedażą na części, natomiast mogę sprzedać CAŁE życie, cenę ustalimy.
Szkoda oddawać śledzie do sklepu, nie zasługują na to.
Jeśli ktoś życzy sobie jakieś dodatkowe zdjęcia to proszę o kontakt.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Akwarium 500 - komplet /Legionowo

#2

Post autor: sylwekw »

Ja na taki zbiornik sobie nie mogę pozwolić ale mam nadzieję, że nie będziesz mi miał za złe, że tutaj to napisze ale szkoda, że ostatecznie zdecydowałeś pozbyć się go bo z taka pasją opowiadałeś o swoich rybach gdy byłem u Ciebie, widać było, że sporo serca w to wkładałeś.

Wnorus
Zapaleniec
Posty: 376
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 8:50 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy :)
Na imię mam: Robert
Płeć:

Akwarium 500 - komplet /Legionowo

#3

Post autor: Wnorus »

Dokładnie Sylwek :( , jestem za . Jeśli nie musisz to zostaw , wrócisz kiedy będzie pora :) .
Awatar użytkownika

Autor
oldmobil
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akwarium 500 - komplet /Legionowo

#4

Post autor: oldmobil »

Wnorus pisze:Dokładnie Sylwek :( , jestem za . Jeśli nie musisz to zostaw , wrócisz kiedy będzie pora :) .
Dzięki chłopaki, ale ani ja nie umieram, ani akwarystyka :)
Mam jeszcze 112 litrów, może coś będzie pływało. Na razie jednak - dla dobra mojego i rzeczonej akwarystyki - muszę sobie zrobić urlop. Coś przygasa, zaś inne coś znów zaczyna płonąć ogniem.
Moja córa dorasta, pora pokazać jej kolejne fajne rzeczy w życiu ;)

biskup
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 7:53 am
Lokalizacja: potwo

Akwarium 500 - komplet /Legionowo

#5

Post autor: biskup »

PW
Awatar użytkownika

as400
Zapaleniec
Posty: 402
Rejestracja: wt paź 22, 2013 5:14 pm
Lokalizacja: Wwa

Akwarium 500 - komplet /Legionowo

#6

Post autor: as400 »

PW
-------------------
Awatar użytkownika

Autor
oldmobil
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akwarium 500 - komplet /Legionowo

#7

Post autor: oldmobil »

Witajcie :)
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem.
Na chwilę obecną sprawa przedstawia się następująco...
Akwarium jest zarezerwowane do 10 stycznia - wcześniej po prostu gość nie ma jak odebrać. Mam tylko nadzieję, ze nie zostanę z ręką w nocniku ;)
Ów człowiek był pierwszy, poprosił o przetrzymanie.
Rybska (większość) w weekend wyjeżdżają. Pozostałe zostają u mnie.
A że szkoda ryby męczyć w 112 litrach to dogadałem zbiornik 240 :D Na jak długo - zobaczymy :)
Grunt, że "zamiana" pięćsetki na 240 pasuje mi rozmiarowo i że tak łatwo się mnie nie pozbędziecie ;)

REASUMUJĄC - REZERWACJA DO 10 STYCZNIA

Tymczasem Wesołych Świąt i spełnienia marzeń, tych akwarystycznych i tych prywatnych !!
:hug:
Awatar użytkownika

lwica79
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:37 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska
Na imię mam: Edyta
Płeć:

Akwarium 500 - komplet /Legionowo

#8

Post autor: lwica79 »

Ja tylko zaproponuję.. z własnego doświadczenia - poproś o przedpłatę (choćby części kwoty) .. jeśli ktoś jest poważnie zainteresowany to nie powinno być problemu. Bo faktycznie, oferta super i jak ktoś się wywinie- a inni zainteresowani są to było by nie fer w stosunku do Ciebie :)
Awatar użytkownika

Autor
oldmobil
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akwarium 500 - komplet /Legionowo

#9

Post autor: oldmobil »

Święta za pasem, niech człowiek na prezenty wyda ;)
Trzeba jednak trochę ludziom ufać.
Jak się rozmyśli to jego strata, mam nadzieję, że po 10-tym też będzie ktoś chętny :)
Zablokowany