Projekt łąka- sugestie, porady, propzycje.

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany

Autor
nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Projekt łąka- sugestie, porady, propzycje.

#1

Post autor: nevermindi »

Witam,

Jak w temacie przygotowuje się do startu 25l.
Światło 0,64, bez co2, może bimber, podłoże HELP.

Plan jest taki, że ma być trawnik.
Teoretycznie zrobiony z -lilaeopsis brasiliensis (ale to kompromis bo marzy mi się tak naprawdę trawnik z Eleocharis parvula- ale myślę, że przy tych warunkach nie mam szans na jego dobre zagęszczenie. A może mam?? Co wy na to?)

Znalazłam też takie rośliny jak:
ECHINODORUS xingu LATIFOLIUS , Echinodorus tenellus - i tu pytanie, jakiej wysokości one rosną? Czy potrzebują co2 (wydaje mi się, że nie) ?

Proszę powiedzcie która z tych roślin ma największe szanse na utworzenie gęstego trawnika? Która z nich jest najdrobniejsza? Co do rozmiarów to poza pravulą-bo to wiadomo.

Może coś jeszcze trawiastego jest czego nie wiem a rosło by ładnie (saggitara odpada- za rzadka)?

I jeszcze jedno pytanie jakie by jeszcze do tego badyle pasowały? Myślałam na d blyxą do zakrycia filtra.

Wszystkie rady, opinie i propozycje mile widziane. Zdjęcia też :-) bo nie do końca mam pomysł jak by to zagospodarować.

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Projekt łąka- sugestie, porady, propzycje.

#2

Post autor: shadowrider »

nevermindi pisze:Echinodorus tenellus - i tu pytanie, jakiej wysokości one rosną? Czy potrzebują co2 (wydaje mi się, że nie) ?
Rośnie wysoki chociaż nie wiem jak się zachowuje przy ostrym przycinaniu. W niektórych akwariach przy słabym świetle dobrze rośnie glosia, micrantemum monte carlo, staurogyne.
Zablokowany