Fotografowanie- sprzęt

ODPOWIEDZ

Autor
kalos
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: śr sty 28, 2009 3:29 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Fotografowanie- sprzęt

#1

Post autor: kalos »

mam pytanko, co mozecie polecic do robienia dobrej jakosci zdjec. nie chodzi mi o sam aparat, ale soft boxy lampy wyzwalacze itd itp. widzialem takie zabawki w relacji Piotra Dymkowskiego i chetnie zapoznalbym się bliżej z tematem. Dodam ze w tej chwili głównym obiektem do fotografii jest dla mnie zbiornik o wymiarach 120x40x50
Beloved God
Awatar użytkownika

SunFireX
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Fotografowanie- sprzęt

#2

Post autor: SunFireX »

3 softboxy - strony: lewa, prawa, tył, parasol do lampy, aparart centralnie na 3/4 wysokosci akwarium ustawiony przed przednia sciana, obiektyw ze swiatlem 1.2 - 1.4 i z pewnoscia bedzie super :)

Autor
kalos
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: śr sty 28, 2009 3:29 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Fotografowanie- sprzęt

#3

Post autor: kalos »

a moglbys podac jakies modele soft boxow i reszte sprzetu z orientacyjnymi cenami. nie zalezy mi na jakichs ekstremach. obecnie dysponuje canonem powershotem S5IS i statywem + dodatkowe soczewki
Beloved God
Awatar użytkownika

SunFireX
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Fotografowanie- sprzęt

#4

Post autor: SunFireX »

Najlepiej na gieldzie pod stodola zakupic uzywana blende, powinny wynies do 200zl. Na poczatek chyba najlepiej by bylo dorzucic dobre swiatlo u gory + dobry softbox (okolo 50zl) do aparatu. Parasol nad aparatem okolo 70zl, calosc mozna sklecic wg. odpowiadajacego ci schematu. Mozesz takze uzyc aluminium na styropianie, wazne by w momencie fotografowania obiektu mocne swiatlo skupilo sie z boku, tylu i gory akwarium tak aby obiektyw mogl ujac najlepiej calosc. Akwarium musi byc dobrze oswietlone, ale nie przeswietlone - musisz dobrac swiatlo do przeslony i czasu naswietlania w aparacie. Wiadomo ze skoro swiatlo bedzie mocne w momencie wcisniecia spustu migawki, czas naswietlania musi byc krotki a przepuszczalnosc swiatla przez obiektyw musi wynosic 1.x, inaczej wyjdzi ci biala plama. Dobrze jest dokupic 2 duze blendy, tak aby starczyly na akwarium z trzech stron + softbox do apratu. "Owin" akwarium, naloz sofbox i w wygaszonym pomieszczeniu przy wlaczonym oswietleniu akwarium sprawdz czy uda ci sie ujac dobrze oswietlone akwarium na zdjeciu, jesli sie nie uda mozesz zainwestowac w cos wiecej. Nie warto od razu leciec z koszykiem i kupowac bog wie ile blend, parasoli, lamp i softboxow bo jak przyjdzi co do czego to jeszcze przydadza ci sie statywy pod to wszystko a w efekcie koncowym i tak nie bedziesz z tego zbyt duzo korzystal i najda cie mysli o sprzedazy a w tedy poleci po kosztach...

czerwiniak
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 01, 2011 7:12 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Fotografowanie- sprzęt

#5

Post autor: czerwiniak »

Poczytaj

http://www.malawi.pl/artykuly/fotografowanie_ryb.htm

Jest tego w pip, wystarczy poszukać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły, poradniki, recenzje”