Barlusiowe Rio Ampiyacu

Akwarystyka słodkowodna podzielona na biotopy
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Barlusiowe Rio Ampiyacu

Post autor: Miro » pn cze 11, 2018 11:15 pm

Ostatni post z poprzedniej strony:

a one nie są za powolne ?

Autor
DanielP
Noble
Na imię mam: Daniel
Barlusiowe Rio Ampiyacu

Post autor: DanielP » pn cze 11, 2018 11:29 pm

Miro dlaczego o to pytasz?Mój zamysł przy zakupie rozpraszaczy był taki ,aby ryby te występowały w jednym biotopie, były ciekawe w obserwacjach i nie stwarzały zagrożenia dla narybku apistogramma. Wszystkie z tych wymogów spełniają.Jeśli chodzi o zachowanie pstrążenic to mam je pierwszy raz i to co mogę o nich napisać będzie czystą teorią znalezioną w różnych źródłach i tak więc można wyczytać o nich np.,że często "przesiadują" w jednym miejscu. Podobno jest to ich cechą obronną-wyglądem przypominają dryfujący liść. Jeśli chodzi o zagrożenie dla pstrążenic wynikające ze strony barlowi to jest ono znikome, gdyż barlowi są bardzo łagodne jak na pielęgniczki . Po za tym barlowi zajmują dolną strefę w akwarium a pstrążenice górną czyli tą przy powierzchni. Ostatnio zaobserwowałem bardzo ciekawą rzecz u znajomego akwarysty,który trzyma w jednym zbiorniku dorosłe parki barlowi i kakadu wraz z narybkiem obydwu gatunków. Małe pięknie rosną i nic im nie zagraża z żadnej ze stron.
Ostatnio zmieniony wt cze 12, 2018 8:41 am przez DanielP, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Barlusiowe Rio Ampiyacu

Post autor: Miro » pn cze 11, 2018 11:45 pm

DanielP pisze:
pn cze 11, 2018 11:29 pm
Miro dlaczego o to pytasz
ponieważ jedne na dole a drugie na górze a w środku ?
Myślałem że będą jakieś takie co wprowadzą " życie " że coś będzie się działo

Autor
DanielP
Noble
Barlusiowe Rio Ampiyacu

Post autor: DanielP » wt cze 12, 2018 8:40 am

Właśnie o to mi chodziło a póki co pstrążenice pływają w górnej i środkowej strefie akwarium. Pielęgniczki są tak ciekawe w obserwacjach,że nie martwię się o nudę. One też często pływają w środkowej strefie zbiornika. Nie chcę już nic dodawać do środkowej strefy ponieważ chcę, aby barlowi miały spokój. Wcześniej próbowałem już opcji z drobnoustkami obrzeżonymi i neonami innesa ale nie byłem z nich zadowolony, ponieważ nie trzymały ławicy i były wszędobylskie.
Ostatnio zmieniony wt cze 12, 2018 8:42 am przez DanielP, łącznie zmieniany 1 raz.

Tygrys
Fanatyk
Barlusiowe Rio Ampiyacu

Post autor: Tygrys » wt cze 12, 2018 12:24 pm

bystrzyk amandy trzyma ławice ma u siebie je.Sztuk +/-21

Autor
DanielP
Noble
Barlusiowe Rio Ampiyacu

Post autor: DanielP » ndz lip 01, 2018 12:02 am

Obrazek