Biotop Sulawesi

Akwarystyka słodkowodna podzielona na biotopy
ODPOWIEDZ

Autor
Boro1

Biotop Sulawesi

#1

Post autor: Boro1 »

Próbuję znaleźć informacje o tym "biotopie", niestety bez większych sukcesów.
Możecie mi przybliżyć temat?
Jakie akwarium, filtracja, światło, podłoże, krewetki, ryby, rośliny
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Biotop Sulawesi

#2

Post autor: marcinzabki29 »

Czytałem o tym na forum, więc dobrze poszukaj.
Zapamiętałem tylko temperaturę - 28 stopni.
Pozdrawiam Marcin

Autor
Boro1

Biotop Sulawesi

#3

Post autor: Boro1 »

marcinzabki29 pisze: czw cze 14, 2018 3:29 pmZapamiętałem tylko temperaturę - 28 stopni.
Szukałem i bardzo szczątkowe informacje są zarówno na forum jak i u wujka googla.

Autor
Psyho

Biotop Sulawesi

#4

Post autor: Psyho »

Nie wiem czy to w czymś pomoże ale kiedyś taki filmik widziałem
Ostatnio zmieniony czw cze 14, 2018 9:56 pm przez Lech-u, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Boro1

Biotop Sulawesi

#5

Post autor: Boro1 »

Psyho pisze: czw cze 14, 2018 4:52 pmfilmik widziałem
to może być dobre, nie pomyślałem o jutubach
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Biotop Sulawesi

#6

Post autor: Lech-u »

Psyho pisze: czw cze 14, 2018 4:52 pmfilmik
Poprawiłem link do tego filmu.
Awatar użytkownika

sebachef
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: pt sty 19, 2018 9:42 am
Lokalizacja: Bródno
Na imię mam: Sebastian
Płeć:

Biotop Sulawesi

#7

Post autor: sebachef »

Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś na temat krewetek z rejonu Sulawesi, mogę Ci wysłać linka na Facebook do grupy ludzi, którzy się nimi fascynują i robią różne doświadczenia, żeby poprawić ich warunki w akwarium. Jest tam masę informacji jak założyć szkiełko pod nie.
Ja mam w domu jedno akwarium, które już kilka miesięcy funkcjonuje i drugie, które dojrzewa dla nich.
Jedna z moich koleżanek będzie likwidowała szkiełko z kardynałkami więc też mogę dać namiar na nią.
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob cze 16, 2018 8:27 am przez sebachef, łącznie zmieniany 2 razy.

Autor
Boro1

Biotop Sulawesi

#8

Post autor: Boro1 »

sebachef,
Bardzo dziękuję za chęć pomocy. Zastanawiam się nad filtracją, akwarium małe 40x25.
Czy dać podzwirowy filtr podłączony np. do kubelka, czy może w zupełności wystarczy podzwirowy z patem mini?. A może nie bawić się w podżwirowy tylko spiąć takiego Pata mini z jakimś ejetem?

Autor
Boro1

Biotop Sulawesi

#9

Post autor: Boro1 »

Namiar na koleżankę i grupę FB też poproszę na priv
Awatar użytkownika

sebachef
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: pt sty 19, 2018 9:42 am
Lokalizacja: Bródno
Na imię mam: Sebastian
Płeć:

Biotop Sulawesi

#10

Post autor: sebachef »

Borek1. Odradzam podżwirówkę. Brak prądu i masz Armagedon. Już nie jeden poległ w tym na krewetkach Sulawesi.
Ja w 54 mam kubełek plus pata mini podpiętego do U-jeta. Dodatkowo pod pata do wężyka napowietrzającego mam podłączony absorbentu co2. Patent zasięgniety od morszczaków.
Ostatnio zmieniony sob cze 16, 2018 9:06 pm przez sebachef, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Boro1

Biotop Sulawesi

#11

Post autor: Boro1 »

sebachef pisze: sob cze 16, 2018 9:05 pmkubełek
Jakie wkłady masz w kubełka? Sam pat plus ujet do około 25-30 litrów wystarczyć może ? Czy jednak kubeł jest niezbędny
Awatar użytkownika

sebachef
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: pt sty 19, 2018 9:42 am
Lokalizacja: Bródno
Na imię mam: Sebastian
Płeć:

Biotop Sulawesi

#12

Post autor: sebachef »

Nie ukrywam, że w tej chwili najmocniejsza w informacjach i doświadczeniach jest grupa Pasjonaci Sulawesi. Jest tam wszystko od A do Z jak założyć takie akwarium, jak przygotować wodę i dlaczego my i Azjaci mamy inne parametry w baniakach. W tym roku pierwszy raz pojawiliśmy się z kolegami na Warszawskich Dniach Akwarystyki z krewetkami Sulawesi. Co do filmiku Szopena to pierwsze jego podejście było nieudane, teraz próbuje drugi raz.
Awatar użytkownika

sebachef
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: pt sty 19, 2018 9:42 am
Lokalizacja: Bródno
Na imię mam: Sebastian
Płeć:

Biotop Sulawesi

#13

Post autor: sebachef »

U-jet zrób na pat mini i będzie ok. Daj dodatkowo napowietrzacz, tlen w temperaturze 29 st będzie się kiepsko rozpuszczał i krewetki będą zdychały, albo będą siedziały w ukryciu. Ja założyłem drugie szkiełko 54 l , kostkę i tam za filtrację odpowiada fzn3 i u-jet.
W kubełku mam Sera Siporax , gruby grys kolorowy, purigen i gąbki.
W Sulawesi bardzo ważna jest nadfiltracja. Dlatego ja nawet w kostce 30-tce miałem kaskadę fzn3 ;) Ale to było moja pierwsza próba z nimi.
Tylko niech nik Ci nikt wciska ściemy, żebyś użył piasku koralowego plus do tego wapieni jako skałek . Jeżeli ktoś będzie pisał do Ciebie takie bzdury to trzymaj się od niego z daleka, a jeszcze jak Ci zaproponuje pomoc i oczywiście poźniej zakup krewetek to wiedz, że to jest czlowiek, który sprzedaje dzikusy, których nie utrzymasz w szkiełku. Ludzie już przez niego potracili masę pieniędzy. Ja też umoczyłem.
Ostatnio zmieniony sob cze 16, 2018 9:41 pm przez sebachef, łącznie zmieniany 2 razy.

Autor
Boro1

Biotop Sulawesi

#14

Post autor: Boro1 »

sebachef pisze: sob cze 16, 2018 9:32 pmTylko niech nik Ci nikt wciska ściemy
Obeznany widzę jesteś dość mocno.
Co sądzisz o takim zestawieniu:
podłoże to lawa wulkaniczna SL-AQUA 3-8mm oraz 15-25mm
Do tego jakiś mały anubias, gałęzatka.
Oczywiście filtr - pat mini +e-jet 103/104, grzałka i światło (to chyba nie ma większego znaczenia jakie)
Sulawesi Salt Dennerle i jakieś bakterie na start - jakie?
ODPOWIEDZ