Atlas ryb FAWA - Lista alfabetyczna z linkami do opisu i zdjęć

Zdjęcia i opisy ryb i innych stworzeń słodko i słonowodnych.
Baza fotograficzna stworzona przez użytkowników forum FAWA.
Regulamin forum
Opis każdego gatunku umieszczamy w osobnym wątku o nazwie według schematu: Nazwa polska - Nazwa łacińska.
Jeśli gatunek ryby ma już swój wątek możesz wstawić zdjęcie i opis tej ryby w tym wątku.
Nie umieszczamy zdjęć z internetu, a jedynie zdjęcia z akwariów użytkowników FAWA.
Jeśli nie jesteś autorem zdjęcia, które zamieszczasz, to napisz kto jest autorem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 18732
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Atlas ryb FAWA - Lista alfabetyczna z linkami do opisu i zdjęć

#1

Post autor: Lech-u » wt lut 06, 2018 2:04 pm

Proponuję w tym dziale umieszczać zdjęcia swoich ryb z akwarium.
W każdym wątku jeden gatunek.
Można także umieścić opis ryby lub własne doświadczenia lub inne przydatne informacje o danym gatunku.

Dla zachowania porządku proponuję w tytule wątku wpisywać: Nazwę polską - Nazwę łacińską.
Łatwiej będzie znaleźć odpowiedni gatunek ryby.

A jeśli już ktoś umieścił zdjęcie danego gatunku zawsze można dołożyć kolejne zdjęcie w kolejnym poście lub dopisać informacje o danym gatunku.

Nie kopiujmy zdjęć z Wikipedii lub innych portali internetowych.
Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby umieścić swoje zdjęcie, które już było publikowane w innym miejscu internetu czy na naszym forum FAWA.

Jeśli wstawiamy czyjeś zdjęcie to proszę o umieszczenie takiej informacji z podaniem autora zdjęcia lub linku do zdjęcia źródłowego.
Ostatnio zmieniony czw maja 10, 2018 10:47 am przez Lech-u, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u

Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 18732
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Atlas ryb FAWA

#2

Post autor: Lech-u » czw maja 10, 2018 10:37 am

LISTA ALFABETYCZNA Z LINKAMI DO OPISU I ZDJĘCIA (wystarczy kliknąć na nazwę):
  1. A
  2. Akara Electric Blue - Andinoacara sp. "Electric Blue"
  3. Akara paskowana, kratkowana - Nannacara anomala
  4. Akara pomarańczopłetwa - Aequidens rivulatus
  5. Akara z Maroni - Cleithracara maronii
  6. Aksolotl meksykański - Ambystoma mexicanum
    B
  7. Barwniak Czerwonobrzuchy - Pelvicachromis pulcher
  8. Błyszczyk brylantowy - Moenkhausia pittieri
  9. Bocja wspaniała - Chromobotia macracanthus
  10. Bojownik szkarłatnoczerwony - Betta coccina
  11. Bojownik wspaniały, bojownik syjamski - Betta splendens
  12. Brzanka różowa - Pethia conchonius
  13. Brzanka sumatrzańska - Puntigrus tetrazona
  14. Bystrzyk Amandy - Hyphessobrycon Amandae
  15. Bystrzyk błękitny, neon zielony - Paracheirodon simulans
  16. Bystrzyk ozdobny - Hyphessobrycon bentosi
    D
  17. Drobniczka Jednodniówka - Heterandria formosa
  18. Drobnoustek obrzeżony - Nannostomus marginatus
  19. Duch Amazoński, Duch Brazylijski - Apteronotus albifrons
    G
  20. Grzebiec zielony - Biotodoma cupido
  21. Gupik Endlera - Poecilia wingei
  22. Gupik - Poecilia - odmiana Blue Neon
  23. Gurami mozaikowy - Trichogaster leeri
  24. Gurami samuraj - Sphaerichthys vaillanti
    K
  25. Kirysek panda - Corydoras panda
  26. Kirysek spiżowy - Corydoras aeneus
  27. Kirysek Sterby - Corydoras Sterbai
  28. Kirysek trójpręgi - Corydoras trilineatus
  29. Krewetka Filtrująca - Atyopsis Moluccensis
  30. Ksenotoka - Xenotoca eiseni
    L
  31. Limka Garbatka, Limka Czarnopręga - Limia Nigrofasciata
    M
  32. Mieczyk Hellera - Xiphophorus hellerii
  33. Mieczyk Nezahualcoyotla - Xiphophorus nezahualcoyotl
  34. Mieczyk pigmejowaty - Xiphophorus pygmaeus
  35. Molinezja ostrousta - Black molly - Poecilia sphenops
  36. Molinezja ostrousta - odmiana srebrna - Poecilia sphenops
  37. Molinezja salwadorska - Poecilia salvatoris
  38. Muszlowiec - Lamprologus Speciosus
    N
  39. Neon Czerwony - Paracheirodon axelrodi/Cardinal Tetra
    O
  40. Otosek przyujściowy - Otocinklus affinis
    P
  41. Pielęgnica - Crenicichla proteus
  42. Pielęgnica diamentowa - Cichlasoma salvini
  43. Pielęgnica Meeka - Thorichthys meeki
  44. Pielęgnica Miodowa - Herotilapia multispinosa
  45. Pielęgnica myrnae- Amatitlania (dawniej cryptoheros) myrnae
  46. Pielęgnica Papuzia - Parrot Cichlasoma
  47. Pielęgnica sewerum - Heros efasciatus
  48. Pielęgnica z Guabo - Amatitlania nanolutea
  49. Pielęgniczka baenschi - Apistogramma baenschi
  50. Pielęgniczka barlowi - Apistogramma barlowi
  51. Pielęgniczka Borelli (żółta) - Apistogramma borellii
  52. Pielęgniczka eremnopyge (truskawka) - apistogramma eremnopyge
  53. Pielęgniczka kakadu - Apistogramma Cacatuoides
  54. Pielęgniczka Ramireza - Mikrogeophagus ramirezi
  55. Płaszczki Słodkowodne
  56. Prętnik karłowaty - Trichogaster lalius
  57. Pstrążenica marmurkowa - Carnegiella strigata
    R
  58. Raczki Cambarellus PUER
  59. Rak luizjański czerwony - Procambarus clarkii Red
  60. Razbona Galaxy - Danio margaritatus
  61. Razbora Espei - Trigonostigma espei
    S
  62. Skalar Manacapuru - Pterophyllum scalare "Manacapuru"
  63. Skalar żaglowiec - Pterophyllum scalare
  64. Skifia złota - Skiffia francesae
  65. Skrzeczyk karłowaty - Trichopsis pumila
  66. Sturisoma złocista - Sturisoma aureum
  67. Sumik Kotwica - Hara Jerdoni
  68. Szczupieńczyk pręgowany - Aplocheilus lineatus
    Ś
  69. Ślimak Ampularia - Pomacea
  70. Ślimak Tylomelania - Tylomelania sp
    T
  71. Tetra Cesarska - Nematobrycon Palmeri
  72. Tęczanka Bosemana - Tęczanka Wspaniała - Melanotaenia Bosemani
  73. Tilapia Zebra - Heterotilapia buttikoferi
    W
  74. Wężogłów cesarski - Channa marulioides
  75. Wieloplamka - Phalloceros caudimaculatus
    Z
  76. Zbrojnik - Ancistrus cirrhosus
  77. Zbrojnik - Ancistrus L-180
  78. Zbrojnik - Baryancistrus demantoides L-200 Hifin
  79. Zbrojnik czerwony - Rineloricaria sp. red
  80. Zbrojnik - Hemiancistrus subviridis L-200
  81. Zbrojnik - Hypancistrus sp. L-201
  82. Zbrojnik Lamparci - Gibiceps - Glyptoperichtlhys gibbiceps
  83. Zbrojnik niebieski (prawdziwy) - Ancistrus dolichopterus L-183
  84. Zbrojnik - Panaqolus albivermis L-204
  85. Zbrojnik - Panaqolus maccus L104 Pleco
  86. Zbrojnik - Peckoltia compta L-134
  87. Zbrojnik pospolity tzw. glonojad (Ancistrus sp.)
  88. Ziemiojad - Geophagus altifrons
  89. Ziemiojad - Guianacara geayi
  90. Ziemiojad brazylijski - Geophaus brasiliensis
  91. Ziemiojad czerwonogłowy - Geophagus steindachneri
  92. Ziemiojad pellegrini - Geophagus pellegrini
  93. Ziemiojad szpiczastogłowy - Satanoperca jurupari
  94. Ziemiojad Tapajos - Geophagus sp. red head Tapajos
  95. Zwinnik blehera - Hemigrammus bleheri
Ostatnio zmieniony wt mar 19, 2019 8:32 am przez Lech-u, łącznie zmieniany 56 razy.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u

ODPOWIEDZ