Atlas ryb FAWA - Lista alfabetyczna z linkami do opisu i zdjęć

Zdjęcia i opisy ryb i innych stworzeń słodko i słonowodnych.
Baza fotograficzna stworzona przez użytkowników forum FAWA.
Regulamin forum
Opis każdego gatunku umieszczamy w osobnym wątku o nazwie według schematu: Nazwa polska - Nazwa łacińska.
Jeśli gatunek ryby ma już swój wątek możesz wstawić zdjęcie i opis tej ryby w tym wątku.
Nie umieszczamy zdjęć z internetu, a jedynie zdjęcia z akwariów użytkowników FAWA.
Jeśli nie jesteś autorem zdjęcia, które zamieszczasz, to napisz kto jest autorem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 18092
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Atlas ryb FAWA - Lista alfabetyczna z linkami do opisu i zdjęć

#1

Post autor: Lech-u » wt lut 06, 2018 2:04 pm

Proponuję w tym dziale umieszczać zdjęcia swoich ryb z akwarium.
W każdym wątku jeden gatunek.
Można także umieścić opis ryby lub własne doświadczenia lub inne przydatne informacje o danym gatunku.

Dla zachowania porządku proponuję w tytule wątku wpisywać: Nazwę polską - Nazwę łacińską.
Łatwiej będzie znaleźć odpowiedni gatunek ryby.

A jeśli już ktoś umieścił zdjęcie danego gatunku zawsze można dołożyć kolejne zdjęcie w kolejnym poście lub dopisać informacje o danym gatunku.

Nie kopiujmy zdjęć z Wikipedii lub innych portali internetowych.
Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby umieścić swoje zdjęcie, które już było publikowane w innym miejscu internetu czy na naszym forum FAWA.

Jeśli wstawiamy czyjeś zdjęcie to proszę o umieszczenie takiej informacji z podaniem autora zdjęcia lub linku do zdjęcia źródłowego.
Ostatnio zmieniony czw maja 10, 2018 10:47 am przez Lech-u, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u

Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 18092
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Atlas ryb FAWA

#2

Post autor: Lech-u » czw maja 10, 2018 10:37 am

LISTA ALFABETYCZNA Z LINKAMI DO OPISU I ZDJĘCIA (wystarczy kliknąć na nazwę):
  1. A
  2. Akara Electric Blue - Andinoacara sp. "Electric Blue"
  3. Akara paskowana, kratkowana - Nannacara anomala
  4. Akara pomarańczopłetwa - Aequidens rivulatus
  5. Akara z Maroni - Cleithracara maronii
  6. Aksolotl meksykański - Ambystoma mexicanum
    B
  7. Barwniak Czerwonobrzuchy - Pelvicachromis pulcher
  8. Błyszczyk brylantowy - Moenkhausia pittieri
  9. Bocja wspaniała - Chromobotia macracanthus
  10. Bojownik szkarłatnoczerwony - Betta coccina
  11. Bojownik wspaniały, bojownik syjamski - Betta splendens
  12. Brzanka sumatrzańska - Puntigrus tetrazona
  13. Bystrzyk Amandy - Hyphessobrycon Amandae
  14. Bystrzyk błękitny, neon zielony - Paracheirodon simulans
  15. Bystrzyk ozdobny - Hyphessobrycon bentosi
    D
  16. Drobniczka Jednodniówka - Heterandria formosa
  17. Drobnoustek obrzeżony - Nannostomus marginatus
  18. Duch Amazoński, Duch Brazylijski - Apteronotus albifrons
    G
  19. Grzebiec zielony - Biotodoma cupido
  20. Gupik Endlera - Poecilia wingei
  21. Gupik - Poecilia - odmiana Blue Neon
  22. Gurami mozaikowy - Trichogaster leeri
  23. Gurami samuraj - Sphaerichthys vaillanti
    K
  24. Kirysek panda - Corydoras panda
  25. Kirysek spiżowy - Corydoras aeneus
  26. Kirysek Sterby - Corydoras Sterbai
  27. Kirysek trójpręgi - Corydoras trilineatus
  28. Krewetka Filtrująca - Atyopsis Moluccensis
  29. Ksenotoka - Xenotoca eiseni
    L
  30. Limka Garbatka, Limka Czarnopręga - Limia Nigrofasciata
    M
  31. Mieczyk Hellera - Xiphophorus hellerii
  32. Mieczyk Nezahualcoyotla - Xiphophorus nezahualcoyotl
  33. Mieczyk pigmejowaty - Xiphophorus pygmaeus
  34. Molinezja ostrousta - Black molly - Poecilia sphenops
  35. Molinezja ostrousta - odmiana srebrna - Poecilia sphenops
  36. Molinezja salwadorska - Poecilia salvatoris
  37. Muszlowiec - Lamprologus Speciosus
    N
  38. Neon Czerwony - Paracheirodon axelrodi/Cardinal Tetra
    O
  39. Otosek przyujściowy - Otocinklus affinis
    P
  40. Pielęgnica - Crenicichla proteus
  41. Pielęgnica diamentowa - Cichlasoma salvini
  42. Pielęgnica Meeka - Thorichthys meeki
  43. Pielęgnica Miodowa - Herotilapia multispinosa
  44. Pielęgnica myrnae- Amatitlania (dawniej cryptoheros) myrnae
  45. Pielęgnica Papuzia - Parrot Cichlasoma
  46. Pielęgnica sewerum - Heros efasciatus
  47. Pielęgnica z Guabo - Amatitlania nanolutea
  48. Pielęgniczka baenschi - Apistogramma baenschi
  49. Pielęgniczka barlowi - Apistogramma barlowi
  50. Pielęgniczka Borelli (żółta) - Apistogramma borellii
  51. Pielęgniczka eremnopyge (truskawka) - apistogramma eremnopyge
  52. Pielęgniczka kakadu - Apistogramma Cacatuoides
  53. Pielęgniczka Ramireza - Mikrogeophagus ramirezi
  54. Płaszczki Słodkowodne
  55. Prętnik karłowaty - Trichogaster lalius
  56. Pstrążenica marmurkowa - Carnegiella strigata
    R
  57. Raczki Cambarellus PUER
  58. Razbona Galaxy - Danio margaritatus
  59. Razbora Espei - Trigonostigma espei
    S
  60. Skalar Manacapuru - Pterophyllum scalare "Manacapuru"
  61. Skalar żaglowiec - Pterophyllum scalare
  62. Skifia złota - Skiffia francesae
  63. Skrzeczyk karłowaty - Trichopsis pumila
  64. Sturisoma złocista - Sturisoma aureum
  65. Sumik Kotwica - Hara Jerdoni
  66. Szczupieńczyk pręgowany - Aplocheilus lineatus
    Ś
  67. Ślimak Ampularia - Pomacea
  68. Ślimak Tylomelania - Tylomelania sp
    T
  69. Tetra Cesarska - Nematobrycon Palmeri
  70. Tęczanka Bosemana - Tęczanka Wspaniała - Melanotaenia Bosemani
  71. Tilapia Zebra - Heterotilapia buttikoferi
    W
  72. Wężogłów cesarski - Channa marulioides
  73. Wieloplamka - Phalloceros caudimaculatus
    Z
  74. Zbrojnik - Ancistrus cirrhosus
  75. Zbrojnik - Ancistrus L-180
  76. Zbrojnik - Baryancistrus demantoides L-200 Hifin
  77. Zbrojnik czerwony - Rineloricaria sp. red
  78. Zbrojnik - Hemiancistrus subviridis L-200
  79. Zbrojnik - Hypancistrus sp. L-201
  80. Zbrojnik Lamparci - Gibiceps - Glyptoperichtlhys gibbiceps
  81. Zbrojnik niebieski (prawdziwy) - Ancistrus dolichopterus L-183
  82. Zbrojnik - Panaqolus albivermis L-204
  83. Zbrojnik - Panaqolus maccus L104 Pleco
  84. Zbrojnik - Peckoltia compta L-134
  85. Zbrojnik pospolity tzw. glonojad (Ancistrus sp.)
  86. Ziemiojad - Guianacara geayi
  87. Ziemiojad brazylijski - Geophaus brasiliensis
  88. Ziemiojad czerwonogłowy - Geophagus steindachneri
  89. Ziemiojad pellegrini - Geophagus pellegrini
  90. Ziemiojad szpiczastogłowy - Satanoperca jurupari
  91. Ziemiojad Tapajos - Geophagus sp. red head Tapajos
  92. Zwinnik blehera - Hemigrammus bleheri
Ostatnio zmieniony pt lis 23, 2018 6:21 pm przez Lech-u, łącznie zmieniany 53 razy.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u

ODPOWIEDZ