Informację o rybach

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Informację o rybach

#1

Post autor: DanielP »

Nie wiem czy kierunek mojego myślenia jest odpowiedni ale pozwolę sobie udzielić kilku uwag dotyczącego tego działu. Otóż chodzi mi o to, że w opisie ryb oprócz oczywistych informacji dotyczących miejsca występowania itp. które możemy znaleść w necie większą uwagę należałoby przyłożyć do opisu własnych doświadczeń w hodowli konkretnego gatunku i tym samym zdjęć. To czego sami doświadczymy jest bezcenne a spisywanie bezmyślnie czegoś z sieci w moim odczuciu mija się z celem:-)

Psyho

Informację o rybach

#2

Post autor: Psyho »

Obserwacje własnych ryb i ich spisywanie powinno być tak jak piszesz ważną częścią opisu danego gatunku. Jednak czy warto pomijać informację o występowaniu,naturalnych siedliskach,parametrach wody ,rozmiarach zbiornika itp. myślę że nie. Warto jednak korzystać ze sprawdzonych źródeł. Na polskich stronach jednak ciężko o takie. Naszym celem powinno być stworzenie takiej strony. Idźmy na jakość nie na ilość

Wysłane z mojego MYA-L41 przy użyciu Tapatalka


Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Informację o rybach

#3

Post autor: DanielP »

Dokładnie. Ja nie pisałem o tym, żeby nie zamieszczać informacji np. o występowaniu ryb zaczerpniętych z internetu. Oczywiste jest to, że musimy w tym momencie posiłkować się internetem czy innymi publikacjami. Chodziło mi o to, aby do informacji z których skorzystaliśmy z źródeł stworzonych przez innych dodawać coś od siebie. To co wniosą obserwację hodowców będących członkami tego forum pozwoli mu i innym osobom czytającym forum być nie tyle oryginalnym ale dodatkowym źródłem informacji.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Informację o rybach

#4

Post autor: Lech-u »

DanielP pisze: wt lut 27, 2018 8:24 pmdodawać coś od siebie
To jest istota działania forum.

Każdy może sobie sam "wyguglać" opisy. Ale nasze obserwacje i spostrzeżenia, a także NASZE zdjęcia, to coś czym możemy się podzielić.
Po to jest ten dział: Atlas Fotograficzny Ryb FAWA.

Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

Informację o rybach

#5

Post autor: Zbyszek »

Dział "Atlas Fotograficzny Ryb FAWA" zaczyna się rozwijać - pomału, ale jednak przybywają osoby chcące pokazać fotki swoich podopiecznych :). Może aby łatwiej było znaleźć dany gatunek ( i dodać swoje zdjęcia :) ) warto by podzielić ten dział na mniejsze - np. ze względu na przynależność do rodziny lub miejsce występowania ?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Informację o rybach

#6

Post autor: Lech-u »

Zbyszek pisze: ndz kwie 22, 2018 6:57 amMoże aby łatwiej było znaleźć dany gatunek ( i dodać swoje zdjęcia ) warto by podzielić ten dział na mniejsze - np. ze względu na przynależność do rodziny lub miejsce występowania ?
Myślałem o tym, żeby w pierwszym wątku tego działu wstawić alfabetyczny spis wszystkich ryb akwariowych, a te, które mamy w Atlasie, żeby miały link do danego wątku. To by znacznie ułatwiło poszusowania, zwłaszcza, że w dziale Atlas (jak i w innych na forum) domyślnym porządkiem wątków jest czas od ich ostatniej edycji (najnowsze na górze).
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1455
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Informację o rybach

#7

Post autor: Winter »

To chyba dobry pomysł, żeby w przypiętym poście był alfabetyczny spis z linkami, jeśli jest opis w naszym atlasie.

Tapnięte

Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Informację o rybach

#8

Post autor: Lech-u »

Winter pisze: ndz kwie 22, 2018 2:21 pmTo chyba dobry pomysł, żeby w przypiętym poście był alfabetyczny spis z linkami, jeśli jest opis w naszym atlasie.
Zajmę się tym w najbliższym czasie.
A na razie zachęcam do wstawiania zdjęć swoich podopiecznych do Atlasu Fotograficznego Ryb FAWA.

Na pewno prawie każdy akwarysta ma jakieś fajne zdjęcie i może założyć wątek z kolejnym gatunkiem ryby lub dołożyć zdjęcia do już istniejącego wątku.
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1455
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Informację o rybach

#9

Post autor: Winter »

Ja już wstawiłam wszystko, co miałam.

Tapnięte

Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
Zablokowany