Tetra Cesarska - Nematobrycon Palmeri

Zdjęcia i opisy ryb i innych stworzeń słodko i słonowodnych.
Baza fotograficzna stworzona przez użytkowników forum FAWA.
Regulamin forum
Opis każdego gatunku umieszczamy w osobnym wątku o nazwie według schematu: Nazwa polska - Nazwa łacińska.
Jeśli gatunek ryby ma już swój wątek możesz wstawić zdjęcie i opis tej ryby w tym wątku.
Nie umieszczamy zdjęć z internetu, a jedynie zdjęcia z akwariów użytkowników FAWA.
Jeśli nie jesteś autorem zdjęcia, które zamieszczasz, to napisz kto jest autorem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Karat
Uzależniony
Posty: 595
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Tetra Cesarska - Nematobrycon Palmeri

#1

Post autor: Karat »

Występuje w dorzeczach kolumbijskich rzek Atrato i San Juan. Parametry wody : temperatura 23-27 stopni C. PH 6.0-7.2, twardość tolerowana w szerokim zakresie od 5 do 19 dH.
źródło: Magazyn Akwarium nr 159 (06-07/2016)
Z własnych obserwacji :
Bardzo charakterystyczny dymorfizm płciowy. Samiec opalizująco niebieski z niebieską tęczówką. Samica zielona z tęczówką w tym samym kolorze. Chociaż oszałamiających kolorów nie posiada, to zdecydowanie jest ciekawą alternatywą dla bardziej pospolitych ryb ławicowych.
Ryba żywiołowa, w większym stadzie podobnie jak przy np. brzance sumatrzańskiej uskutecznia gonitwy przez całą długość akwarium. Stąd moim zdaniem akwarium długości 80 cm to minimum. Ciekawska, śmiała, nie boi się każdego ruchy przy akwarium.
Preferuje miejsca zaciszne, ocienione, ale nie stroni od otwartej przestrzeni.
Chętnie przyjmuje każdy rodzaj pokarmu. Czy to płatki, czy mrożonki przy karmieniu wiedzie prym.
Zupełnie ignoruje innych (również mniejszych) mieszkańców akwarium.
Nie są to typowo ławicowe ryby, każda obiera nieduży rewir. Co ciekawe, pomimo toczonych „walk” o dominację, chętniej przebywają z przedstawicielami własnej płci .
Tarło, chociaż dochodzi do niego często, za każdym razem kończyło się wspólnym zjadaniem ikry.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt kwie 20, 2018 5:34 pm przez Lech-u, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Tetra Cesarska - Nematobrycon Palmeri

#2

Post autor: Lech-u »

Bardzo ładne zdjęcia. Cesarskie!
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Tetra Cesarska - Nematobrycon Palmeri

#3

Post autor: Miro »

a czy jest zalecana jakaś ilość w zbiorniku ?
Czy T.C.Czarna to wystepuje w naturze ?
Awatar użytkownika

Autor
Karat
Uzależniony
Posty: 595
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Tetra Cesarska - Nematobrycon Palmeri

#4

Post autor: Karat »

miro pisze: pt kwie 20, 2018 8:28 pma czy jest zalecana jakaś ilość w zbiorniku ?
Może być i w haremie i bardziej ... ławicowo. Pierwsze jakie miałem trafiły do mnie przypadkowo,
jako harem 1+2. Kilka miesięcy z powodzeniem funkcjonowały w takim układzie. Z tego co czytałem, w naturze, ławice tworzą okresowo. Nie pamiętam jednak źródła.
miro pisze: pt kwie 20, 2018 8:28 pmCzy T.C.Czarna to wystepuje w naturze ?
To, według mojej wiedzy, odmiana hodowlana
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atlas Fotograficzny Zwierząt FAWA”