Zbrojnik - Panaqolus albivermis L-204

Zdjęcia i opisy ryb i innych stworzeń słodko i słonowodnych.
Baza fotograficzna stworzona przez użytkowników forum FAWA.
Regulamin forum
Opis każdego gatunku umieszczamy w osobnym wątku o nazwie według schematu: Nazwa polska - Nazwa łacińska.
Jeśli gatunek ryby ma już swój wątek możesz wstawić zdjęcie i opis tej ryby w tym wątku.
Nie umieszczamy zdjęć z internetu, a jedynie zdjęcia z akwariów użytkowników FAWA.
Jeśli nie jesteś autorem zdjęcia, które zamieszczasz, to napisz kto jest autorem.
ODPOWIEDZ

Autor
Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

Zbrojnik - Panaqolus albivermis L-204

#1

Post autor: Zbyszek »

Jak wynika z moich obserwacji zbrojnik ten nie należy do bardzo płochliwych, dość często jest widoczny w akwarium. Lubi nurt wody - u mnie przesiaduje często przy kostce napowietrzacza. Jest dość terytorialny, największy z moich osobników przegania te mniejsze ze swojego terytorium, jak również podczas karmienia odgania konkurencje, ale nie robi tego jakoś zapalczywie - postraszy, odgoni ze 30 cm i to wszystko. Co do żywienia to są w internecie różne informacje na ten temat - niektóre źródła twierdzą, że jest to gatunek wszystkożerny inne, że typowo roślinożerny. Ja osobiście skłaniał bym się do teorii wszystkożerności - swoje ryby karmię pokarmami z przewagą mięsa i jak do tej pory nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów mogących wskazywać na złą dietę. Tu jeszcze dodam, że L 204 bardzo lubi obgryzać drewno i może nie jest typowym drewnojadem, ale ubytki drewna w akwarium są dość widoczne.

Poniżej zdjęcia moich ryb: 1 i 2 samce, wielkości około 15 i 12 cm, 3 młody osobnik wielkości około 7 cm - mam nadzieję, że samica :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr maja 16, 2018 8:31 am przez Lech-u, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atlas Fotograficzny Zwierząt FAWA”