Skifia złota - Skiffia francesae

Zdjęcia i opisy ryb i innych stworzeń słodko i słonowodnych.
Baza fotograficzna stworzona przez użytkowników forum FAWA.
Regulamin forum
Opis każdego gatunku umieszczamy w osobnym wątku o nazwie według schematu: Nazwa polska - Nazwa łacińska.
Jeśli gatunek ryby ma już swój wątek możesz wstawić zdjęcie i opis tej ryby w tym wątku.
Nie umieszczamy zdjęć z internetu, a jedynie zdjęcia z akwariów użytkowników FAWA.
Jeśli nie jesteś autorem zdjęcia, które zamieszczasz, to napisz kto jest autorem.
ODPOWIEDZ

Autor
Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

Skifia złota - Skiffia francesae

#1

Post autor: Zbyszek »

Mniej znana ryba z rodziny żyworódkowatych. Gatunek mało wymagający, bardzo tolerancyjny względem parametrów wody, wszystkożerny, ale z wyraźną przewagą pokarmów roślinnych. Jak większość przedstawicieli tej rodziny ryba stadna i bardzo żywiołowa.
Na 1 zdjęciu para dorosłych ryb - samiec (po lewej) w środkowej i tylnej części ciała ubarwiony na żółto (złoto), samica (po prawej) raczej w szaro-zielonych odcieniach.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw maja 31, 2018 3:49 pm przez Lech-u, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Skifia złota (Skiffia francesae)

#2

Post autor: marcinzabki29 »

Nie wiem czy dobre kojarzę, ale to chyba te rybki są bardzo zadziorne w stosunku do innego gatunku. Trzymasz je w jednogatunkowym akwarium?
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Andrzej7123
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: ndz lut 12, 2017 7:04 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Andrzej
Płeć:

Skifia złota (Skiffia francesae)

#3

Post autor: Andrzej7123 »

Zadziorne to Ameki bardzo podobne do tych u kolegi.Kiedyś dałem szwagrowi młodych ok.25 szt. zaczęły obgryzać welonki u gupików szybko się ich pozbył :) .
112 l roślinne gupik endlera

Autor
Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

Skifia złota - Skiffia francesae

#4

Post autor: Zbyszek »

marcinzabki29 pisze: czw maja 31, 2018 10:36 am chyba te rybki są bardzo zadziorne w stosunku do innego gatunku. Trzymasz je w jednogatunkowym akwarium?
Gatunek spokojny, nie wykazuje żadnej agresji w stosunku do innych ryb, nadający się do akwarium ogólnego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atlas Fotograficzny Zwierząt FAWA”