Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#1

Post autor: Drottnar »

Kochani.

Wiem, panoszę się trochę, ale przykro mi się robi, jak widzę co się tutaj dzieje. Mamy de facto jednego aktywnego moderatora suma, który staje na rzęsach, żeby było nam tu dobrze i żeby możliwie szerokie grono użytkowników było zadowolone. Ale, moi Drodzy, szanujmy się nawzajem. Kiedy to forum powstawało stworzyliśmy pewne zasady, które miały porządkować życie forum. Szczególnie dział giełda. Ile osób, spośród ogłaszających się na niej, przeczytało regulamin? Bo jak widzę niektóre ogłoszenia, to aż żal, że nie szanujemy ani siebie, ani potencjalnych nabywców. Przecież nietrudno jest w temacie napisać dokładnie o co chodzi. Napisać, czy się chce sprzedać, czy kupić, a jak sprzedać, to w jakiej dzielnicy. Dalej, podawajcie w ogłoszeniach ceny. Skoro chcecie sprzedać, to nie róbcie z niej tajemnicy. Szkoda czasu i autora i klienta na zadawanie dodatkowego pytania na PW.
Fajnie by też było, gdybyście pamiętali o zasadach języka polskiego i używali interpunkcji oraz przestrzegali ortografii. Nawet jak jesteście dyslektykami, to nowoczesne przeglądarki obsługują sprawdzanie pisowni. Ostatnio trafiłem na dwa potworki i, przyznam, głupio mi, że zareagowałem na nie, jak zareagowałem, ale inaczej nie mogłem. Warto przeczytać co się napisało przed wysłaniem. A i później istnieje możliwość edycji i poprawienia.
Wiecie, to wszystko po to, by żyło się lepiej naszej niewielkiej forumowej społeczności.

Dziękuję za uwagę.
Drottnar

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#2

Post autor: don_Vall »

Zdarza się to o czym piszesz ale uważam, że fawa.pl jest raczej zdyscyplinowanym forum i reguły przyzwoitości raczej są stosowane. Oczywiście, że zdarzają się "kwiatki" ale to już "takie ludzie". Nie przesadzajmy.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#3

Post autor: Drottnar »

Wiesz, giełda jest dosyć dynamicznym działem. Pojawia się dużo ogłoszeń, a nie wszystkie są przejrzyste. Wchodząc do działu lubię widzieć konkretnie czego się spodziewać, a nie np.: sprzedam akwarium 240l z pokrywą, filtrem kubełkowym i rybami. Koniec ogłoszenia. (to akurat przeczytane dzisiaj, ale nie u nas).
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#4

Post autor: jgoluch »

Wiem, że jest już sprecyzowany regulamin, ale może...
Zróbmy takie uniwersalne szablony (coś takiego jak jest przy chorobach i problemach ze zbiornikami).
Dla przykładu:
Kupię:
1. co
2. gdzie (miasto, dzielnica, etc)
3. za ile
4. dodatkowe info
Sprzedam:
1. co
2. za ile
3. gdzie (odbiór)
4. zdjęcia/linki
5. dodatkowe info
Zamienię:
1. co
2. gdzie (odbiór)
3. zdjęcie/link
4. na co
5. dodatkowe info
Przyjmę:
1. co
2. co mogę 'zaoferować' w zamian (dziękuję, piwo, czekolada, hajs, itp)
3. pole pomocnicze (dzielnica, link, zdjęcie, itp.)
Oczywiście to tylko propozycja, jeżeli komuś by się spodobała, to wypadałoby ją bardziej dopracować.
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#5

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Popieram, piszcie dokładnie o co chodzi ,gdzie odbiór i jaka cena, i proszę o używanie języka polskiego.
Ostatnio zmieniony śr sty 09, 2013 11:09 pm przez ESSPRESSO_SS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#6

Post autor: Drottnar »

ESSPRESSO_SS pisze: i proszę o używanie języka Polskiego.
Powinno być "polskiego", bo przymiotniki piszemy małą literą :p

Co do propozycji Jacka to się zgadzam. Nie zawsze co prawda potrzebne są zdjęcia itp. Ale informacja o tym co, gdzie i za ile wg mnie jest konieczna, żeby ogłoszenie w ogóle miało prawo do obecności na forum.
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#7

Post autor: ESSPRESSO_SS »

:) :) :) oj to tak mi z tej dumy narodowej wyszło :) :) :)
Awatar użytkownika

emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#8

Post autor: emil »

Panowie, ale przecież gdy ktoś bedzie zainteresowany tematem kupna np. akwarium 240l to o szczegóły spyta na pw.
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#9

Post autor: Drottnar »

No właśnie o to chodzi, że po co mam marnować czas swój i sprzedawcy, żeby wysyłać PW? Widzę ogłoszenie, wchodzę i widzę od razu, czy mnie stać czy nie. Przy sprzedaży cena jest informacją podstawową.
Awatar użytkownika

emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#10

Post autor: emil »

Tak, tylko że nie kupisz akwa widząc atrakcyjną cenę, gdy na pw dowiesz się że jest porysowane. Wg mnie wystarczy krótka informacja co kto chce sprzedać a resztę szczegółów można dowiedzieć sie na pw.
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#11

Post autor: Drottnar »

No i znowu nie mogę się z Tobą zgodzić. Jak wchodzisz do sklepu, to patrzysz na karteczki z nazwami produktów i dopiero idziesz do kasy prosić, żeby Ci powiedzieli ile to kosztuje, jak wygląda itp.? Nie. Wchodzisz i oglądasz produkt. Jak coś sprzedaję, to podaję komplet istotnych informacji - nowe czy używane. W jakim stanie, za ile i na jakich warunkach odbioru. To jest kwestia szacunku do kontrahenta - daję od razu komplet informacji, żeby nie musiał marnować czasu na dopytywanie.
Idąc schematem Jacka:
1. Sprzedam akwarium 112l
2. Cena: 100 zł
3. Odbiór osobisty na Saskiej Kępie
4. Zdjęcia dołączę później, jak zrobię.
5. Akwarium jest używane, nosi normalne ślady użytkowania. Nie przecieka, posiada wzmocnienia podłużne. Z tyłu przyklejone jest czarne tło. Mogę sprzedać razem z pokrywą alu za dodatkowe 300 zł.

Wchodzisz, czytasz i wiesz, co możesz kupić. Chcesz? Rezerwujesz. Nie chcesz - nie musisz o nic więcej pytać. Masz dodatkowe pytania? Piszesz PW. Ale najważniejsze informacje już masz. Szanuję czas Twój - nie musisz marnować czasu na pisanie PW, czekanie na odpowiedź. Szanuję czas swój - nie muszę czytać i odpisywać na pytania kilku, kilkunastu osób potencjalnie zainteresowanych. A czasu wiele na taką konstrukcję ogłoszenia nie tracisz.
Awatar użytkownika

emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#12

Post autor: emil »

No właśnie i znowu się z Tobą nie zgodzę. Porównujesz działanie sklepu z naszą giełdą, a tu jest różnica. Gdy wchodzisz do sklepu możesz zobaczyć, dotknąć, ocenić towar. Jeżeli patrzysz na ofertę sprzedającego na naszej giełdzie to i tak musisz jechać i oglądać towar nawet gdy będą umieszczone wyczerpujące informacje. Wychodzi ogłoszenie na naszej giełdzie "sprzedam akwarium 240l" to wydaje mie się że nie wielu chce kupić takie akwa w danym momęcie, a jeżeli ktoś zechce a bedzie ich niewielu to napisze na pw i wszystko będzie wiedział.
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#13

Post autor: Drottnar »

Ale powiedz mi, jaki jest problem z zamieszczeniem tych wszystkich informacji? Boisz się kontroli US?
Awatar użytkownika

emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#14

Post autor: emil »

Nie ma problemu, ale uważam że sama cena wystarczy, nie ma potrzeby wypisywania całej listy odnosnie produktu.
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#15

Post autor: Drottnar »

Ale umieszczenie tego od razu zaoszczędzi czas wszystkim zainteresowanym. Tylko o to mi chodzi. I ja tego nie chcę wprowadzać obligatoryjnie, chociaż mierzi mnie, gdy widzę byle jakie ogłoszenia, z których nie wiem niczego.
Awatar użytkownika

emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#16

Post autor: emil »

Przecież nawet nie musisz wchodzic w takie ogłoszenie, gdy dana rzecz Cię nie interesuje.
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#17

Post autor: mimag »

Drottnar pisze:Kochani.

Wiem, panoszę się trochę, ale przykro mi się robi, jak widzę co się tutaj dzieje. Mamy de facto jednego aktywnego moderatora suma, który staje na rzęsach, żeby było nam tu dobrze i żeby możliwie szerokie grono użytkowników było zadowolone. Ale, moi Drodzy, szanujmy się nawzajem. Kiedy to forum powstawało stworzyliśmy pewne zasady, które miały porządkować życie forum. Szczególnie dział giełda. Ile osób, spośród ogłaszających się na niej, przeczytało regulamin? Bo jak widzę niektóre ogłoszenia, to aż żal, że nie szanujemy ani siebie, ani potencjalnych nabywców. Przecież nietrudno jest w temacie napisać dokładnie o co chodzi. Napisać, czy się chce sprzedać, czy kupić, a jak sprzedać, to w jakiej dzielnicy. Dalej, podawajcie w ogłoszeniach ceny. Skoro chcecie sprzedać, to nie róbcie z niej tajemnicy. Szkoda czasu i autora i klienta na zadawanie dodatkowego pytania na PW.
Fajnie by też było, gdybyście pamiętali o zasadach języka polskiego i używali interpunkcji oraz przestrzegali ortografii. Nawet jak jesteście dyslektykami, to nowoczesne przeglądarki obsługują sprawdzanie pisowni. Ostatnio trafiłem na dwa potworki i, przyznam, głupio mi, że zareagowałem na nie, jak zareagowałem, ale inaczej nie mogłem. Warto przeczytać co się napisało przed wysłaniem. A i później istnieje możliwość edycji i poprawienia.
Wiecie, to wszystko po to, by żyło się lepiej naszej niewielkiej forumowej społeczności.

Dziękuję za uwagę.
Drottnar
popieram w całości
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

Archonus
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: wt mar 27, 2012 1:52 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#18

Post autor: Archonus »

Ja sie zgodze z tym , jesli wchodze w jakies ogloszenie i czytam oferte to jednak od razu wole doczytac jaki stan , jaka cena i jak jeszcze jest fotka to juz bosko :)

FAUNAZOO
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: czw maja 17, 2012 4:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#19

Post autor: FAUNAZOO »

Witam
Przetoczę tylko przykład z działu giełda odnośnie regału akwarystycznego. Został wystawiony na sprzedaż z ceną. oczywiście szybko znalazły sie osoby ktore zaczęły komentować że cena zbyt wysoka, ze widziały tańsze, że w castoramie można za 100zł kupić itd oczywiście żadna z tych osób nie była zainteresowana takim regałem bo po co taki regał komuś w domu.
Druga sprawa jest taka że nieraz użytkownik wystawia sprzęt na kilku forach, i wtedy kontakt telefoniczny przed zakupem jest wskazany. Dodatkowo może sprzedawać akwarium z osprzętem, a komuś potrzebne tylko akwarium i filtr bez grzałki tła i kamieni, więc zamiast pisać cene na każdy przedmiot lepiej napisać "likwidacja zbiornika wraz z osprzętem cena do uzgodnienia" Jak ktoś chce to sie skontaktuje, bo wiadomo że będzie taniej jak w sklepie.
Dodam jeszcze że jak likwidowałem sklep i sprzedawałem towar po cenach hurtowych to też nie wystawiałem wszystkich przedmiotów tylko napisałem ze likwiduje sklep i sprzedaje po hurcie. Oczywiście wszystkie osoby które chciały dokonać zakupu przed kupnem zadzwoniły aby potwierdzić czy towar jest jeszcze dostępny (bo w końcu likwidacja sklepu wiec jest jasne że towar jest wyprzedawany a nie zamawiany) lecz jeden użytkownik (nie pamiętam który) nie zadzwonił, kupił na allegro z 5 testów ok godz 21 (sklep miałem czynny do 18tej) jeden test sprzedałem ok godz 17 w sklepie stacjonarnym innemu klientowi. Na następny dzień ok 10.30 telefon z pytaniem o testy, mówię że sprawdzę czy są jeszcze dostępne i okazało się że jednego z nich już nie ma, no i afera na trzy fajerki że nie zadzwoniłem od razu i nie poinformowałem (sklep otworzyłem o 10)


myślę że jak ktoś chce kupić coś wystawione w dziale giełda to zadzwoni i dowie się co i jak (tak jak zdecydowana większość osób które kupiły towar który wyprzedawałem) Jak ktoś wystawi coś z ceną, to ktoś się wpisze post niżej i bedzie miał potem pretensje że już sprzedane a on był pierwszy itd (można to zaobserwować nieraz przy sprzedaży roślin)
Pozdrawiam
Faunazoo
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#20

Post autor: Drottnar »

FAUNAZOO pisze: lecz jeden użytkownik (nie pamiętam który) nie zadzwonił, kupił na allegro z 5 testów ok godz 21 (sklep miałem czynny do 18tej) jeden test sprzedałem ok godz 17 w sklepie stacjonarnym innemu klientowi. Na następny dzień ok 10.30 telefon z pytaniem o testy, mówię że sprawdzę czy są jeszcze dostępne i okazało się że jednego z nich już nie ma, no i afera na trzy fajerki że nie zadzwoniłem od razu i nie poinformowałem (sklep otworzyłem o 10)
Czuję się wywołany do tablicy. To ja zrobiłem "aferę na trzy fajerki", bo jak coś się wystawia na allegro, to się wystawia towar dostępny. I należałoby go zarezerwować na potrzeby właśnie allegro. Albo sprzedawać tylko przez allegro i wtedy wiadomo, czy coś jest czy nie. Ale ten temat nie o tym.
FAUNAZOO pisze:Jak ktoś wystawi coś z ceną, to ktoś się wpisze post niżej i bedzie miał potem pretensje że już sprzedane a on był pierwszy itd (można to zaobserwować nieraz przy sprzedaży roślin)
Regulamin wyraźnie mówi, że nie komentujemy ofert. Jak coś nie pasuje, to nie kupuję.

Zielony
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pt lut 04, 2011 8:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#21

Post autor: Zielony »

Pytanie kto przestrzega regulaminu giełdy :?:
Warszawa ja tu nie przyjechałem,ja się tu urodziłem.
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#22

Post autor: jgoluch »

No właśnie gdyby wszyscy przestrzegali + wszystko ładnie ubrać w odpowiedni schemat, to wg mnie ogłoszenia były by dużo bardziej przejrzyste, czytelniejsze i milsze dla oka. :)

FAUNAZOO
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: czw maja 17, 2012 4:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#23

Post autor: FAUNAZOO »

Drottnar,
pisze jak się okazało o sprawie z tobą tylko po to aby pokazać, ze jak ktoś wystawi towar np. na kilku forach z ceną np. akwarium 126L + pokrywa + unimax 250 cena 250zł
przedmioty sprzedane zostaną na np. aquaforum a na fawie ktoś napisze post że rezerwuje. Na następny dzień ktoś zadzwoni czy może odebrać akwarium i dowie się że zostało sprzedane i bedzie miał pretęsje że przecież było ogłoszenie na fawie, on pierwszy sie wpisał, ogłoszenie nie było zdjęte itd.
A jak ktoś wpisze że cena do uzgodnienia lub zainteresowanych proszę o wcześniejszy kontakt to na bieżąco można się dowiedzieć czy ogłoszenie aktualne czy nie. Zaoszczędzi to zarzutów że jak by wiedział to miał upatrzone inne na allegro itd.
Drottnar pisze:FAUNAZOO napisał(a):Jak ktoś wystawi coś z ceną, to ktoś się wpisze post niżej i bedzie miał potem pretensje że już sprzedane a on był pierwszy itd (można to zaobserwować nieraz przy sprzedaży roślin)Regulamin wyraźnie mówi, że nie komentujemy ofert. Jak coś nie pasuje, to nie kupuję.
no ale jak wiesz, jest jak jest.
Jak ktoś chce niech pisze cenę jak nie to niech pisze że do dogadania to powinno zależeć od sprzedawcy.
Pozdrawiam
Faunazoo

GSA
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 5:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#24

Post autor: GSA »

No ale to są sprawy tak oczywiste że nie wiem po co dyskutować. Dokładny opis i warunki są podstawą dobrego ogłoszenia. Jeżeli ktoś tego nie praktykuje to niech się nie dziwi ew. problemom z kupującymi.
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#25

Post autor: Drottnar »

FAUNAZOO pisze:Jak ktoś chce niech pisze cenę jak nie to niech pisze że do dogadania to powinno zależeć od sprzedawcy.
Jak najbardziej. Ja tylko wnioskuję a nie zmuszam do umieszczania możliwie bogatej informacji o ofercie. A rezerwacja na forum nie ma mocy wiążącej jak na allegro, więc nie ma problemu.
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#26

Post autor: grazdar1 »

-Dotnar-
myślę ,że niezależnie od tego, ile ktoś nie zamieści informacji w ogłoszeniu -to i tak zanim dojdzie do tansakcji wysyłane są pewnie dziesiątki PW
grazdar1
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#27

Post autor: dune »

Taaak....giełda to napewno najbardziej
prężny dział....czasami nowe posty
to suma PRZYJMĘ i niewiele więcej....
Szkoda....

Pisownia....ostatnio dowiedziałam sie
ze jestem staromodna a ortografia i gramatyka
to przezytek....:(
ale....pisząc ze smartfona jestem bardziej wyrozumiała
dla dziwolągów ;)

A w kwestii Pw
To chyba najlepsza droga do dogadywania szczegółów
...tak mi się wydaje...
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#28

Post autor: sum »

Zgadzam się z Łukaszem.
Ogłoszenie powinno zawierać przynajmniej podstawowe dane.Opis,cena,miejsce odbioru to podstawa.Przecież po takich informacjach podejmuje się decyzję czy jestem zainteresowany czy nie.Co innego kwestia szczegółów te zawsze można dogadać na PW.
Są fora gdzie ogłoszenia nie spełniające zasad regulaminu lądują w koszu bez zbędnych ceregieli.Tutaj nawet jak komuś grzecznie zwróci się uwagę żeby poprawił treść ogłoszenia to jest to wielka ujma na honorze.
Bez względu na powyższe zamierzamy to zmienić :)
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#29

Post autor: pkucaba »

Zatem podnoszę sprawę regulaminu giełdy. Może ktoś spróbuje spisać to razem w formie projektu. Przedyskutujemy i wrzucimy....
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Wniosek nieformalny głównie odośnie giełdy.

#30

Post autor: jgoluch »

Na poprzedniej stronie kiedyś już próbowałem to zgłębić...
Może ktoś to dopracuje.
ODPOWIEDZ