Opinie o użytkownikach

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
slw
Zapaleniec
Posty: 260
Rejestracja: czw lut 14, 2013 8:00 pm
Lokalizacja:

Opinie o użytkownikach

#1

Post autor: slw »

Witam,
jako, że ostatnio forum FAWY żyje głównie giełdą, pojawia się co raz więcej użytkowników (nie tylko ze stolicy). Są nowi jak i starzy forumowicze, którzy mają lepszą bądź gorszą opinię w sprawie kupna/sprzedaży/odbioru/oddania/itp.
Przykład z wątku http://fawa.pl/viewtopic.php?f=23&t=20173
Zbinx pisze:Witam,
przestrzegam przed kontaktem z tym niepełnoletnim użytkownikiem. Niemiło wspominam sytuację gdy sie umówił a później zabrakło odwagi nawet na oderanie telefonu i odpowiedzenie że jest poprostu niepoważny,
Oby mniej takich ludzi było na tym forum. :)
Inny ode mnie z wątku, gdzie szukam akwarium ok. 200l. Napisał/a pierwszy post na forum http://fawa.pl/viewtopic.php?f=8&t=20082
Vivienne pisze:Właśnie dwa dni temu się pozbyłam 200l...gdzie byłeś?
Ręce opadają jak to się czyta i nasuwa się odpowiedź w odbycie.
Pytanie po co to? Otóż po to, by wiedzieć kto jest konkretny, a kto nie i nie marnować czasu na targowanie się.
Fajnie by było, gdyby każdy mógł wystawić opinię o innej osobie - oczywiście po transakcji z tą osobą - takie mini allegro.
Czekam na opinie innych forumowiczów i oczywiście ludzi trzymających władzę, bo ja już dłużej nie mogę czytać takich postów :)
Obrazek

Kiperka

Opinie o użytkownikach

#2

Post autor: Kiperka »

Z całym szacunkiem slw... Ale taki wątek nic nie da. Przekopywałbyś 200 stron żeby znaleźć ewentualną opinię o użytkowniku? Poza tym w regulaminie (przynajmniej kiedyś było) jest napisane aby po każdej transakcji pod ogłoszeniem wydać ocenę/opinię. Nie wszyscy się do tego stosują, niemniej osobny topik z ocenami nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem (choć sam pomysł oceny jest nie najgorszy). Lepszym rozwiązaniem byłoby "gwiazdkowanie" i w wypadku niskiej oceny wykazanie dlaczego. Niestety mój niecny pomysł wymagałby dużych zmian, a co z tym idzie potrzebne byłoby na to miejsce...

A co do postu Vivienne... Nie rozumiem dlaczego chcesz ją ukarać za to, że zarejestrowała się po "pozbyciu się" zbiornika? Rozumiem, że jej post nic nie wniósł w Twoje życie - jednakże nie podcinaj jej skrzydeł. ;)

Zdaję sobie sprawę, że przez moją zdradę na rzecz lubelskiego forum moja opinia może być pominięta - jednak mam nadzieję, że da trochę do myślenia. :) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Opinie o użytkownikach

#3

Post autor: Drottnar »

Kiperka pisze:Z całym szacunkiem slw... Ale taki wątek nic nie da. Przekopywałbyś 200 stron żeby znaleźć ewentualną opinię o użytkowniku?
Zgadzam się.
Kiperka pisze:Poza tym w regulaminie (przynajmniej kiedyś było) jest napisane aby po każdej transakcji pod ogłoszeniem wydać ocenę/opinię.
Do tego nikogo nie zmuszę. To Wasza - użytkowników decyzja, czy napiszecie komentarz, czy nie. Dodam tylko, że jeśli ktoś chce napisać, a temat jest już zamknięty i w archiwum, wystarczy dać mi znać - chętnie otworzę na potrzebę komentarza.
Kiperka pisze:Lepszym rozwiązaniem byłoby "gwiazdkowanie" i w wypadku niskiej oceny wykazanie dlaczego. Niestety mój niecny pomysł wymagałby dużych zmian, a co z tym idzie potrzebne byłoby na to miejsce...
Nie tyle miejsce, ile czas Piotrka i konieczność ingerencji w kod forum. Robota żmudna i nudna, na którą niestety nie ma czasu.
Kiperka pisze:A co do postu Vivienne... Nie rozumiem dlaczego chcesz ją ukarać za to, że zarejestrowała się po "pozbyciu się" zbiornika? Rozumiem, że jej post nic nie wniósł w Twoje życie - jednakże nie podcinaj jej skrzydeł.
Zgadzam się. Żart jak żart. Ale żeby od razu się wzburzać?
Kiperka pisze:Zdaję sobie sprawę, że przez moją zdradę na rzecz lubelskiego forum moja opinia może być pominięta - jednak mam nadzieję, że da trochę do myślenia. Pozdrawiam!
Zdrajców się wiesza, ale wysłuchać nie zawadzi ;)
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Opinie o użytkownikach

#4

Post autor: jgoluch »

Po pierwsze, jest to duplikat - była już rozmowa na ten temat.
Sam nawet chciałem napisać taki malutki systemik, aby można było przydzielać punkty użytkownikom (ew. komentarz).
Tylo po (kilku głębszych) zastanowieniach, faktycznie to nie ma sensu.
Nikogo się nie zmusi, aby wystawiał opinie po transakcji.
Zwykle miałoby to miejsce, gdyby ta nie doszła do skutku.
Zobacz... jest niby taka błaha sprawa jak poprawny temat wątków w giełdzie.
Ile osób nadal się do tego nie stosuje, pomimo, że nawet upomina się je po raz N-ty.
OK, ogólnie - fajny to byłby bajer - ale raczej niepotrzebny i mało wartościowy IMO.
Problem stwarzają "zazwyczaj" nowi użytkownicy, którzy w owym systemie i tak nie będą mieli opini/komentarza.
Awatar użytkownika

Autor
slw
Zapaleniec
Posty: 260
Rejestracja: czw lut 14, 2013 8:00 pm
Lokalizacja:

Re: Opinie o użytkownikach

#5

Post autor: slw »

Kiperka pisze:Z całym szacunkiem slw... Ale taki wątek nic nie da. Przekopywałbyś 200 stron żeby znaleźć ewentualną opinię o użytkowniku?
Nic bym nie przekopywał - ocena użytkownika była by pod avatarem, klikamy i mamy wszystkie opinie (jak na allegro).
Kiperka pisze: Poza tym w regulaminie (przynajmniej kiedyś było) jest napisane aby po każdej transakcji pod ogłoszeniem wydać ocenę/opinię. Nie wszyscy się do tego stosują
To jest dopiero przekopywanie stron.
jgoluch pisze:Po pierwsze, jest to duplikat - była już rozmowa na ten temat.
Sam nawet chciałem napisać taki malutki systemik, aby można było przydzielać punkty użytkownikom (ew. komentarz).
Nie przeglądałem forum, senny zdołałem wydusić swój temat - można połączyć wątki.
jgoluch pisze:Zwykle miałoby to miejsce, gdyby ta nie doszła do skutku.
Wszystko zależy od kontaktu między osobami.
Tu chodzi głównie o pozytywy. Bo gdy ktoś jakieś ma, to negatyw mu nie zaszkodzi. Ja w 10 transakcjach byłem ok. W 11. nie odebrałem towaru, nie informując nikogo, a komuś mogło się to przydać.
W przypadku zakończenia tematu po jego sfinalizowaniu, a braku oceny na koniec, moderator automatycznie wystawiałby pozytyw.
jgoluch pisze:Zobacz... jest niby taka błaha sprawa jak poprawny temat wątków w giełdzie. Ile osób nadal się do tego nie stosuje, pomimo, że nawet upomina się je po raz N-ty.
Powinny być ich tematy kasowane, a użytkownicy dostawać bana na pewien okres w pisaniu - ominęła by ich świetna okazja przez bana, to by się nauczyli. Ale co zrobią zależy od moderatorów (jest wątek o ich podziwie).
jgoluch pisze: OK, ogólnie - fajny to byłby bajer - ale raczej niepotrzebny i mało wartościowy IMO.
Drottnar pisze:Zbinx, dzięki za ostrzeżenie przed tym użytkownikiem.
erni1207, zmień ton, bo na forum takich zachowań tolerować nie będziemy.
10 osób przeczyta, z czego 8 zapomni po tygodniu.
Gdyby był taki system, to wszystko było by jak na dłoni.
Obrazek
Awatar użytkownika

Jurgen
Zapaleniec
Posty: 221
Rejestracja: sob gru 01, 2012 7:35 pm
Telefon: 501083126
Lokalizacja:
Płeć:

Opinie o użytkownikach

#6

Post autor: Jurgen »

No właśnie,
nie polecam kolegi Slw, bo jak mi oddawał ostatnio wiertarki to ledwie do łóżka trafiłem, nie wspomnę że rano wstałem jeszcze doooobrze zakręcony. :what:
NIC Z DOSTAWĄ DO DOMU OD SLW. :cool:
Pijąc wódkę jedząc śledzie, będziemy silni jak niedźwiedzie.
Prawo Precyzji: Mierz mikrometrem, zaznaczaj kredą, tnij siekierą.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Opinie o użytkownikach

#7

Post autor: Drottnar »

Nie potwierdzam rewelacji o slw. Był u mnie kilka razy. Nigdy nie miałem potem problemów z zakręceniem, czy trzymaniem pionu. Za to dostarczał pyszne ciasta :D
Zatem kolegę slw jak najbardziej polecam.
Awatar użytkownika

Autor
slw
Zapaleniec
Posty: 260
Rejestracja: czw lut 14, 2013 8:00 pm
Lokalizacja:

Re: Opinie o użytkownikach

#8

Post autor: slw »

Jurgen pisze:No właśnie,
nie polecam kolegi Slw, bo jak mi oddawał ostatnio wiertarki to ledwie do łóżka trafiłem, nie wspomnę że rano wstałem jeszcze doooobrze zakręcony. :what:
NIC Z DOSTAWĄ DO DOMU OD SLW. :cool:
Zaraz zaraz... Jesteśmy dorośli i każdy wie jak się kończą rozmowy przy "jednym" piwie. Po za tym ja nie piję w małych ilościach :P
Drottnar pisze:Nie potwierdzam rewelacji o slw. Był u mnie kilka razy. Nigdy nie miałem potem problemów z zakręceniem, czy trzymaniem pionu. Za to dostarczał pyszne ciasta
Zatem kolegę slw jak najbardziej polecam.
Do Ciebie mam za daleko, aby potem wracać po spożyciu alkoholu.
Wracając do tematu: miałbym kilka pozytywów i jeden neutralny komentarz :D
Obrazek
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Opinie o użytkownikach

#9

Post autor: Drottnar »

slw pisze:Do Ciebie mam za daleko, aby potem wracać po spożyciu alkoholu.
Marna wymówka...
Awatar użytkownika

Autor
slw
Zapaleniec
Posty: 260
Rejestracja: czw lut 14, 2013 8:00 pm
Lokalizacja:

Re: Opinie o użytkownikach

#10

Post autor: slw »

Drottnar pisze:
slw pisze:Do Ciebie mam za daleko, aby potem wracać po spożyciu alkoholu.
Marna wymówka...
Ok. Następnym razem ciasta nie będzie a piwko. I tym razem nie odmówię spożycia jak to było do tej pory :P
Obrazek
ODPOWIEDZ