Konkurs Fotograficzny - uwagi i spostrzeżenia


shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Konkurs Fotograficzny - uwagi i spostrzeżenia

#31

Post autor: shadowrider »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Podstawa to, że do zdjęcia nie może być nic doklejane.
A jeżeli były jakieś modyfikacje to uczestnik wysyła do organizatora zdjęcie konkursowe i zdjęcie oryginalne, na bazie którego było robione konkursowe.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Konkurs Fotograficzny - uwagi i spostrzeżenia

#32

Post autor: pkucaba »

shadowrider, czyli oryginał i zdjęcie po obróbce do konkursu. - jest to jakiś pomysł
Nie wiem czy jesteśmy mimo wszystko to zweryfikować.
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…
Awatar użytkownika

mieciu
Fanatyk
Posty: 1167
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 1:03 pm
Lokalizacja: warszawa-ursynów
Na imię mam: Mietek
Płeć:

Konkurs Fotograficzny - uwagi i spostrzeżenia

#33

Post autor: mieciu »

Powiem szczerze - mało kto by potrafił takie coś zweryfikować ;-) Trzeba by wiedzieć jakie było światło (moc, kąt padania) podczas robienia zdjęcia, zerknąć w exif i zobaczyć czy parametry są spójne z tym co widzimy, a to wymaga nie małej wiedzy i obycia z tego typu pracą.
Jestem moderatorem od ładnych paru lat na forum i galerii foto (fotoik.pl) i codziennie przeglądam około 200 zdjęć, w celu wyłapania tego typu przegięć i jest to naprawdę ciężkie (technika jak i treść) :)
Moim zdaniem nie ma co siać paniki i po prostu zdrowo podejść do zadania i tyle. Wiadomo, jakie są kolory w akwarystyce i czy zdjęcie wygląda naturalnie czy nie. Jeżeli wygląda naturalnie i widzimy, że nas nie odrzuca to ok ..

Jakby się ktoś pytał jak można przegiąć .. otóż np. tak: :D
http://www.fotoknyt.pl/galeria/plener-slubny" onclick="window.open(this.href);return false;
Łóżko na drzewie jest od lat moim idolem.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Konkurs Fotograficzny - uwagi i spostrzeżenia

#34

Post autor: Lech-u »

AquaDreams pisze:Lechu próbuje przekonać, że takie zasady są po to, aby szansę dać również tym co nie mają wypasionego sprzętu.
Arek,
Nie próbuję przekonać. Uważam jedynie, że zdjęcie powstaje w momencie naciśnięcia spustu migawki aparatu.

Bawiłem się kiedyś w Photoshopie. Wiem co można w tym programie zrobić. Wiem, że zdjęcie modyfikowane może się różnić od tego co zrobił aparat tak znacznie, że może uchodzić za zupełnie inne zdjęcie. Dlatego nie chciałbym, żeby do naszego konkursu wpadały zdjęcia przerobione na maksa w PS.

Słuchajcie, to ma być dla nas wszystkich zabawa. Przy każdym konkursie powstają dyskusje o tym co ktoś sobie wymyślił i jak interpretować regulamin. Nie jesteśmy w stanie wypisać w regulaminie wszystkich możliwych wariantów modyfikacji zdjęcia lub pomysłów na zmianę zdjęcia.

Ostatecznie i tak głosujący decydują co się podoba a co nie.

Równe szanse? Prawdopodobnie mam małe szanse na sukces robiąc zdjęcie smarkfonem w porównaniu do lustrzanki (chociaż ostatnio zająłem 4 miejsce, a jeszcze wcześniej byłem na podium).

Wiedza? Oczywiście, że jest to element bardzo ważny. Może nawet najważniejszy przy robieniu zdjęć.
Arek robi takie zdjęcia, że mi się zawsze kalesonki zsuwają z wrażenia. Zresztą są inne osoby na tym forum, których zdjęcia są na poziomie National Geographic. Wiedza tych osób (lub jakiś specjalny zmysł) są takie, że można powiedzieć tylko WOW!

Przy poprzednim konkursie powstał pomysł "inicjatywy oddolnej".
Drodzy forumowicze: zróbcie następny konkurs. Stwórzcie jego regulamin, zasady i sposób oceny. Niech to będzie konkurs, który będzie pasował wszystkim użytkownikom FAWA. Myślę, że to może być dużo lepszy konkurs niż ten organizowany przez MODów. Zapraszam chętnych do stworzenia następnego konkursu FOTO. Chętnych do tego zadania zapraszam na PW. Oczywiście służymy wszelką pomocą w kwestiach organizacyjnych. Jak myślicie? Uda się zrealizować taki pomysł?
Awatar użytkownika

mieciu
Fanatyk
Posty: 1167
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 1:03 pm
Lokalizacja: warszawa-ursynów
Na imię mam: Mietek
Płeć:

Konkurs Fotograficzny - uwagi i spostrzeżenia

#35

Post autor: mieciu »

Ja myślę, ze się nie uda ;) Zawsze będzie tak, ze komuś coś nie będzie pasowało.
Dlatego zadałem pytanie na samym początku, ponieważ chciałem się dostosować, regulamin jest i tyle w temacie .. przynajmniej jak dla mnie.

Dein

Konkurs Fotograficzny - uwagi i spostrzeżenia

#36

Post autor: Dein »

Im bardziej udziwniony regulamin, tym więcej osób oszukuje i naciąga przepisy.
Jeśli jest takie parcie na to dłubanie w gotowych fotkach, wyrzućcie punkt o grzebaniu.
Widz sobie sam zweryfikuje czy mu się dłubanie podoba czy rybka czy sytuacja pokazana. Ostatecznie jest to konkurs, a konkurs nie jest po to, żeby wygrał ten, kto najmniej potrafi i do tego akurat mu się foto nie udało.
Nie kopcie się z końmi, orgazmizatorzy konkursów. Największą atrakcją tych końkursów naszych jest różnorodność a wcześniej mnogość propozycji, a nie będzie dużo propozycji, jeśli nie pozwoli się chociaż wykadrować foto. Zobaczcie siaki lament. Ludzie to normalnie nic nie grzebio, majo naturalny talent i znakomicie focą, ale wstydzą się pokazać surowego zdjęcia z jakichś powodów. Pewnie perfekcjoniści.

Ja zaraz zarusieńko ogłoszę końkurs na najładniejszą, własnoręcznie wyhodowaną rypkę, pokazaną od momentu kopulacji rodziców, poprzez ikrę i larwę do czasów obecnych.
Awatar użytkownika

Autor
AquaDreams
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 4:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Konkurs Fotograficzny - uwagi i spostrzeżenia

#37

Post autor: AquaDreams »

Lech-u pisze:AquaDreams napisał(a):
Lechu próbuje przekonać, że takie zasady są po to, aby szansę dać również tym co nie mają wypasionego sprzętu.

Arek,
Nie próbuję przekonać. Uważam jedynie, że zdjęcie powstaje w momencie naciśnięcia spustu migawki aparatu.

Bawiłem się kiedyś w Photoshopie. Wiem co można w tym programie zrobić. Wiem, że zdjęcie modyfikowane może się różnić od tego co zrobił aparat tak znacznie, że może uchodzić za zupełnie inne zdjęcie. Dlatego nie chciałbym, żeby do naszego konkursu wpadały zdjęcia przerobione na maksa w PS.
Zmartwię Cię ... NIGDY nie przerabiałem ŻADNEJ fotki w Photoshopie. Po prostu nie umiem :hah:
Używam standardowych możliwości jakie daje Canon Image Browser. W innym zaś kadrowanie + stempel ale to trudno nazwać modyfikacją przekazu foto.

Zasady konkursu imputują, iż każda fotografia musi mieć EXIF ! To bzdura totalna.
Co więcej ... nie każda fotka ma EXIF ale może mieć - przecież to tylko trochę bitów :D

Zawsze traktowałem konkurs fawa foto jako zabawę a tu nagle jakaś sztywna konstrukcja techniczna konkursu...
Pozdrawiam,
Arek
Facebook
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Konkurs Fotograficzny - uwagi i spostrzeżenia

#38

Post autor: Lech-u »

AquaDreams pisze:Zawsze traktowałem konkurs fawa foto jako zabawę
Arek, nie marudź, tylko wyślij fotkę na końkurs :)
AquaDreams pisze:Zmartwię Cię ... NIGDY nie przerabiałem ŻADNEJ fotki w Photoshopie. Po prostu nie umiem
Nigdy nie twierdziłem, że przerabiasz w Photoshopie. Wyraziłem szczery podziw dla Twoich fotek, bo uważam, że są naprawdę dobre. Zawsze z przyjemnością oglądam Twoje zdjęcia.
ODPOWIEDZ