Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#91

Post autor: bory »

Ostatni post z poprzedniej strony:

rhino pisze:O zachowanie umiaru, tylko o to.
Ok, ale jak zdefiniować więc ten umiar? Dla każdego może znaczyć to coś innego. To jak z alkoholem - dla jednego umiarem będzie jedno piwo, a dla innego dwie flaszki wina.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#92

Post autor: rhino »

Dobra,

jak chcecie...

Trzy osoby na które otrzymałem najwięcej skarg dostały moje PW.
Ponawiam prośbę o ograniczenie działalności OT do powszechnie przyjętych norm.

I nie mam zamiaru z nikim dyskutować co to są "powszechnie przyjęte normy", większość osób na tym forum to wie.
Jeśli osoby upomniane w PW czują się dotknięte, proponuję przeprowadzenie imiennych ankiet i niech forumowa większość zadecyduje. Jeśli głosowanie będzie niekorzystne dla delikwenta, zacznę karać.

Ja, we wszystkich trzech ankietach odpowiedziałbym "TAK", bo i mi tego już za dużo.

Dla mnie EOT.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#93

Post autor: Lech-u »

Taaaaa...
Nie jest łatwo.

Jeszcze się taki nie narodził coby wszystkim dogodził.

Umiaru, mościpanowie, umiaru...

Dajcie wyzdrowieć...

Dein

Re: Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#94

Post autor: Dein »

Nie traktujcie tego jako złośliwość. Próba objaśnienia zasady, która obowiązuje na większości for publicznych w mniej lub bardziej rygorystycznej formie.
bory pisze:Ok, ale jak zdefiniować więc ten umiar?
Byłem na forum, gdzie dozwolona była niemerytoryczna wymiana zdań nie dłuższa niż po 3 posty na łebka. Mało tego - post miał określoną minimalną liczbę znaków i maksymalną liczbę emotek. I moderator z uporem maniaka tego pilnował, skupiając się zwłaszcza na osobach, które dopiero wchodzą na forum.
Wszystko po to, żeby forum było forum, nie prywatnym czatem lub shoutboxem.
U nas na forum jest shoutbox przecież. Właśnie po to, żeby można było zasypywać się jednozdaniowymi wpisami.

Praktycznie podchodząc. Większość postów w Waszych pogawędkach to jednolinijkowe wtręty typu: "ale przecież jak byłem wczoraj u Ciebie, to mi powiedziałeś to i śmo","no tak, masz rację, przypominam sobie". "nie, to Ty masz rację". "Ja mam rację, ale Twoja żona też ma rację".
Jak wyrywki z filmu polskiego. Na tym polega czat, nie forum. Wplatany od czasu do czas pomiędzy dłuższe posty - urozmaicenie. Stosowany bez przerwy przez 5 stron - niestrawne. Wasze podpisy i avatary więcej miejsca zajmują i więcej wnoszą. Przewija się stronę wpisów, żeby zapoznać się z treścią, która zajmuje łącznie 5 linijek.

Forma wymiany zdań na forum jest ważna.

Teraz widzę, że jednemu z Panów wydaje się, że jest kierowcą autobusu.
Nie. Nie jest kierowcą autobusu. Nie jest nawet kierownikiem. Wynajął pokój w hotelu, w którym są inni goście. Za darmo. I nadal stosować się musi do regulaminu hotelowego, a obsługa hotelu może interweniować, jeśli wynajmujący pokój za bardzo szaleje i nie znając regulaminów, które podpisał, urządza balangi.
U nas jest miły zwyczaj, żeby szaleństwa w pokojach traktować pobłażliwie. Ale to specyficzne pokoje, do których każdy, kto ma ochotę, ma prawo wejść i sarkać, że zabawa jest za głośna i w ogóle nie da się wejść, bo dźwi zastawione kanapą. Osoba, która jest wodzirejem nie staje się właścicielem topiku, więc nadal od dobrej woli obsługi zależy, czy towarzystwo spacyfikować, czy nie. To obsługa jest nadal kierowcą autobusu i dba nie tylko o pasażera, ale i o autobus.

Generalnie gdyby nie przesyt i gdyby całe mnóstwo wątków nie zawierało odniesień do czegoś, o czym wcześniej rozmawialiście w wynajętym pokoju i w prywatnej chacie, nikt by pewnie złego słowa nie powiedział. Problemem jest wszechobecność i monotematyczność. Gdzie pojawia się jeden, za chwilę przychodzi drugi, zaznaczając, że zna pierwszego, widział jego najwspanialsze akwaria na świecie na żywo oraz wie coś o żonie. Potem wywołuje do tablicy trzeciego. Wszystko w formie dialogu, który nie powinien mieć miejsca na forum, a powinien znaleźć się na czacie czy innym komunikatorze przeznaczonym do długiej wymiany pojedynczych zdań między kumplami. To nie jest tak, że to nikomu nie szkodzi. To rozbija forum i działa ludziom na nerwy. Nie przypominam sobie, żeby na tym forum zapanowała taka jednomyślność w niechęci do jakiegoś zjawiska. Żebym jednym głosem gadało tyle osób o różnych poglądach i stopniu tolerancji na bałagan na forum. Mnie by to dało do myślenia i nie wykłócałbym się, że mnie krzywdzo niesprawiedliwym podejściem. Coś jest nie tak.
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#95

Post autor: bory »

Jeśli o mnie chodzi to przepraszam, jestem skruszony i się dostosuję.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

Autor
jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#96

Post autor: jpkabaty »

"vox populi - dura lex, sed lex"
Nie czuję się pokrzywdzony bo rzeczywiście nie musi stare forum akceptować nowych ludzi i ich gadulstwa. Ale nie odwracajmy kota ogonem. Nazwijmy to po imieniu. Nie chodzi o żadne OT tylko w ogóle o wypowiedzi. Jeśli odliczymy moje wypociny związane z tłumaczeniem się i szukaniem zgody w 3 wątkach które taką dyskusję zawierały to 1) nie było żadnych elaboratów 2) prawie wszystkie posty były w prywatnych wątkach marcinzabki a ostatnio bory. Sam stwierdziłeś że to nie OT tylko chodzi o umiar. Więc mów o umiarze w pisaniu w ogóle a nie o umiarze w OT.
Napisałem wcześniej, że to pierwsze forum w jakim uczestniczę więc nie miałem pojęcia że są jakieś limity pisania. Tylko właśnie, czemu nikt tego nie wyjaśnił w zrozumiały sposób wcześniej tak żeby nie doszło do kwasów?
Twoja metafora z pokojem hotelowym jest genialna i sam też chciałem się nią posłużyć. Właśnie o to chodzi - że pokój udostępniono bez udostępnienia regulaminu - ba nawet sugerowano że w tym pokoju może robić co chce aby nie naruszał prawa (przepraszam za nielubiane słowo, ale ono też istnieje w słowniku). Wynajmujący zrobił balangę, innym się to nie spodobało więc wezwali policję i domagają się ukarania intruza. Czy nie należałoby jeśli nie w regulaminie to w poście informacyjnym jaki np jest o załączaniu zdjęć napisać takie zalecenia, a także o sposobie chwalenia, dziękowania itp. Wtedy nowi wiedzieliby jakie są zwyczaje i z pewnością by je uszanowali. A jak nie to byłyby uzasadnione pretensje. Zanim zacząłem pisać poczytałem różne posty żeby zobaczyć właśnie jak jest. I analogiczne wątki widziałem. Chociażby dot. kol Drottnara. Tam też nie było żadnych uwag że owe dialogi są nie ok.

A co do kierowcy autobusu:
rhino napisał(a):
Wybacz Dein, ale władcą tego wontka jest jpkabaty i tylko on o tym może decydować.
. Dlatego napisałem że nie chcę w moim wątku (autobusie) dalszych pretensji ani złośliwych uwag. Zauważcie, że sam upomniałem kolegę (Marcina) żeby nie wchodził w kłótnię tutaj i starał się swoje spostrzeżenia pisać w tonie pozytywnym a nie ataków. Sam też nie atakowałem żadnego z napastników czy złośliwców - choć ich wtręty były ewidentnie tu OT. Przyjąłem, że mogli nie całkiem zrozumieć idee wątku. Ale mimo wyjaśnień dalsze pretensje i skargi.
Zatem: przepraszam za nieznajomość tajnych zasad fawa i wynikłą stąd uciążliwość
a kolegom cinek1916, dein, rogatek dedykuję przysłowie "przyganiał kocioł garnkowi"
i proszę ponownie o niezaśmiecanie mojego wątku ciągłymi zarzutami i pretensjami bo to i OT i nie smaczne i z tego właśnie są kwasy a nie z tego, że ktoś napisze nawet po raz któryś, że widział czyjeś akwarium na żywo i jest zachwycony.

Dein

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#97

Post autor: Dein »

Z Tobą się, człowieku, nie da rozmawiać, nie ma sensu tłumaczyć, bo jesteś z osób, które nie przyswajają, nie życzą sobie uwag, a potem zasłaniają się własnymi ograniczeniami i niewiedzą. Mentalna starczość. Proszę mi wytłumaczyć, jak niepełnosprawnemu, ale nie traktujcie mnie jak niepełnosprawnego, bo znam swoje prawa, a jak nie znam, to sobie jakieś sam dobiorę.
Najgorsze, że przy okazji zniechęcasz do ludzi, których uznasz za swoich kolegów, za których się wypowiadasz, a którzy indywidualnie sobie radzą z zasadami i chcieliby się integrować rzeczywiście, nie tylko o tym mówić i wygłaszać deklaracje.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#98

Post autor: Christo »

Kurde. Nikt z Was nie wpadł jeszcze na to, aby zbojkotować ten czy następny dziwny, nieakwarystyczny wątek założony przez jkabatego lub/i po prostu mu nie odpowiadać? :D
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…

Rrrrogaty

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#99

Post autor: Rrrrogaty »

Że Ci się chce Dein.

Ja skorzystam z pewnego tipa, który podał Rhino, a którego myślałem, ze nie ma na tym forum.

nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#100

Post autor: nevermindi »

Wiecie co? Smutno tą dyskusję się czyta :-(

W imieniu swoim własnym proszę ustalcie jakieś jednolite dla WSZYSTKICH zasady- tak aby czy "nowy" czy "stary" wiedział kiedy popełnia faux pas . Możecie? Wspólnie ?
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#101

Post autor: bory »

Ja chyba rozumiem zasady i już przeprosiłem. Nie wiem czy ktoś to zauważył czy nie bo pewnie mój post zaginął pomiędzy postami klepiącymi oklepany już temat. W sumie to dziwne bo "szkodliwość" moich OT była chyba mniejsza niż tego całego, wg mnie - bez sensu już, wątku. Tyle ode mnie. Jest gdzieś opcja "ignoruj wątek"?
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

piterpan_tm
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: pt lip 08, 2011 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga PŁD
Na imię mam: Piotrek
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#102

Post autor: piterpan_tm »

nevermindi pisze:Wiecie co? Smutno tą dyskusję się czyta
Dobry żart to krótki żart, ciągnący się w nieskończonośc to niestety bełkot...

Moje niezmienne zasady(rady?):
1. Więcej czytaj mniej gadaj.
2. Dużo przeczytałeś? Patrz pkt. 1.
viewtopic.php?f=15&t=11339 102 Litry ziela + Furkatusy
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
viewtopic.php?f=15&t=30267 Słone wiadro 112L, przechowalnia :)

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Re: Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#103

Post autor: cinek1916 »

Bory, ja przeczytałem i cieszę się, że zrozumiałeś. Dodam tylko, że między Lechem ( i starszymi) a innymi jest taka różnica, że zna umiar, zresztą został kiedyś upomniany, też go było wszędzie pełno.


W życiu bym nie pomyślał ale popieram Deina w 100% :O

-- Pt cze 26, 2015 12:40 pm --

Bory, ja przeczytałem i cieszę się, że zrozumiałeś. Dodam tylko na koniec, że między Lechem ( i starszymi) a innymi jest taka różnica, że zna umiar, zresztą został kiedyś upomniany, też go było wszędzie pełno.


W życiu bym nie pomyślał ale popieram Deina w 100% :O

Jpkabaty, są pewne niepisane zasady, które po prostu są, nikt ich nie musi wypisywać. Tak jak w życiu np. przepuścić w drzwiach kobietę, ustąpić starszej osobie miejsca w autobusie czy opuszczać deskę...
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#104

Post autor: marcinzabki29 »

Koledzy. Było - minęło.
Ja również zrozumiałem i biję się w pierś - moja kulpa też.
Proponuję zrobić listę Tych którzy są za zamknięciem tego wątku, myślę że autor to uszanuje i zamknie.
1. marcinzabki29
2.
3.
4.
5.
Pozdrawiam Marcin

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Re: Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#105

Post autor: cinek1916 »

Edyta: się zdublowało :)
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

greg
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: sob maja 16, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Wrocław
Na imię mam: Grzegorz

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#106

Post autor: greg »

A ja jestem za tym, żeby wątku nie archiwizować jest bardzo pouczający i dobrze się kończy.

Od siebie dodam, że forum podoba mi się w formie w jakiej prowadzący sobie życzą. Da się z tym żyć i to całkiem przyjemnie.
Jeśli chcę wrzucić jakieś prywatne pytania, uwagi, sugestie wolę to zrobić na PW, polecam.

Z tego co wiem jest dział off-topic i tam chyba nikt nie ma pretensji to nikogo jak pisze od przysłowiowej "dupie Maryny" :)
Awatar użytkownika

Autor
jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#107

Post autor: jpkabaty »

Już kilka razy prosiłem żeby zakończyć tę bezsensowną przepychankę ale wciąż to do niektórych nie dociera. Nikt też nie zauważył że ja również przeprosiłem, wyjaśniłem i napisałem że przyjmuję tutejsze zwyczaje. Tylko nadal pretensje, że nie przestrzegałem niepisanych zasad które okryte były tajemnicą i dopiero przy takich kłótniach wychodzą. I udowadnianie mi że nie ma potrzeby o nich informować żeby uniknąć konfliktów ani nie można gdy pojawi się jakieś faux pas powiedzieć o co chodzi a nie czekać żeby potem się pastwić. I pastwić w nieskończoność.
cinek1916 pisze:są pewne niepisane zasady, które po prostu są, nikt ich nie musi wypisywać. Tak jak w życiu np. przepuścić w drzwiach kobietę, ustąpić starszej osobie miejsca w autobusie czy opuszczać deskę...
- tylko te niepisane są znane i dlatego każdy może ich przestrzegać. A nawet jak ktoś się pojawia z innego świata to się go informuje i nie ma problemu. A wy chcecie, żeby przestrzegać coś co jest owiane tajemnicą a za nieprzestrzeganie palić na stosie. Najwyraźniej niektórym trudno zrozumieć różnicę. I trudno też zmienić wrogie nastawienie mimo wyjaśnień, przeproszenia i potwierdzenia przyjęcia owych niepisanych zasad gdy w końcu zostały ujawnione. Trzeba naprawdę złej woli... Kilkakrotnie prosiłem żeby już zakończyć tę bezsensowną dyskusję - tym bardziej że nie jest tematem wątku. I pomimo że to mój wątek nie potraficie tej prośby uszanować.

Sam pisałem wcześniej że nie ma nikt obowiązku czytać moich postów ani ze mną rozmawiać. To samo podpowiedział:
Christo pisze:zbojkotować ten czy następny dziwny, nieakwarystyczny wątek założony przez jkabatego lub/i po prostu mu nie odpowiadać? :D
a niektórzy dalej swoje...

Wobec tego informuję, że nie życzę sobie, żeby mój wątek był dalej poligonem. Temat jest określony i został wyjaśniony. Jeśli ktoś chce napisać o czymś pozytywnym zgodnie z tematem wątku to śmiało, a błota proszę tu nie robić.

Pokaż Uwagi moderatora
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#108

Post autor: sylwekw »

Piszecie o zasadach pisanych lub niepisanych, netykiecie itp .... a mi się tu kłania jeszcze zwykły szacunek do innych użytkowników forum.
Nie każdy ma czas siedzieć całymi godzinami na Forum. Jak wpadam raz na jakiś czas to sobie wychwytuję ciekawe dla mnie wątki i je subskrybuję, aby wiedzieć gdy ktoś napisze coś w tym "ciekawym dla mnie" wątku.
Dostaję powiadomienie, to znajduję chwilę i zaglądam ... a tam znowu kompletnie nie związane z tematem "bzdury" (w kółko prawie te same) wypisywane przez powtarzające się osoby.

Zwyczajnie uszanujcie czas (i nie tylko) innych i piszcie sobie w wątkach zatytułowanych: "to mój wątek o pierdołach" .... kto nie chce to nie będzie tam zaglądał.

W tej kwestii byłbym zadowolony, gdyby moderatorzy byli mniej powściągliwi w swoich działaniach.

Pokaż Uwagi moderatora
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#109

Post autor: Lech-u »

Uffff!
Zablokowany