Przewodnik dla początkujących

Awatar użytkownika

jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Re: Przewodnik dla początkujących

#31

Post autor: jpkabaty »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Dein: Obrazek

I tak od razu na gorąco: jw nieraz można pomylić do kogo jest odpowiedź. Czasem się cytuje odpisując i to pomaga na pewno. Ale oczywiście wydłuża post. Zauważyłem że niektórzy cytują tylko fragment, a nawet nieraz parę fragmentów z tego samego postu odnosząc się do każdego z nich po kolei. To niewątpliwie skraca całą odpowiedź, choć objętości postu nie. Ale na pewno ułatwia rozumienie. Wymyśliłem sobie, żeby cytować jak odnoszę się do jakiegoś wcześniejszego już postu a nie cytować jak do ostatniego nad moim - chyba że wtedy chcę zacytować istotny fragment. Ale zauważyłem niedawno, że w czasie pisania może już ktoś inny odpisać. Jest to sygnalizowane komunikatem. To wówczas dobrze jest sprawdzić czy to nie zaburza czytelności i np dodać cytat. Można to zrobić już po wysłaniu za pomocą przycisku EDYTUJ.
Dobrą wg mnie praktyką jest też przywołanie choćby nicku autora postu do którego się odnosimy. Wtedy nawet jak pomiędzy są już inne posty to się je przeskakuje i zerka do ostatniego w tym wątku postu danego autora.

Zatem pyt 1.
Kiedy i jak cytować posty/fragmenty lub wstawiać nick adresata + techniczne podpowiedzi z tym związane (tak jak zgłosił Lechu)

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Re: Przewodnik dla początkujących

#32

Post autor: cinek1916 »

Pisałem troszkę złośliwie, to fakt ale nie do końca.

Jeżeli ktoś: "zmienia wodę rybĄ" ( w jaki sposób za pomocą ryby zmienia się wodę?) to jest to dla mnie najpierw troszkę irytujące a potem smutne, że dorośli ludzie nie znają swojego ojczystego języka. Jednocześnie trochę zalatuje to brakiem szcunku do czytelnika.

Dein, wcale nie chcę Cię odwodzić od zrobienia tego poradnika. Po prostu mam wątpliwości co do jego przydatności. Cieszę się, że chcesz działać bo to pokazuje, że forum ma wartościowych użytkowników, którym zależy żeby było tu dobrze.
Jeżeli zauważę jakąś rzecz to chętnie o niej napiszę.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Przewodnik dla początkujących

#33

Post autor: marcinzabki29 »

Jeśli można to taka moja uwaga odnośnie wstawiania zdjęć - jest poradnik na forum jak to zrobić.
Tylko wg mnie za mało jasny, mi nie pomógł, albo nie zrozumiałem.
To pewnie też przydałoby się jaśniej opisać. Wg mnie jest napisany od środka.
Nie wszyscy są obcykani z komputerem tak że jak zobaczą powierzchowne informacje
to od razu załapią jak to zrobić.
Już to pisałem, ale się powtórzę i nie wstydzę się tego - mi pomógł syn.
Ostatnio zmieniony pn cze 29, 2015 7:13 am przez marcinzabki29, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Re: Przewodnik dla początkujących

#34

Post autor: sylwekw »

ROGATEK pisze:Mówiąc krótko chcesz napisać poradnik, którego i tak żaden z początkujących nie przeczyta? .....

I na koniec jak pomyśle o dyskusjach i dzieleniu włosa na czworo przez niektórych naszych użytkowników to mi się już slabo robi.
.....
A Ty musisz od razu pomysł (inicjatywę) negować i prorokować porażkę.

Dein ... dobry pomysł.
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Przewodnik dla początkujących

#35

Post autor: asheka »

cinek1916 pisze:Po prostu mam wątpliwości co do jego przydatności.
Raczej nie będzie biblią mas, ale też te masy w większości radzą sobie intuicyjnie.
Chodzi o tych, którzy mają problemy adaptacyjne. Przecież nie można zakładać, że wszystkie spory i nieporozumienia wynikają ze złej woli. Prawdopodobnie taki poradnik nie rozwieje wszystkich wątpliwości, ale może ułatwić młodemu userowi poruszanie się po forum i bezbolesne dołączenie do grupy. Można będzie takiego błądzącego po prostu odesłać do poradnika, zamiast serwować mu bęcki bo po raz któryśtam zadaje te same, irytujące pytania.
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Re: Przewodnik dla początkujących

#36

Post autor: bory »

marcinzabki29 pisze:Jeśli można to taka moja uwaga odnośnie wstawiania zdjęć - jest poradnik na forum jak to zrobić.
Tylko wg mnie za mało jasny, mi nie pomógł, albo nie zrozumiałem.
To pewnie też przydałoby się jaśniej opisać. Wg mnie jest napisany od środka.
Nie wszyscy są obcykani z komputerem tak że jak zobaczą powierzchowne informacje
to od razu załapią jak to zrobić.
Ja mam inny dość łatwy sposób. Zdjęcia wgrywam do prywatnego albumu na FB i stamtąd linkuję :) Minus taki, że trzeba mieć konto Facebooka. Można mój sposób dołączyć do poradnika bo na pewno są/będą FAWAwicze z kontem FB. Jak coś to mogę opisać ten sposób szczegółowo krok po kroku.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Autor
Rrrrogaty

Przewodnik dla początkujących

#37

Post autor: Rrrrogaty »

sylwekw pisze:A Ty musisz od razu pomysł (inicjatywę) negować i prorokować porażkę.
Ano prorokuje. Bo jak ktoś ma jakies problemy i mu zależy to sam szybko się nauczy co i jak. A jak mu nie zależy to go wołami nie zaciągniesz i nie zmusisz. I nie ważne jakie biblie, kompendia, faki i poradniki stworzysz.

Niech się Dein produkuje, będzie potem miał satysfakcje z odsyłania tam niepokornych. Poza tym poczekajmy z ocenami to momentu jak to powstanie. Bo ja cały czas nie czuje czy to ma być instrukcja obsługi forum czy raczej jakaś preambuła i duchowy przewodnik do korzystania z niego.
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Przewodnik dla początkujących

#38

Post autor: asheka »

ROGATEK pisze:Niech się Dein produkuje, będzie potem miał satysfakcje z odsyłania tam niepokornych.
Popłynąłeś, Rogatku...

Autor
Rrrrogaty

Przewodnik dla początkujących

#39

Post autor: Rrrrogaty »

Dlaczego? Przecież wszystkie takie poradniki, faqi i regulaminy tworzy się po to, by je ludzie czytali. Niestety zazwyczaj jest tak, że są one pomijane z uporem maniaka (nawet jak admin doda wielki link z czerwonym migającym kolorem - sprawdzone), zwłaszcza przez początkujących do których są kierowane. A jak się Dein narobi i poświęci swoj czas to będzie chciał, by to przynosiło jakiś efekt, więc będzie tam linkował (zobacz sobie jak wygląda sygnatura przeciętnego zaangażowanego moda na większości forum).
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Przewodnik dla początkujących

#40

Post autor: Lech-u »

ROGATEK pisze:zobacz sobie jak wygląda sygnatura przeciętnego zaangażowanego moda na większości forum
Jeśli uznać, że jestem przeciętnie zaangażowanym modem to mam tak w sygnaturze:

Autor
Rrrrogaty

Przewodnik dla początkujących

#41

Post autor: Rrrrogaty »

Gramatyka mnie pokonała :D. Miało być: "wiekszosći for", czytaj: innych for. A chodziło oto, ze moderatorzy zazwyczaj mają w sygnaturach linki do poradników, przyklejonych watków i regulaminów.

I wiem, że zabrzmię teraz jak kabaty ( :D ), ale Dein nie odbieraj tego jako atak. Ja po prostu nie chcę byś się narobił, a potem miał poczucie, że nie było warto.

Autor
Dein

Re: Przewodnik dla początkujących

#42

Post autor: Dein »

ROGATEK pisze:A jak się Dein narobi i poświęci swoj czas to będzie chciał, by to przynosiło jakiś efekt, więc będzie tam linkował (zobacz sobie jak wygląda sygnatura przeciętnego zaangażowanego moda na większości forum).
Przecież pisałem i do tej pory i wiem, jak to jest, kiedy produkowanie się nie przynosi efektu.

Zrobię z tego kultową czytankę i będę się podniecał, że coś pięknie ująłem i będę wszystkich zmuszał, żeby czytali i dostrzegali mój kunszt i kryształowe intencje i to mnie w zasadzie wystarczy.

Jeśli chodzi o deklinację i "sprzątanie rybką" oraz "stop kulą", w czym niezawodnie celuje kolega na literkę Mir, to mnie to nie denerwuje, tylko uruchamia pewien ciąg wyobrażeń i bardzo mi wesoło potem. Myślę, że to trzeba koniecznie rozrysować, bo sam tekst to za mało, a niektórzy mają pamięć wzrokową. Może przypomną sobie rybę nadzianą na kij od mopa w stosownym momencie.

Bory - jeśli mógłbyś zrobić przystępny poradnik dodawania fot z wykorzystaniem Fejsbuka, to byłbym wdzięczny. Fejsbuk to dla mnie terra incognita.
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Przewodnik dla początkujących

#43

Post autor: bory »

ROGATEK pisze:Ja po prostu nie chcę byś się narobił, a potem miał poczucie, że nie było warto.
Ale Dein jest poczciwy i pomocny człek. Chce pomóc bezinteresownie zagubionym duszyczkom i jest to postawa godna pochwały i naśladowania i wspierania. Jeśli natomiast jakaś duszyczka nie będzie chciała skorzystać z jego pomocy lub jej nie zauważy to będzie tylko i wyłącznie jej strata. Dein będzie miał za to przyjemne poczucie, że zrobił coś dobrego i pożytecznego. Dlatego ja trzymam kciuki i oferuję swój wkład w postaci opisu jak wykorzystać FB jako repozytorium fotek dla fawa.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Przewodnik dla początkujących

#44

Post autor: marcinzabki29 »

Nie rozumiem czemu jak Dein chce zrobić coś co może pomóc w korzystaniu z forum,
to są tacy którzy Go zniechęcają. :razz:
Jeśli dobrze zrozumiałem zamiar to raczej mile widziane są tu sugestie co zrobić żeby
żyło się na forum lepiej, a nie było pytania: czy to ma sens :shock:
Pozdrawiam Marcin

Autor
Dein

Przewodnik dla początkujących

#45

Post autor: Dein »

U nas jest taki zwyczaj, że na każdą inicjatywę trzeba spojrzeć przede wszystkim od strony jej wad i niedostatków. Sam to praktykuję, mnie nie przeszkadza. Osobiście storpedowałem jakąś pożyteczną Rogatkową inicjatywę, ale już nie pamiętam jaką.
Awatar użytkownika

jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Re: Przewodnik dla początkujących

#46

Post autor: jpkabaty »

asheka pisze:
cinek1916 pisze:Po prostu mam wątpliwości co do jego przydatności.
Raczej nie będzie biblią mas, ale też te masy w większości radzą sobie intuicyjnie.
Chodzi o tych, którzy mają problemy adaptacyjne. Przecież nie można zakładać, że wszystkie spory i nieporozumienia wynikają ze złej woli. Prawdopodobnie taki poradnik nie rozwieje wszystkich wątpliwości, ale może ułatwić młodemu userowi poruszanie się po forum i bezbolesne dołączenie do grupy. Można będzie takiego błądzącego po prostu odesłać do poradnika, zamiast serwować mu bęcki bo po raz któryśtam zadaje te same, irytujące pytania.
Właśnie o to chodzi. Słuchajcie Pani Moderator bo ma rację. Zresztą Panowie Moderatorzy też tylko pewne osoby chyba mają bardzo rozwiniętą atawistyczną cechę walczenia więc co by nie było to muszą się czepiać i wmawiają albo złą wolę albo syzyfowy trud - wszystko na nie. Asheka - w Tobie więc nadzieja. Bo z kobietą gentelmeni nie walczą i kobiecie nie odmawiają. Jak staniesz z Deinem do tańca to jedynie będą mogli podziwiać jak nie chcą się przyłączyć. A Lechu, jako znany instruktor tańca będzie wołał BRAVO.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Przewodnik dla początkujących

#47

Post autor: Miro »

jpkabaty pisze:Jeśli to coś znaczy to dołączam Cię do grona moich ulubionych osób z FAWA.
Asheka,jest na dobrej drodze do zaliczenia się do jego" ulubionych '
jpkabaty pisze:Asheka - w Tobie więc nadzieja. Bo z kobietą gentelmeni nie walczą i kobiecie nie odmawiają.
A Rogatek i Cinek mają przegwizdane ! :viva:
jpkabaty pisze:tylko pewne osoby chyba mają bardzo rozwiniętą atawistyczną cechę walczenia więc co by nie było to muszą się czepiać
Ale spoko panowie, jest szansa ;
jpkabaty pisze:Ale kto się czubi ten się lubi.
:D
Awatar użytkownika

jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Przewodnik dla początkujących

#48

Post autor: jpkabaty »

Asheka akurat jest już w gronie ulubionych. Nawet jeszcze przed Lechem. Podczas gdy inni na mnie naskakiwali ona, żeby nie dokładać nic do konfliktu zrobiła coś bardzo prostego a skutecznego - napisała mi pw. Facet żaden na to nie wpadł. Trzeba być właśnie kobietą, żeby mieć tę intuicyjną celność.

Rogatek i Cinek jak zobaczą efekty dzieła Deina to też zmienią zdanie.
Pamiętam jak moja firma się przenosiła pod Warszawę. Wszyscy kręcili nosami. A potem okazało się że wszystkim było lepiej. Dojazd szybszy, bez korków. Dla niezmotoryzowanych 2 komfortowe busy zbierające ludzi prawie ze wszystkich dzielnic. Do tego powstał zwyczaj zabierania kolegów posiadających auta. Sam np nieraz jeździłem z Generalnym, dzięki czemu mogliśmy też niesłużbowo porozmawiać. No i do tego luksusowe warunki w nowym biurze, pyszne obiadki co niektórzy brali nawet do domu dla rodziny i to za cenę wsadu do kotła. A co najważniejsze to był koniec pozostawania po godzinach. I żeby było jasne - Dyr HR była kobietą też. Raz przyszedłem do pracy w czerwonej marynarce (bo wyszło tak że już nie zdążyłem do domu po pewnej imprezie). Szefowa HR zaprosiła mnie nie na dywanik tylko na kawę i zamiast reprymendy usłyszałem, że fajnie wyglądam i wie że koleżanki pozytywnie zwróciły uwagę ale że standardy firmy są ... Ja jej wyjaśniłem dlaczego tak przyszedłem i było po sprawie - poradziła że w takiej sytuacji lepiej jak przyjadę do pracy trochę później. A potem wymyśliła szafy jak ktoś chciał się przebrać żeby nie musiał jechać w garniturze.

-- Pn cze 29, 2015 1:15 pm --

Wymyśliłem jw żeby tekst nie związany ściśle z tematem wątku ale stanowiący jakieś dodatkowe wyjaśnienie dla celu wątku (czyli nie mówimy o OT) dawać bledszą i mniejszą czcionką - żeby wskazać czytelnikom szukających tylko twardych informacji że ten fragment zawiera tylko miękkie - coś jakby przypis.
Może byłoby to pomocne - co o tym myślicie?
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Przewodnik dla początkujących

#49

Post autor: Miro »

Ale skucha ! [z mojej str.!]
jpkabaty pisze:Asheka akurat jest już w gronie ulubionych. Nawet jeszcze przed Lechem.
Sorry,nie wiedziałem ! :keep:
jpkabaty pisze:Trzeba być właśnie kobietą, żeby mieć tę intuicyjną celność.
Chyba mam jeszcze celność ! :x :shock: :D
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Przewodnik dla początkujących

#50

Post autor: asheka »

Może byśmy spróbowali się pokusić o jakieś konkretne propozycje do tego poradnika- tak nieśmiało zaproponuję.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Przewodnik dla początkujących

#51

Post autor: marcinzabki29 »

Dwie już padły. Może zrobić listę w punktach - tylko czy da radę :?:
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Przewodnik dla początkujących

#52

Post autor: Lech-u »

Dein pisze:Bory - jeśli mógłbyś zrobić przystępny poradnik dodawania fot z wykorzystaniem Fejsbuka, to byłbym wdzięczny. Fejsbuk to dla mnie terra incognita.
Dlaczego nie możemy używać naszych mechanizmów?
Dzisiaj coś jest na fejzbuku, a jutro może nie działać.
U nas mamy sprawdzony model wrzucania zdjęć i działa to raczej bez problemu.
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Przewodnik dla początkujących

#53

Post autor: bory »

Np mi jest tak o wiele wygodniej. Poza tym czemu ma nie działać? Będzie działać tak długo aż sam tego z FB nie usunę. Poza tym tu się kłania możliwość zakładania albumów prywatnych gdzie dostęp do zawartości mam tylko ja, ale podlinkować zdjęcie (bezpośrednio plik jpg) mogę gdzie chcę.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Re: Przewodnik dla początkujących

#54

Post autor: marcinzabki29 »

Lech-u pisze:
U nas mamy sprawdzony model wrzucania zdjęć i działa to raczej bez problemu.
Pewnie tak, gdy się wie od czego zacząć :shock:
Pozdrawiam Marcin

Autor
Dein

Przewodnik dla początkujących

#55

Post autor: Dein »

Ja nie korzystam ze sposobu forumowego, bo bardziej pasuje mi inny. Nie widzę powodu, żeby nie podać do wiadomości kilku metod. Dla każdego co innego jest proste i wygodne.

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Przewodnik dla początkujących

#56

Post autor: cinek1916 »

Nie chcesz deklinacji ryby to nie.

Teraz na poważnie, Marcin, co jest niezrozumiałe?
fawa.pl/viewtopic.php?f=15&t=20881
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Przewodnik dla początkujących

#57

Post autor: bory »

Ja z tej metody nie korzystam bo kilka razy się zdarzyło, że jak chciałem wrzucić zdjęcie to tinypic przestał działać. Poza tym często w starych wątkach widzę, że zdjęcia z tinypic są kasowane i wtedy nie widać co autor postu wrzucił. Mój sposób oba problemy rozwiązuje więc dlatego go lubię. Jest może mnie wygodny niż "klik! klik! klik!", ale przynajmniej pewny.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Re: Przewodnik dla początkujących

#58

Post autor: marcinzabki29 »

cinek1916 pisze:
Teraz na poważnie, Marcin, co jest niezrozumiałe?
Może to głupie, ale nie wiedziałem od czego zacząć :o
Pozdrawiam Marcin

Autor
Rrrrogaty

Przewodnik dla początkujących

#59

Post autor: Rrrrogaty »

Ja myślę, że dla początkujących przydałaby się jasna 'mapa drogowa' przez forum. Coś w stylu:

jeśli jesteś nowy to:
1. załóż wątek TU i się przywitaj z innymi użytkownikami forum;
2. załóż wątek TU i pokaż swoje akwarium, gdzie będziesz mógł z innymi użytkownikami o nim porozmawiać
3. jeśli masz konkretny problem o tym lub o tym to załóż wątek tu, tu, lub TU.
4. jak chcesz z nami pogadać o dupie marynie to zapraszamy cię do działu OT.
5.
6.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Przewodnik dla początkujących

#60

Post autor: marcinzabki29 »

Widzę że coś drgnęło i to w dobrą stronę BRAWO :viva:
I to z czym ja miałem problem.
5. jeśli chcesz wkleić zdjęcie do postu to .....

Ja np zrobiłem od razu na początku błąd bo nie wiedziałem jak się z Wami przywitać
i wparowałem na cudzy wątek i tam napisałem pierwszy post.
Tak więc ta lista powinna się pokazywać zaraz po zalogowaniu się pierwszy raz.
Dla mnie to jest pierwsze forum na którym jestem, a trafiłem tu zupełnie przypadkowo.
Gdybym miał wyświetlone coś takiego na pewno bym nie zbłądził :D
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Przewodnik dla początkujących

#61

Post autor: jpkabaty »

W sprawie załączania zdjęć - to ja bym poprosił Marcina żeby po swojemu wyłożył przystępniej metodę forumową - bo skoro nic z podanej instrukcji nie zrozumiał i dopiero syn mu wytłumaczył to zakładam że Marcina "instrukcja" może być przystępniejsza. Inne metody też można opisać i wtedy każdy wybierze tę która mu podchodzi. A Lechowi to zaoszczędzi ciągłych pytań.
ODPOWIEDZ