Honor i zasady a życie

Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Honor i zasady a życie

#31

Post autor: marcinzabki29 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Podsumowanie jest proste - tak się nie robi.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Honor i zasady a życie

#32

Post autor: mariom222 »

,,tak się nie robi,, mówiłem kiedyś do czterolatków mając licealne praktyki w przedszkolu :)

a według mnie coś tu cały czas nie halo, odkąd tu jestem skupuję cały złom i wszystko inne co się nawinie ,
nie licząc postów typu sprzedam akwarium 1200 zł
każdy kto u mnie był a było już ponad 20 osób z Fawy widział że mam dom zawalony zbiornikami pompkami, wszelkimi gażetami itp, kupuję dla siebie nigdy jeszcze nic nie sprzedałem
może nie jestem super zamożny ale wkładam w to hobby powyżej 1000 zł miesięcznie i jeszcze się z tego cieszę
czasem nawet przepłacałem np jak było z akwarium od fawowiczki 375l za 300 zł ja zapłaciłem 400 bo mi zależało

zawsze jednak jeśli był jakiś inny chętny to się wycofywałem albo licytowałem
i tu właśnie nie łapię ,widziałem że na filtr są chętni ale nie było żadnego ,,poszło,, ,,nie aktualne,, itp
więc jak mam to zwykle w zwyczaju przepłaciłem byle tylko mieć

Lea dała mi do zrozumienia że jej zależy być może jeszcze bardziej więc dokonałem wyboru ,
wolę mieć koleżankę niż filtr
nie jak pisała austen721 dla spokoju

więc nadal nie wiem w czym tkwi błąd :shock:

ktoś tu napisał o sprzedawaniu na olx ,na początku nie złapałem o co chodzi ale teraz dopiero przyszło mi do głowy że ktoś myśli że kupuję na sprzedaż

niestety nie,tu są moje ostatnie ogłoszenia na olx

https://www.olx.pl/mojolx/archive/

mam kamienicę podzieloną na kilka mieszkań i oddzielnych pokoi i z tym się czasem ogłaszam ,nawet bym nie wpadł na to że można coś zarabiać na akwarystycznych gadżetach :)
Dodano po przerwie do tego postu:
znalazłem ten post z 375 l ,to były czasy :)



[WARSZAWA-ursynów]likwidacja akwarium

#9

Postautor: mariom222 » wt lut 28, 2017 5:05 pm
ostatnio kupiłem takie używane 240l z filtrem i szafką i jestem bardzo zadowolony, szkoda że nie ma jakiejś orientacyjnej ceny,
koleżanka nova rzuciła ceną 300 zł to ja po chamsku proponuję 400zł za wszystko oraz odebrać chociażby dziś wieczorem
nie będę miał żadnych oczywiście pretensji jeśli ktoś cenę przebije :)



no i znów dałem ciała ,koleżanka nova to autorka tego postu :shock:
mimo wszystko niech już zostanie to 400 :D

ps:psycho39 jeśli akcja wypali to korzeń z anubiasem mogę oddać za friko tylko nie przebij mi ceny reszty :)
Ostatnio zmieniony wt lut 28, 2017 5:16 pm przez mariom222, łącznie zmieniany 2 razy.

http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=54&t ... 01#p287201
Ostatnio zmieniony wt sie 08, 2017 4:07 pm przez mariom222, łącznie zmieniany 1 raz.

ArekRaszyn

Honor i zasady a życie

#33

Post autor: ArekRaszyn »

:)
Ostatnio zmieniony wt sie 08, 2017 5:11 pm przez ArekRaszyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Honor i zasady a życie

#34

Post autor: mariom222 »

@ArekRaszyn tym razem zupełnie nie łapię, za co zapłaciłeś ?
ja pokazałem swoje ostatnie ogłoszenia ,typu wynajmę mieszkania ,pokoje itp
chyba że jesteś zalogowany na olx i wyświetliły Ci się swoje własne :)
to by wyjaśniało ten post
Ostatnio zmieniony wt sie 08, 2017 5:06 pm przez mariom222, łącznie zmieniany 1 raz.

ArekRaszyn

Honor i zasady a życie

#35

Post autor: ArekRaszyn »

:)
Ostatnio zmieniony wt sie 08, 2017 5:11 pm przez ArekRaszyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Honor i zasady a życie

#36

Post autor: mariom222 »

w całym poście dałem dwa linki, jeden do mojego archiwum olx z wynajmem mieszkań i pokoi a drugi do starego postu z Fawy

i wydaje mi się że jeśli jesteś zalogowany na olx to zamiast mojego archiwum pojawiło się Twoje

ps chyba nie ma innego wytłumaczenia bo mimo że lubię stare zegary, sam mam takie dwa duże stojące ,to skąd miałbym wiedzieć że ogłaszasz się na olx
Ostatnio zmieniony wt sie 08, 2017 5:11 pm przez mariom222, łącznie zmieniany 1 raz.

ArekRaszyn

Honor i zasady a życie

#37

Post autor: ArekRaszyn »

mariom222 pisze: chyba że jesteś zalogowany na olx i wyświetliły Ci się swoje własne
to by wyjaśniało ten post
choć mogło tak być bo jak się wylogowałem to nie weszło mi jak chciałem ponownie link uruchomić.

nieporozumienie -- z mojej strony
Przepraszam mój błąd.
Dodano po przerwie do tego postu:
Nie lubię być niesłusznie napadany :) A tak to odebrałem.
Ostatnio zmieniony wt sie 08, 2017 5:13 pm przez ArekRaszyn, łącznie zmieniany 2 razy.

Wojtekxxx9

Honor i zasady a życie

#38

Post autor: Wojtekxxx9 »

Jaja jak berety Obrazek
Kazdy zalogowany na olx zobaczył by swoje ogłoszenia :-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

ArekRaszyn

Honor i zasady a życie

#39

Post autor: ArekRaszyn »

No i jeszcze człowieka napadłem niewinnego :x
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Honor i zasady a życie

#40

Post autor: mariom222 »

niewinnego? ja tu się czuję jak przed sądem ostatecznym :twisted:

ArekRaszyn

Honor i zasady a życie

#41

Post autor: ArekRaszyn »

mariom222 pisze: niewinnego? ja tu się czuję jak przed sądem ostatecznym :twisted:
Czasami po uszach trzeba oberwać nawet za niewinność :)
Też za pseudo akwarium oberwałem i żyje i jestem :viva: :viva: :viva: :viva: :viva: szczęśliwy.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Honor i zasady a życie

#42

Post autor: Miro »

To co zrobił mariom222 nazywa się podkupywaniem.
Nie jest to mile widziana forma w ' handlu ' ale była,jest i będzie.
Oddający jeżeli już zmienił zdanie o takim zamiarze powinien powiadomić Basię, może by przebiła kupującego.
Oddający namieszał w całej tej sytuacji i postąpił nie fer wobec Basi ponieważ co innego deklarował [ ODDAM ] a co innego zrobił [sprzedał ]
Basia ma prawo poczuć się urażona ponieważ tak się nie robi.

Rrrrogaty

Honor i zasady a życie

#43

Post autor: Rrrrogaty »

Nie lubię tego pisać, ale zasadniczo zgadzam się z Deinem :P

A cała sytuacja niestety slaba i nie będę się wdawał w roztrząsanie szczegółów. Niestety procentuje tu styl giełdy - tajniacko-totumfacki, ale niewiele w sumie można z tym zrobić.
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Honor i zasady a życie

#44

Post autor: mariom222 »

dobrze zapamiętać to słowo bo okazuje się że całkiem niedawno podkupiłem na allegro wzmacniacz Sennheiser ,
było kilku chętnych ,dość niemrawo licytowali ,wpadłem tam z ceną tzw zaporową i jest
oddającego trzeba by oczyścić z wszelkich zarzutów bo poprosił mnie żebym sam załatwił sprawę z koleżanką
słabo mi to wyszło ,fakt
trzeba by jeszcze wymyślić jakieś słowo na to kiedy ktoś chce się wycofać z transakcji bo wyraźnie widzi że zrobił komuś przykrość ,a nie chciał

i ktosia już też nie chce pozwolić na cofnięcie :/
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Honor i zasady a życie

#45

Post autor: Miro »

mariom222 pisze: oddającego trzeba by oczyścić z wszelkich zarzutów bo poprosił mnie żebym sam załatwił sprawę z koleżanką
a niby CO miał byś TY załatwić ?
Oddający- sprzedający " rozlał mleko "

Rrrrogaty

Honor i zasady a życie

#46

Post autor: Rrrrogaty »

Myślę ze chodzili o pojedynek na gole klaty w kisielu. Kto wygra ten jako lup zabiera eheima.
Awatar użytkownika

an207
Maniak
Posty: 715
Rejestracja: czw sie 11, 2016 12:13 am
Lokalizacja: Marki
Na imię mam: Aneta
Płeć:

Honor i zasady a życie

#47

Post autor: an207 »

miro pisze: Oddający jeżeli już zmienił zdanie o takim zamiarze powinien powiadomić Basię, może by przebiła kupującego.
Oddający namieszał w całej tej sytuacji i postąpił nie fer wobec Basi ponieważ co innego deklarował [ ODDAM ] a co innego zrobił [sprzedał ]
Zasadniczo nie lubię, ale całkowicie się z Tobą zgadzam :razz: . To oddający decyduje co w takiej sytuacji zrobić. Mówi że nie sprzeda, bo zdecydował o oddaniu albo sam informuje o propozycji kupna, osobę chętną na przygarnięcie rzeczy .A zwalił całą odpowiedzialność na tego co chce kupić, na zasadzie - a jak chcesz to se kombinuj, ja stratny nie będę...
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Honor i zasady a życie

#48

Post autor: mariom222 »

jeśli ktosia się zgodzi jestem za ,
komisyjnie sędziowane ,gołe klaty, kisiel, spiłowane pazury, ochraniacze na rodzinne klejnoty
i niech bogowie rozstrzygną do kogo trafi eheim
a tak w ogóle to pomyślałem że powinienem mieć trochę pretensje do administratora
przecież on nas tak wytresował, jeszcze kilka miesięcy temu słowo eheim było mi zupełnie obojętne,
filtr to filtr ,przelewa się woda, jest szary ,czarny albo zielony, ale jak się czyta posty ,tylko eheim i nic innego to co się dziwić że
oczko się zaświeciło i włączył się terminator
biedny miś normalnie i ofiara propagandy :cry:
Awatar użytkownika

Birdy
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: śr mar 29, 2017 6:11 am
Lokalizacja: Warszawa/Wola
Na imię mam: Grzegorz
Płeć:

Honor i zasady a życie

#49

Post autor: Birdy »

Przeczytałem cały wątek i to są jaja jak berety. Przede wszystkim trzeba widzieć różnicę pomiędzy ODDAM a SPRZEDAM. Czy to ma coś wspólnego z honorowym zachowaniem - oczywiście, że ma. Oddam a sprzedam już robi różnicę. Kasa jest zawsze lepsza niż brak kasy ale jak ktoś deklaruje, że odda a nie sprzeda to znaczy, że chce się pozbyć bez kasy w zamian. Jak się komuś coś obiecało, to trzeba słowa dotrzymać. Jeśli chodzi o temat pokusy - to działa, przypomnijcie sobie historię Adama i Ewy Jako ludzkość mamy przegwizdane właśnie przez uleganie pokusom. Taką chyba już mamy naturę ale myk polega na sile przeciwstawienia się tej pokusie. Co mamy: raj, jabłko, węża, Adama i Ewę. Mamy też Boga, który jest reżyserem całego zajścia. Niech każdy wczuje się w swoją rolę, spróbuje zweryfikować swoje podejście. Basia, według mnie powinnaś jasno napisać kto namieszał, a osoby z przedstawienia powinny jakoś ustosunkować się do tematu. Byłoby wszystko jasne. Nie chodzi o lincz tylko oczyszczenie atmosfery, być może jakieś przepraszam, próbę naprawienia zrobionej przykrości i po sprawie. Ja nie dam się wypędzić z raju przez jakąś nadgryzioną, kwaśną psiarę. To robi się dyskusja typu Tewji Mleczarz kontra Bóg, czyli prowadzi do nikąd...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

boro1

Honor i zasady a życie

#50

Post autor: boro1 »

Dein pisze:Tak mi się przypomniało, jak jedna pani na forum miała zastrzeżenia co do sklepu, który nie chciał jakiegoś gówienka wymienić, chociaż byłoby to fajne i honorowe. Większość rzekła wtedy: bicie piany i psucie komuś reputacji o niewiele warte rzeczy, podstawiona użytkowniczko.

Głupia sytuacja. Cwaniacka. Nie podoba mi się. Z drugiej strony, jeśli tego kogoś naszła jednak refleksja i spostrzegłszy, jak Cię uraził, zaproponował rozwiązanie (odkupienie i oddanie), ale przez "honor i emocje" nie przystałaś na ugodę, to już niepotrzebne publiczne kazanie. Tak czy siak wyjdzie w tej małej grupie, o kogo chodzi i reputacja popsuta przez głupi, nic nie znaczący przedmiot (przecież nie o niego w ogóle chodzi, tylko o zasady, a koleś próbował honorowo wybrnąć finalnie) i epizod, który dał się odkręcić przy dobrych chęciach i życzliwym nastawieniu.

Za często ludzie honor ze skłonnością do pielęgnowania urazy mylą. I za często punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Amen

Wysłane z mojego ASUS_X00AD przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Honor i zasady a życie

#51

Post autor: marcinzabki29 »

Ale się dyskusja zrobiła, chociaż sam fakt zwrócenia uwagi na zachowanie słuszny. Nie jest istotne, czy to jest - był - filtr, czy roślinki, czy coś jeszcze innego. Są pewne zasady - Kto pierwszy ten lepszy - i tego powinniśmy się trzymać. Wina rozłożyła się tutaj na dwie osoby - oddającego (Który zmienił się w sprzedającego) i tego co - jak to się mówi - podkupującego? Sam byłem w sytuacji Basi i nie jest to przyjemne. Ale sądzę, że wszyscy już się wypowiedzieli, bynajmniej Ci Którzy chcieli.
I Tak Koleżanka zachowała się w porządku - mogla napisać w wątku - opinie o transakcjach. Proponuje zamknąć niniejszy wątek i wierzę, że takie rzeczy będą bardzo rzadko się zdarzać na forum.
Pozdrawiam Marcin
Zablokowany