Propozycja stworzenia nowego działu.

Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Propozycja stworzenia nowego działu.

#31

Post autor: Maćku »

Ostatni post z poprzedniej strony:

No to siup :-D jak kolega pkucaba będzie miał czas to niech zrobi i już bo o dziwo zaczyna przybywac wątków o afryce ameryce ... :)
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Propozycja stworzenia nowego działu.

#32

Post autor: pkucaba »

Ok macie jeszcze chwilę na dyskusję nad działami. Najpierw muszę znaleźć błąd w forum. Ale propozycja Ady jest wg mnie rozsądna. Zawsze będziemy mogli zmodyfikować listę działów.
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Propozycja stworzenia nowego działu.

#33

Post autor: Maćku »

Jak byś nie zrobił to zawsze możesz zmienić i działy i podziały ale dla mnie może być chociaż morskie to też rodzaj akwarium więc jak robimy rodzaje to niech wszystkie będą w jednym miejscu a nie rozwalone ale nie będę się upierał :)
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Propozycja stworzenia nowego działu.

#34

Post autor: lovelas1988 »

Wg mnie najlepiej zrobić podział na : słodkowodne + (poddziały-biotopy). Drugi dział : słonowodne. LT i HT proszę o umieszczenie w innym dziale np. Zakładanie akwarium, krok po kroku.
Obrazek
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Propozycja stworzenia nowego działu.

#35

Post autor: Maćku »

To co robimy czy nie, opinie i tak będą podzielone no chyba że nie masz czasu na razie to rozumiem i nie nalegam...? a co do LT to należało by potraktować oddzielnie ze względu :
1. każde inne to HT
2. jest jedyne w swoim rodzaju bo na zwykłej ziemi (kwiatowej)
3. Działa nieco odmiennie niż HT (filtracja, czyszczenie, podłoże i nawet inaczej się je startuje)
a więc jeśli już to nie dział o zbiornikach krok po kroku, tylko w słodkowodnych dział "LT znaczy Low-Tech" ale to by oznaczało przenoszenie wszystkich postów do działu Słodkowodne, Solniczki, Biotopy i LT chyba trochę za dużo roboty, a nam chodziło tylko o założenie nowego działu (biotopy) z podziałem jak wcześniej więc chyba wszystko jasne:
BIOTOPY
Afryka
Ameryka
Azja
Europa
inne
... (tu np Indie jeśli ktos ma ale tytuł będzie "inne")
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Propozycja stworzenia nowego działu.

#36

Post autor: kfabisiak1 »

Z jednej strony, nie mam nic przeciwko powstawaniu nowych działów, ale z drugiej tak się zastanawiam, czy tak naprawdę są one potrzebne? Może najpierw zróbmy rozeznanie ilu z nas ma takie np. biotopowe zbiorniki, albo zbiorniki LT, i czy jest takie zapotrzebowanie, czy znajdziemy na tyle dużo tematów, aby te działy żyły, a nie były tylko listą zawierającą kilka tematów. Może jakaś sonda, czy posiadasz taki zbiornik, a kolejna czy uważasz, że taki osobny dział powinien powstać.

Co tyczy się LT i HT i jak przedmówca powiedział, że są LT, a wszystko pozostałe, to HT, to ja zadam jeszcze pytanie. Powiedzcie, kto z Was ma takie naprawdę LT u siebie? Obawiam się, że nikt, lub jedna, może dwie osoby. Do tego robić osobny dział, lub poddział? Jest sens?
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Propozycja stworzenia nowego działu.

#37

Post autor: saintpaulia »

Nie zgodzę się, że poza LT są tylko HT. :D Ja mam jedno LT. Ale nie mam żadnego HT - nie nawożę, nie podaję co2. O LT jest już sporo tematów, sporo pytań się pojawia, może umieszczenie materiałów o LT w jednym dziale ułatwi sprawę?
A działy biotopowe w moim mniemaniu mogłyby pomóc tym, którzy chcą takie akwa założyć. My teraz przerabiamy 375 litrów na biotop ala Azja - sporo się trzeba naszukać, by znaleźć odpowiednie zielsko, oraz obsady. Myślę, że taki dział to wygodna ściągawka.
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Propozycja stworzenia nowego działu.

#38

Post autor: kfabisiak1 »

To na początku, musimy ustalić, co rozumiemy pod pojęciem LT i HT, gdyż każdy z nas pewnie inaczej to rozumie. Czy to, że za podłoże używamy ziemi, już kwalifikuje taki zbiornik jako LT? Sądzę, że kolega pisząc, że są zbiorniki LT, a cała reszta to HT, miał mniej więcej na myśli to, że LT to szkło wypełnione podłożem, rośliny, może jakaś rybka, albo kilka rybek w zależności od wielkości zbiornika i nic więcej. Jakikolwiek cyrkulator, filtr, nawożenie, inne preparaty to już odmiana mniej lub bardziej zaawansowanego HT. Czy może za HT uważamy oświetlenie 0,5W, lub więcej na litr + system CO2 + filtr, grzałka?

Chcę jeszcze dodać, że jestem dość uważnym „przeglądaczem” tego forum i jakoś nie zauważyłem zbyt wielu tematów dotyczących konkretnych biotopów, lub zbiorników LT, a jak już się jakiś pojawi, to nie widzę zbyt dużo chętnych, którzy by wypowiadali się, dzieląc się swoją wiedzą. Może to faktycznie wina braku konkretnego działu, ale czy na pewno?
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Propozycja stworzenia nowego działu.

#39

Post autor: Maćku »

Słuchajcie wasze opinie są dla mnie osobiście bardzo pomocne i motywujące, tak naprawdę pomimo iż swoja przygodę z forami na temat akwarystyki zacząłem od innego forum ale szybko je zmieniłem z powodu administracji, dopiero tu spotkałem się z życzliwością i zrozumieniem i "poradą na temat", zgadzam sie z wami w obydwojgiem na temat nowych działów, po mimo iż nie jestem fachowcem z dziedziny akwarystyki, ani nie zajmuję się forami internetowymi to jednak mam parę uwag do waszych powyższych postów:
kfabisiak1 pisze:Może najpierw zróbmy rozeznanie ilu z nas ma takie np. biotopowe zbiorniki, albo zbiorniki LT, i czy jest takie zapotrzebowanie, czy znajdziemy na tyle dużo tematów, aby te działy żyły, a nie były tylko listą zawierającą kilka tematów
Co do twojej wypowiedzi to jest ona dość logiczna "ale" pod warunkiem że to forum jest tylko dla osób, które już są na naszym forum i nikogo więcej, bo nowi zanim się ogarną i znajda to czego będą szukali, najpierw zadadzą kolejne "identyczne" pytania
kfabisiak1 pisze:Powiedzcie, kto z Was ma takie naprawdę LT u siebie? Obawiam się, że nikt, lub jedna, może dwie osoby. Do tego robić osobny dział, lub poddział? Jest sens?
Oczywiście że jest sens, dzięki temu, można postawić zbiornik zupełnie inny niż LT :D , ale trzeba poznać podstawy działania LT żeby go postawić.
saintpaulia pisze:A działy biotopowe w moim mniemaniu mogłyby pomóc tym, którzy chcą takie akwa założyć. My teraz przerabiamy 375 litrów na biotop ala Azja - sporo się trzeba naszukać, by znaleźć odpowiednie zielsko, oraz obsady. Myślę, że taki dział to wygodna ściągawka.
Tu się zgadzam wszelkie działy przynajmniej w założeniu są po to żeby user mógł znaleźć interesujące go tematy i poczytać zanim o coś zapyta, więc nowy dział Biotopy jest potrzebny fajnie tez by było gdzyby dało się zsumować wiedzę zawartą w postach do formy "pigułki" ale to może być nie kulawe wyzwanie...

Dla mnie LT to niska cena i efekty jak z drogiego HT czyli podłoże, nawozy, wkłady filtracyjne, światło powinny być jak najtańsze i szczerze powiem że bez ziemi kwiatowej te wszystkie elementy nie pasowałyby do siebie i nie dałyby takiego efektu
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Propozycja stworzenia nowego działu.

#40

Post autor: saintpaulia »

Jeśli o mnie idzie, to czy nowe działy powstaną, czy nie jest mi obojętne. Ale widzę w nich właśnie szanse na zebranie tej "pigułki" informacji dla osób nowych, które nie wiedzą, gdzie szukać. Wiadomo, najlepszym źródłem są fora specjalistyczne. Ale takie działy na naszym forum, które traktuje jako "bazę wypadową" pozwoliłoby na import wiadomości na Fawę (oczywiście zgodnie z poszanowaniem wszelkich praw autorskich). Sądzę, że byłaby to szansa także na zwiększenie popularności Fawy.

Czy warto poświęcać tyle czasu na dyskusję o samym powstaniu działów? Przecież wszelkie zmiany można cofnąć, jeśli nie będą korzystne. Choć mam nadzieję, że nie będziemy modom dokładać roboty. :D

Miałam wiele gatunków ryb z Azji - jeśli ktoś o coś będzie w tym temacie pytał, na miarę możliwości doradzę. Jeśli chodzi o betta spelndens, to jest to obecnie mój konik i chętnie na wiele tematów bym podyskutowała. :-P
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Propozycja stworzenia nowego działu.

#41

Post autor: kfabisiak1 »

W temacie sondy, bardziej mnie interesowało, kto już z obecnych forumowiczów ma biotopowe zbiorniki i kto z nich, chciałby się podzielić wiedzą. To wszystko z myślą o tych, którzy by chcieli się czegoś nowego dowiedzieć. Co „nowemu” po tym, że zada pytanie, jak i tak nie będzie komu odpowiedzieć. A kolejne, może nie identyczne, ale bardzo podobne pytania i tak będą się powtarzać, wiem to z doświadczenia nie tylko tego forum.

Ale przemawia do mnie ten argument o PIGUŁCE wiedzy w jednym miejscu, co na pewno usystematyzuje i ułatwi poszukiwania dla chcących. No cóż. Nie zaryzykujemy, to się nigdy nie dowiemy, czy warto było.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Propozycja stworzenia nowego działu.

#42

Post autor: Maćku »

Zgadzam się z tobą ale ostatnio o dziwo jak zacząłem temat o malawi okazało się że jest sporo ludzi którzy mają lub mieli taki biotop, jest też wiele osób które pytało jakie rybki w obsadzie dać do swojego baniaka ale nie mają pojęcia że to Azja albo Ameryka, sam tak miałem nie interesowało mnie to na początku dopiero po jakimś czasie zajrzałem na dział i dowiedziałem się ciekawych rzeczy, ostatnio widziałem też pytanie o BW. Dobra inaczej na każdym szanującym się forum jest taki dział, skoro chcemy założyc stowarzyszenie to i u nas powinien być :evil: :D
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Propozycja stworzenia nowego działu.

#43

Post autor: kfabisiak1 »

Powiem szczerze, że ja nadal nie bardzo przejmuję się, czy dana rybka jest z Azji, czy z Ameryki i w jednym baniaku nieraz trzymam misz masz. Ważne jest, aby miały w miarę podobne preferencje, jeżeli chodzi o parametry wody i odpowiadała im wielkość zbiornika. A czy to amerykanka, czy azjatka, a może jakaś afrykaneczka, to lubię wiedzieć z ciekawości. Lubię wiedzieć jak najwięcej o swoich podopiecznych, ale preferencje są następujące, parametry wody, wielkość do jakiej dorasta, bo od tego zależy wielkość zbiornika, jaki ma charakter, czy jest terytorialna, czy stadna, w jakiej konfiguracji płciowej powinno się je trzymać, preferencje pokarmowe, sposób rozrodu i warunki do tego, itp., itd., a gdzieś na końcu tej wyliczanki znajduje się miejsce pochodzenia.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Propozycja stworzenia nowego działu.

#44

Post autor: Maćku »

pkucaba pisze:Ok macie jeszcze chwilę na dyskusję nad działami. Najpierw muszę znaleźć błąd w forum. Ale propozycja Ady jest wg mnie rozsądna. Zawsze będziemy mogli zmodyfikować listę działów.
Coś ta chwila się przedłuża...?
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

admin
Admin
Posty: 373
Rejestracja: czw lis 17, 2005 10:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Propozycja stworzenia nowego działu.

#45

Post autor: admin »

Działy zrobione
FAWA Admin wita Cię na Naszym forum :)

Forum miłośników zbrojników - http://forumzbrojnikowe.pl
Internetowy sklep komputerowy - http://www.agapo.pl
Internetowy sklep zoologiczny - http://www.akwamaniak.pl

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Propozycja stworzenia nowego działu.

#46

Post autor: lila »

Jeżeli robić podział to na słodkowodne i morskie a tam zrobić dodatkowe opcje odnośnie pochodzenia, zwierzątek, parametrów, roślin itp. Co Wy na to ?

-- Śr paź 17, 2012 3:23 pm --

Aaaa jest już podział na morskie i biotopy słodkowodne :-D
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Propozycja stworzenia nowego działu.

#47

Post autor: Maćku »

Tak, działy biotopowe zostały stworzone, jeśli ktoś czuje się na silach napisać opis któregoś z konkretnych biotopów to niech pisze, ja ośmieliłem się popełnić taki opis dotyczący biotopu jeziora Malawi, zdaję sobie sprawę z tego iz może on być nie doskonały ale do odważnych świat należy :D, może teraz ktoś napisze coś o Tanganice albo innym biotopie, jeśli ktoś ma też pomysł na inny biotop, którego jeszcze nie ma, tez niech pisze...
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Propozycja stworzenia nowego działu.

#48

Post autor: sum »

Maćku pisze:ja ośmieliłem się popełnić taki opis dotyczący biotopu jeziora Malawi,
Bardzo dziękujemy i czekamy na CD.
Maćku pisze:jeśli ktoś czuje się na silach napisać opis któregoś z konkretnych biotopów to niech pisze
Przyłączam się do prośby.
Przykład jak to zrobić przedstawił Maciek.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
ODPOWIEDZ