KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.
ODPOWIEDZ

Autor
Mariusz1967
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 5:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#1

Post autor: Mariusz1967 »

UWAGA dla kupujących w Kakadu Reduta- SPRZEDAJĄ CHORE RYBY.
Kupiłem tydzień temu 4 platki (oraz inne ryby) w tym sklepie od bardzo NIEMIŁEGO Pan (ten starszy).
Platki miały plamki na płetwach a jedna płetwę częściowo uszkodzoną. Zaraza szybki się rozprzesrzeniłą i padło mi dużo ryb: 8 neonków ok. 10 gupików i no i zbrojnik (welon) chodowany od 3 lat, 3 mieczyki no i oczywiście te ICH PLATKI oraz moje.
Odwiedziłęm ich po tygodniu, gdy już skończyły mi się nerwy i podła większość ryb.
Ryby nadal sprzedają i TO TE CHORE. Najpierw zapytałem młodego sprzedawcę: Czy mogę kupić te Paltki. ODP: Oczywiście ile Pan chce? Na stwierdzenie, że są chore odwrócił się na pięcie i przyniósł mi lek.
.. i nic więcej > ani przepraszam , ani pocałuj mnie w d....
Ani słowa przeprosin. Uważają że to nie ich wina. Pani przy kasie oświadczyła że to się zdarza.

UWAŻAJCIE co kupujecie i od kogo !!! Ostrzegam przed Kakadu w Reducie!!!!!
Mariusz
Mariusz1967
Awatar użytkownika

Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Re: KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#2

Post autor: Kidzio »

Ja na Twoim miejscu pomysłałbym na zgłoszeniu tego do opowiednich służb weterynaryjnych, chociaz prawdopodobnie niewiele to da...
54 L krewetkowy raj
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#3

Post autor: kfabisiak1 »

To nic nie da. W sklepie powiedzą, że widziały gały co brały.
Sklepowi i sprzedawcom się nie dziwię, bo im zależy jedynie na kasie i jak największej sprzedaży, ale Ty widząc chore ryby, nie dość, że je kupiłeś, to jeszcze bez kwarantanny wpuściłeś do akwarium? To już jest nieodpowiedzialność z Twojej strony. Szkoda tylko, że to rybki ucierpiały.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

Autor
Mariusz1967
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 5:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#4

Post autor: Mariusz1967 »

DZIEKI ZA RADY.
Niestety w takiej sytuacji zawsze klient dostaje po....

Jak kupowałem ryby wyglądały na zdrowe.
Zobaczcie dzisiaj ten zbiornik.
...że mnie coś podkusiło kupować w takim sklepie !!!

Co do odpowiedzialności sprzedawców i jakości obsługi tego sklepu ( dot: sprzedawcy i Pani, która go broniła) ?
NIestyty jest "pod psem" , a ja co nieco o tym wiem bo od 15 lat zajmuję się tym zawodowo.
MOżna nicnie robić i być w grupoie 80 % ludzi co "ponarzekająpod nosem" i nic, amożna to nagłaśniaćieleimonować takie przypadki.
Po to w koncu wymyślono fora dyskusyjne w internecie - te których tem Pan tak bardzo nienawidzi i "piękniesię o nich wyrażał.

NIESTETY miałeś rację, że też dałem plamę z wpuszczaniem ryb - mimo tego, że ryby trzymam od ponad 30 lat.



Dzieki.
Mariusz1967
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#5

Post autor: kfabisiak1 »

Mariusz,
Ja nie mówię, żeby tego nie nagłaśniać. Wręcz przeciwnie. Dlatego ku przestrodze napisałem, że nie dziwię się sprzedawcom, że gonią za kasą i tylko to się dla nich liczy. W dodatku nader często są to przypadkowi ludzie, nie mający pojęcia o rybach i akwarystyce. Często nieświadomie sprzedają chore ryby, bo nie widzą tych chorób.

Natomiast Tobie :twisted: :cry: nie mogę darować tego, że wpuściłeś ryby do zbiornika bez chociażby minimalnej kwarantanny. Co się stało, to się nie odstanie, ale niech to będzie przestroga dla nas wszystkich, że przez jeden błąd tracimy nieraz bardzo dużo.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#6

Post autor: rudy1986 »

Mariusz1967 pisze: NIestyty jest "pod psem" , a ja co nieco o tym wiem bo od 15 lat zajmuję się tym zawodowo.
NIESTETY miałeś rację, że też dałem plamę z wpuszczaniem ryb - mimo tego, że ryby trzymam od ponad 30 lat.
Dzieki.
Tyle czasu sie tym zajmujesz i tak jak kolega napisal nie zrobiles kwarantanny?? I do tego platki to zyworodki ktora sa bardzo podatne na infekcje bakteryjne ??
Platki miały plamki na płetwach a jedna płetwę częściowo uszkodzoną.
Jak kupowałem ryby wyglądały na zdrowe.
To jak to wkoncu bylo??
Po to w koncu wymyślono fora dyskusyjne w internecie - te których tem Pan tak bardzo nienawidzi i "piękniesię o nich wyrażał.
Znasz go osobiscie?? Bo ja tak i ma takie zdanie o forach internetowych
Ostatnio zmieniony pn gru 05, 2011 3:53 am przez rudy1986, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Mariusz1967
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 5:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#7

Post autor: Mariusz1967 »

Panowie dzieki za odpowiedzi.
FAKT - Stało się i już . Moja plama też tam jest i dlatego mam ciąle "Kaca moralnego".

Teraz proszę o rady - co dalej.????
Dzisiaj rano wyłowiłem kolejne ryby: Gupiki a mieczyki (welonowe) mają 1/4 ciała w pleśni.
CO Zrobiłem do tej pory:
- w czwartek wyłowiłem chore ryby;
- w piątek rano wyłowiłem kolejne chore ryby (dużo) Zrobiłem roztwór z FMC (ok. 1/5byteleczki) + dodałem soli kuchennej (łyżka) .
- w niedzielę (po kłótni w KAKADU Reduta) ok. 20,00 wymieniłem 1/2 wodu - po odłowieniu kolejnych ryb.
- dodałem 1/4 ICHTIO + sól kuchenna ( 2 łyżki)
.... tylko Ichtio jest na ospę A TO MI WYGLĄDA NA PLEŚŃ !!!!
.... Sory - ale przyznaję , że wcisnąl mi to ten młodszy sprzedawca w Kakadu.

Co proponujecie dalej. Niestety nawet po tylu latach nie mam doświadczenia z chorobami i chemią.
Zawsze dodawałem sól akwarystyczną i odrobinę FMC lub kuchenną przy podmianie wody i było OK.
Mariusz

PS. ... najkbardzie szkolda mi Zbroinika (biały - weloniasty ok. 15 cm Same welonby ok. 6 cm) chodowany już ponad 2 lata !!!
Mariusz1967
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#8

Post autor: kfabisiak1 »

Za mało informacji. Opisz dokładnie Swój zbiornik litraż, obsadę itp, itd.
Opisz dokładniej objawy zewnętrzne i zachowanie ryb. Dobrze by było znać parametry wody NO2, NO3, GH, KH, pH. Tylko może załóż nowy wątek w dziale do tego przeznaczonym, czyli w chorobach. Tak na szybko, to myślę, że to FLEXIBAKTERIOZA, choroba bawełniana, ale bez dokładniejszego opisu nie mam pewności
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

Autor
Mariusz1967
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 5:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#9

Post autor: Mariusz1967 »

Dzieki Ci bardzo , że odpisałeś.
Wybrałem się dzisiaj do normalnego sklepu na Fildorfa (bardzo fajny sklepik, do którego chodziłem od lat) i Pani po wysłuchaniu dała mi MYCOFORTE i kazał czekać do końca tygodnia. Tak też zrobię ... ale dzisiaj wyłowiłem kolejne ryby - w tytm mieczyka samicę z pięknym welonem na grzbiecie (kotną).
POCZEKAM i poobserwuję .
A Tobie bardzo dziekuję za rady i to że odpisałeś.
Ja na forach raczej nie uczestniczę - tylko czasami obserwacyjnie, jako ciekawostka.
To był bój pierwszy, ale widzę, że warto się dzielić informacji. Mimo badzo złego zdania tego starszega sprzedawcy z KAKADU o ludziach przekazujących informacje w sieci.
POZDRAWIAM
Mariusz
młody - stary akwarysta...
Mariusz1967
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#10

Post autor: kfabisiak1 »

Z jednym muszę się zgodzić z tym starszym Panem z KAKADU. W sieci znajdziesz mnóstwo błędnych, bzdurnych informacji. Sądzę jednak, że na tym forum, jeżeli ktoś napisze Ci błędną, bzdurną poradę, to natychmiast zareagują na to inni użytkownicy, że to nie tak, że trzeba zrobić to inaczej. Na forum jest dużo rozsądnych osób, znających się na akwarystyce i nie dopuszczą do tego, żeby takie bzdury nie zostały wyprostowane.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

chochlik777
Gość
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 07, 2011 11:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#11

Post autor: chochlik777 »

Szkoda tylko, że Pan nie wspomina o tym, że odrazu zaczal na mnie krzyczeć. Rozumiem, że każdy jest zdenerwowany po problemach z kupionymi zwierzętami, ale inaczej człowiek patrzy jak przyjdzie klient i jest KULTURALNY. Obrażał Pan mojego kolegę z pracy nie wiem co w tym dziwnego, że go bronię. Poza tym przeglądałam wczoraj dokumenty i u nas padła tylko jedna z tych ryb co po dostawie jest normalne... jest mi bardzo przykro, że tak to wszystko wyszło ale proszę postawić się na naszym miejscu, nie da się codziennie, stać 15 min przy jednym zbiorniku i przyglądać się uważnie każdej rybie. Gryzonie są przeglądane codziennie, ale ich jest garstka...

A co do stwierdzenia, że tylko chcemy nabić paragon to proszę mi uwierzyć ale welonów i bojowników do kuli nie sprzedajemy...

Autor
Mariusz1967
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 5:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#12

Post autor: Mariusz1967 »

Szanowny Panie,
Odpowiadając na pański wpis, informuję,że:
Nie krzyczałem - tylko "zdecydowanie wyrażałem swoje oburzenie" i fakt sprzedania chorych ryb. Dobrze, że nie krzyczałem bo wyglądało by to całkiem inaczej, i tak starałem się mówić - na ile to możliwe spokojnie.

.. a co do Kultury to wolę o tym nie dyskutować , niemniej "KULTURA obsługi klienta" zawiera w sobie coś takiego, jak UCZCIWOŚĆ, a raczej nie jest Wam znane słowo.
... coś takiego, jak Przepraszam, itp.. a nie tylko to, że: "nie jest to nasza wina - tylko tego kto nam dostarcza ryby" (ct: słowa Pańskiej koleżanki)
ROZUMIEM jednak, że macie czasu przeglądać "towaru", jaki oferujecie.
... TO JEST niestety OBOWIĄZEK SPRZEDAWCY - bo on ZAWSZE odpowiada z to, co sprzedaje !!!!
NIEMNIEJ FAKT jest faktem, że kupiłem chore ryby i zatruły mi inne.
.. Z przeglądania dokumentów NIE DOWIE się Pan, czy ryby są chore , Cyt Pańskie słowa.
TO na tyle .. a sklep KAKADU SADYBA i tak będę omijał dużym łukiem ...
Mariusz1967
Awatar użytkownika

Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Re: KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#13

Post autor: Kidzio »

chochlik777 pisze:Szkoda tylko, że Pan nie wspomina o tym, że odrazu zaczal na mnie krzyczeć. Rozumiem, że każdy jest zdenerwowany po problemach z kupionymi zwierzętami, ale inaczej człowiek patrzy jak przyjdzie klient i jest KULTURALNY. Obrażał Pan mojego kolegę z pracy nie wiem co w tym dziwnego, że go bronię. Poza tym przeglądałam wczoraj dokumenty i u nas padła tylko jedna z tych ryb co po dostawie jest normalne... jest mi bardzo przykro, że tak to wszystko wyszło ale proszę postawić się na naszym miejscu, nie da się codziennie, stać 15 min przy jednym zbiorniku i przyglądać się uważnie każdej rybie. Gryzonie są przeglądane codziennie, ale ich jest garstka...

A co do stwierdzenia, że tylko chcemy nabić paragon to proszę mi uwierzyć ale welonów i bojowników do kuli nie sprzedajemy...
Droga Pani,

wprawyny akwarysta nie stoi 15 minut przed akwarium szukając śladów choroby u ryby....szczególnie gdy ją widać cały czas.
54 L krewetkowy raj

Autor
Mariusz1967
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 5:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#14

Post autor: Mariusz1967 »

NIESTETY drogi Panie,
nie bardzo rozumiem, o co tu chodzi?
...chociaż, każdy ma prawo się bronić. i tłumaczyć!!!
... najczęściej robią to Ci co mają poczucie winy. Tyle ( w Pana przypadku) też dobrze - TO DOBRY ZNAK.

FAKTÓW już Pan nie zmieni - mojej opini też - no i chyba podejścia kolegi do klientów ????

SZKODA GADAĆ - dla mnie temat zamknięty.
NIE MA CO NAKRĘCAĆ ZŁYCH EMOCJI.... a szawsze u klient, któy został oszukany one wzrastają - bardzo mocno. NIESTETY nie pozostawia je sobie samemu, tylko przekazuje tylu ludzim ilu się da.
Opnia poszła w świat - a mogła być dobra.

TO OSTANIA moja odpowiedż w tym temacie. :x
MARIUSZ

PS.
Jeśli chce Pan poduskutować o STANDARDACH OBSŁUGI SPRZEDAŻY -A ZAJMUJĘ SIĘ TYM ZAWODOWO- to bardzo chętnie. Mogę o tym dużo .... :evil:

ALE TO JUŻ ODDZIELNY TEMAT..... ten już jest :evil: zakończony ...
Mariusz1967
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#15

Post autor: Władek Pompka »

Mariusz1967, chętnie looknąłbym na Twoje akwa. Tak o, tylko..

:wink:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

chochlik777
Gość
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 07, 2011 11:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#16

Post autor: chochlik777 »

Szkoda, że jestem kobietą, a co więcej tą która broniła swojego kolegę...

Oczywiście, że fachowy akwarysta, nie stoi 15 min przed akwa. Ale taki jest jeden w związku z czym codziennie nie pracuje. Nie pojmuję jak taki 'fachowiec' mógł kupić tak trefne ryby. Tak samo jak nie pojmuję jak to się dzieje, że akurat wszystkie kupione przez Pana padły, a u nas bez leków ani jedna.
ze swojej czystej ciekawości podzwonilam, i poczytalam o plesniawce odp. Zawsze ta sama '74h do objawów 7-10 dni do upadków'.
Ja kupując jakie kolwiek zwierzęta pytam kiedy była dostawa i czy były pady... to nigdy nie jest zatajane przed klientem. Wystarczy zapytać. Szczerze to jak mi padł gryzoń i to nie tani to nawet do głowy mi nie przyszło, żeby iść i na kogoś krzyczeć. Jak mi z bardzo tutaj chwalonego. Sklepu z anubiasa białe coś wyszło co przez noc mi zjadło 3 rośliny po 45-50zł pomyślałam 'jeezu... co im wcisneli na tej giełdzie, a coo ja z tyn teraz zrobię' zadzwoniłam i powiedziałam, żeby uważali bo była taka i taka sytuacja. Też nikt mnie nie przeprosił czego Pan tak bardzo się domaga.w sklepie dalej kupuję. O każdym sklepie ktoś ma złe zdanie, tylko niektórzy nie robią głupiego rabanu.znajdę Panu też zastep klientów którzy przyjdą tylko do nas, tylko do szreka, tylko na skorosze, tylko na feminę.
Jeżeli dla Pana nie był to krzyk to ja mam coś nie tak z uszami, zresztą przy kasie mówiłam, że jest mi przykro, że zaszła taka sytuacja, a pan BARDZO podniesionym tonem zaczął "mówić" że żąda numeru do właściciela, prezesa i nie wiem kogojeszcze.rozumiem zdenerwowanie, ale ja bardzo nie lubię jak się na mnie "głośno mówi".

[ Dodano: Pon Gru 12, 2011 2:13 am ]
A żebynie było, że się loguje, żeby się kłócić to forum przygladam się od roku... tylko, że wiedzę to stąd czerpię tylko o wymaganiach roślin... no i patrzę na Wasze mega akwaria a potem na swoje i jest mi smutno ;p

A tak nawiasem mówiąc... to ilu akwarystow tyle poglądów, i to się tyczy wszystkiego... co też uważam za dość ważny element przy wszelkich sporach i forach.

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#17

Post autor: lila »

Hej a jak się robi kwarantanne dla nowo zakupionych rybek bo ja zawsze wpuszczam od razu :shock: ?????
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#18

Post autor: rudy1986 »

Jak sie ma drugi zbiornik to wpuszcza sie tam ryby i ok tygodnia trwa obserwacja czy niczlego sie nie dzieje. Dodatkowo można posolic wodę żeby bakterii nie było i parametry wody urzymuje sie tak jaką akwarium docelowym. Oczywiście musi być wyposarzony w filtr i i grzalke. Podłoże jest zbędne tak jak i rośliny

-- 15 lip 2012, o 22:18 --

Jak sie ma drugi zbiornik to wpuszcza sie tam ryby i ok tygodnia trwa obserwacja czy niczlego sie nie dzieje. Dodatkowo można posolic wodę żeby bakterii nie było i parametry wody urzymuje sie tak jaką akwarium docelowym. Oczywiście musi być wyposarzony w filtr i i grzalke. Podłoże jest zbędne tak jak i rośliny

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#19

Post autor: lila »

Dzięki rudy1986 a wodę się soli solą akwarystyczną ?
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

KAKADU w Reducie sprzedaje chore ryby

#20

Post autor: rudy1986 »

Tak, najlepiej niejodowana ale niektórzy używają jodowana. BardO dobra jest tropicala z blekitem. Sanital sie nazywa. Moje endlery przy tym zaczęły sie mnożyć jak szalone
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”