Ramirezy Pytanko

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
Florek87
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 07, 2012 6:07 pm
Telefon: 509193212
Lokalizacja:

Ramirezy Pytanko

#1

Post autor: Florek87 »

Mam pytanko zakupiłem wczoraj ramirezy 2 samice 1 samcaa i o to moja pytanie, czemu jedna Rybka (samica) stoi obok filtra jak ma tam malutka wnękę kolo 3 cm od szkła i stoi Pionowo ?? cy to chodzi ze zbliża się okres Tarla ?
Awatar użytkownika

Zoe
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 4:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Dorota
Płeć:

Ramirezy Pytanko

#2

Post autor: Zoe »

To na pewno nie chodzi o tarło.... Jakie masz parametry wody, jak przeprowadziłeś aklimatyzację- z tego co piszesz kupiłeś je wczoraj- nie zrobiłeś kwarantanny? Ramirezy są bardzo wrażliwe na nieodpowiedni skład chemiczny wody, chociaż wszyscy sprzedawcy zapewniają, że pięknie im się żyje i rozmnaża w zwykłej kranówie wolą wodę miękką i lekko kwaśną, z dodatkiem garbników. Obawiam się, że Twoja ramirezka nie przeżyje przeprowadzki- obym się myliła.
A jak z jej ubarwieniem?
240l w stronę BW

Autor
Florek87
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 07, 2012 6:07 pm
Telefon: 509193212
Lokalizacja:

Ramirezy Pytanko

#3

Post autor: Florek87 »

W sklepie powiedziano mi żebym trzymał 15 min w worku jak wroce do domu (tym co dostałem rybcie) i potem wlał tam wodę z akwa i tez 15 min miałem odczekać. teraz ta rybcia soti przodem do filtru i patrzy sie na niego :) ale to chyba samiec bo samica ma kropeczki na calym ciele zielono niebieskie a tamten nie ma co tak stoi przed filtrem. moze pilnuje swojego terytorium ?? albo wachluje te ikre ale tam nic nie widze.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Ramirezy Pytanko

#4

Post autor: rudy1986 »

Zoe pisze:Ramirezy są bardzo wrażliwe na nieodpowiedni skład chemiczny wody, chociaż wszyscy sprzedawcy zapewniają, że pięknie im się żyje i rozmnaża w zwykłej kranówie wolą wodę miękką i lekko kwaśną, z dodatkiem garbników.
tutaj sie mylisz, jak robilem w kakadu to ramirezy normalnie skladaly ikre w akwarium ogolnym wsrod reszty Ramirez (ok 40 sztk w akwarium) na normalnej kranowce warszawskiej, oczywiscie o wiele lepiej mnoza sie na miekkiej i lekko kwasnej
Awatar użytkownika

Zoe
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 4:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Dorota
Płeć:

Re: Ramirezy Pytanko

#5

Post autor: Zoe »

Florek87 pisze:W sklepie powiedziano mi żebym trzymał 15 min w worku jak wroce do domu (tym co dostałem rybcie) i potem wlał tam wodę z akwa i tez 15 min miałem odczekać.
A ile tej wody wlałeś, ile razy powtórzyłeś całą operację. Jak umieściłeś ryby w akwarium? Wlałeś z całą wodą z worka czy wyłowiłeś, a wodę wylałeś do wc?
rudy1986 pisze:
Zoe pisze:Ramirezy są bardzo wrażliwe na nieodpowiedni skład chemiczny wody, chociaż wszyscy sprzedawcy zapewniają, że pięknie im się żyje i rozmnaża w zwykłej kranówie wolą wodę miękką i lekko kwaśną, z dodatkiem garbników.
tutaj sie mylisz, jak robilem w kakadu to ramirezy normalnie skladaly ikre w akwarium ogolnym wsrod reszty Ramirez (ok 40 sztk w akwarium) na normalnej kranowce warszawskiej, oczywiscie o wiele lepiej mnoza sie na miekkiej i lekko kwasnej
Ja nie twierdzę, że nie złożą ikry w warszawskiej kranówce(co zresztą widziałam na własne oczy nie raz)-tylko, że z tej ikry nic nie będzie...
240l w stronę BW

Autor
Florek87
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 07, 2012 6:07 pm
Telefon: 509193212
Lokalizacja:

Ramirezy Pytanko

#6

Post autor: Florek87 »

Cały woreczek wsadziłem do widy i samemu wypłynęły, a 2 szklanki wlałem i były jakieś tez dwie szklanki
Awatar użytkownika

Zoe
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 4:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Dorota
Płeć:

Ramirezy Pytanko

#7

Post autor: Zoe »

To pamiętaj akwarysto młody: :) :) Nigdy nie wlewaj wody ze sklepu do swojego akwarium :):)
Teraz już za późno. Poczytaj o aklimatyzacji delikatnych ryb metodą kropelkową, to samo tyczy się krewetek. Wlewając 2 szklanki wody z akwa do worka zafundowałeś swoim rybkom szok chemiczno-termiczny(najprawdopodobniej) Ramirezki są delikatne i mogą takiej przeprowadzki po prostu nie przeżyć. A jak się czuje rybcia? Teraz możesz już tylko spróbować stworzyć jej jak najbardziej optymalne warunki(tylko stopniowo) i jak najmniej stresować, może akurat się zaaklimatyzuje. A jak się czują pozostałe rybcie? Powodzenia.
240l w stronę BW

Autor
Florek87
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 07, 2012 6:07 pm
Telefon: 509193212
Lokalizacja:

Ramirezy Pytanko

#8

Post autor: Florek87 »

No to niezle :O hmm a tak wo-gole to ten ramirezek ma tylna pletwa jak nóż nie ma jej jak trójkąt rozłożystej a jak nóż długi i wąski ;// Dolne pletwy tez sa jakies dziwne ;/
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ramirezy Pytanko

#9

Post autor: grazdar1 »

Może być kilka przyczyn ;
od przeziębienia i złej aklimatyzacji , sprzedaży chorej sztuki , po sprzedaż 2 samców i 1 samiczki -drugi samiec zdominowany [ samiczki mają z reguły czerwone brzuszki i są mniejsze ]
a chorób może być z opisu wiele
http://akwadar.w.interia.pl/choroby.html" onclick="window.open(this.href);return false;
grazdar1
Awatar użytkownika

Zoe
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 4:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Dorota
Płeć:

Re: Ramirezy Pytanko

#10

Post autor: Zoe »

Florek87 pisze: a tak wo-gole to ten ramirezek ma tylna pletwa jak nóż nie ma jej jak trójkąt rozłożystej a jak nóż długi i wąski ;// Dolne pletwy tez sa jakies dziwne ;/
Jeśli ryba jest chora lub w złej kondycji fizycznej to składa płetwy. Napisz czy chociaż pobiera pokarm, czy tylko siedzi pod filtrem?
240l w stronę BW
ODPOWIEDZ