Bystrzyki pływajace bokiem

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ

Autor
emelo
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 27, 2013 4:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Bystrzyki pływajace bokiem

#1

Post autor: emelo »

112l akwa działa od 3 miesięcy
znam tylko ph-7.5
grzałka 150w aquael
filtr Turbo 500 aquael , zewnętrzny...
moja obsada to : 5xkirys panda , 5x otosek przyujściowy ,4x bystrzyk ozdobny , 1+1 ramirez , 1x glonojad złoty
podłoże tetra 5cm + żwir rzeczny 2-5mm , 3cm. Rosliny to...lotos indyjskix1, zwartka , 2xżabienica , 3x hygrophila wielonasienna +2x dębowa , anubis, mech jawajski i flame, dwa korzenie torfowe , 3 łupiny kokosa
podmiany...raz w tygodniu, 20-25%
pokarm to głównie ochotka oraz płatki JBL Krill
ostatnio dodana została hygrofhila dębowa oraz 6 bystrzykó
rybki już po przyniesieniu pływały przy boku zbiornika , tam gdzie największy prąd , po czym jedna z nich zaczęła zataczać się i snąć , lecz była ona wybarwiona od samego początku czego nie zauważyłem :( na drugi dzień odkryłem druga z nich z raną na boku , obrośniętą białą naroślą , także pływająca na boku , odłowiłem obie i niestety zamroziłem gdyż nie mam warunków na kwarantanne:( pozostałe 4 wyglądały ok , jednak po zgaszeniu światła zobaczyłem jak pływają pochylone na bok :( nie wiem co się dzieje , nie bladną ani trochę , jedzą normalnie , żadnych widocznych objaw nie ma, wiec nie jestem w stanie porównać tego
rybki posiadam 10 dni , 2 pierwsze zachorowały po jakimś tygodniu , aklimatyzacja polegała na stopniowym dodawaniu wody do tej w której przybyły , oczywiście temperatura wcześniej była wyrównana.
Rybki nie były wcześniej leczone, dostałem je z zaufanego źródła .
Nie posiadam żadnych foto ale jak w/w wizualnie nic nie odbiega od normy.
doszukałem się na forach , iż ma filtracja jest sporo za słaba (max jaka podaje producent to 500l/h czyli przypuszczam , ze 300l/h to optimum dla tego filtra) czy może to być główna przyczyna dziwnych zachowań , za czym idzie sporych zanieczyszczeń w wodzie ? jak opisałem , posiadam pielęgniczki ramireza oraz otoski i wszystko z nimi ok a to chyba bardziej problematyczne rybki niż bystrzyki. Proszę o pomoc osoby które maja spore doświadczenie i z góry dziękuje.
ODPOWIEDZ