Kokos

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
lera373
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: śr lut 20, 2013 1:26 pm
Telefon: 782899274
Lokalizacja:
Płeć:

Kokos

#1

Post autor: lera373 »

Dzisiaj przypomniało mi się, że gdzieś z tyłu lodówki wala się kokos, kupiony w Marcpolu daaawno temu. Kubeczki smakowe domagały się doznań, żołądek pokarmu, więc kokos wylądował na stole. Pojawiło się pytanie "jak się to otwiera?!", w głowie pojawiły się wizje mnie piłującej kokos na pół itp. Odpowiedź, jak się okazało, była banalna- jedna z dziurek jest do przebicia noskiem noża(dzieki, wujku Google!).

Obrazek

Obrazek

Delektując się pysznym miąższem, oglądałam swoje akwa. Nagle tknęło mnie- "hej, przecież mogę zrobić domek z kokosa!". Marzył mi się taki od dłuższego czasu i właśnie dzisiaj miałam szansę to marzenie spełnić!
Ale, ale- przecież nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić (no i jestem kobietą, więc według sporej grupy osób rączki mi rosną nie z tego miejsca co trzeba- chociaż gdy przyszło co do czego to ja wierciłam i robiłam uchwyty w kuchni, podczas gdy mój luby prasował). Oczywiście wujek Google znowu przyszedł mi z pomocą i po 3 minutach wiedziałam już co mam robić.

Przede wszystkim trzeba wypić PYSZNY sok kokosowy, potem rozłupać na dwie części, wybrać ładniejszą( zachłannym poleca się obie) i wydrążyć. BARDZO smaczny proces, polecam :)

Obrazek

Można to robić też płaskim śrubokrętem, ale stary nóż babci kupiony w ZSRR poradził sobie bez najmniejszego problemu.

Gdy kokos już wydrążony, a miąższ zjedzony, trzeba nalać wody do garnka i gotować około godziny. Co do parametrów- tak długo jak ziemniaki, ogień spory. Dodatkowo, jeśli się położy kokos wydrążoną dziurką do góry, to w ramach bonusu otrzymujemy bezpłatny pokaz mini erupcji gejzeru ;)

Obrazek

Po wszystkim oczywiście ostudzić kokosa i wreszcie włożyć do akwarium.

Obrazek

Moje kakadu od razu się zainteresowały nową kryjówką. O dziwo, samczykowi ona przypadła do gustu na tyle, że się w niej schował i tylko co jakiś czas wyglądał :)

Obrazek

Obrazek
a przed nią bieży motylek, a nad nią lata baranek
Awatar użytkownika

Stefan
Zapaleniec
Posty: 305
Rejestracja: czw lis 24, 2011 8:50 pm
Telefon: Nokia
Lokalizacja: Stary Mokotów
Płeć:

Kokos

#2

Post autor: Stefan »

Ślicznie napisana opowieść. Do tego piękne ilustracje. Już widzę autorkę kolejnych felietonów które bardzo mile są widziane/czytane.
Awatar użytkownika

Autor
lera373
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: śr lut 20, 2013 1:26 pm
Telefon: 782899274
Lokalizacja:
Płeć:

Kokos

#3

Post autor: lera373 »

Stefan, bardzo dziękuję :oops:
wczoraj dołączyłam do waszego zacnego forum, więc w ramach powitania napisałam coś więcej niż "cześć" :)
a przed nią bieży motylek, a nad nią lata baranek

Kiperka

Kokos

#4

Post autor: Kiperka »

He he... Fajnie się czytało :)
Awatar użytkownika

etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Kokos

#5

Post autor: etna »

Super się czyta nawet komuś kto już sam to robił :-D
Adriana
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4197
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Kokos

#6

Post autor: Drottnar »

lera373 pisze:Stefan, bardzo dziękuję wczoraj dołączyłam do waszego zacnego forum, więc w ramach powitania napisałam coś więcej niż "cześć"
Eh, żeby każdy się tak witał :)
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4948
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Kokos

#7

Post autor: Miro »

...ach te dziurki,dziurki - powiedzial samczyk kakadu
ODPOWIEDZ