PH regulator za 150zł? to żart?

Wpisuj tutaj linki i swoje komentarze o sprawdzonych internetowych sklepach akwarystycznych oraz o sklepach stacjonarnych spoza Warszawy.

Autor
mirekkon
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 15, 2013 11:13 am
Lokalizacja: Przemyśl

PH regulator za 150zł? to żart?

#1

Post autor: mirekkon »

Witam

Otóż odpowiadając na pytanie z tematu okazuje się że to nie jest żart, tak naprawdę to urządzenie kosztuje mniej niż 150zł i w pełni mierzy PH oraz steruje pompką natleniającą i elektrozaworem, przeznaczone jest do samodzielnego montażu w obudowie

tu jest film: " onclick="window.open(this.href);return false;

a tu opis http://www.mirekkon.pl/microph.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#2

Post autor: don_Vall »

Reklamy to chyba nie ten dział.....
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki

dziuniek31
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 8:10 pm
Lokalizacja:

PH regulator za 150zł? to żart?

#3

Post autor: dziuniek31 »

Jeśli mniej to jaki koszt kompletu?
Awatar użytkownika

Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#4

Post autor: Hooltayos »

Poszukaj a znajdziesz :D
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

PH regulator za 150zł? to żart?

#5

Post autor: Akwamaniak.pl »

Mirku najgłupsza kryptoreklama jaką widziałem na forach akwarystycznych od 15 lat :) Mogłeś chociaż drugie konto założyć. Treść tematu i postu rodem z Faktu ^^.

Mały hit: "
wykonam za dodatkową opłatą instalację bezpieczną gwarantującą bezpieczeństwo pracy urządzenia dla użytkowników.
To jest na tej samej zasadzie co działy ze zdrową żywnością w marketach ? (czyt. oznacza to, że cała reszta jest po prostu niezdrowa ^^ ) .

Pzdr
Obrazek
Obrazek

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#6

Post autor: pkucaba »

Uważam, że w pewnym sensie jest to element diy.
Jest wiele konstrukcji do diy na zasadzie płytek, jak choć by arduino....

Autor
mirekkon
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 15, 2013 11:13 am
Lokalizacja: Przemyśl

PH regulator za 150zł? to żart?

#7

Post autor: mirekkon »

Akwamaniak.pl pisze:Mirku najgłupsza kryptoreklama jaką widziałem na forach akwarystycznych od 15 lat :) Mogłeś chociaż drugie konto założyć. Treść tematu i postu rodem z Faktu ^^.

Mały hit: "
wykonam za dodatkową opłatą instalację bezpieczną gwarantującą bezpieczeństwo pracy urządzenia dla użytkowników.
To jest na tej samej zasadzie co działy ze zdrową żywnością w marketach ? (czyt. oznacza to, że cała reszta jest po prostu niezdrowa ^^ ) .

Pzdr

Witam.

Szanowny Kolego Rafale,

rozumiem Twoje podenerwowanie faktem wypuszczenia na rynek micro PH i błyskawiczną odpowiedź na mój post. Przypuszczam, że powodem Twojego podenerwowania jest obecny zastój w sprzedaży Skalara (być może Weipro), który to zastój może się jeszcze bardziej pogłębić w związku z wejściem na rynek tak taniego urządzenia jak micro PH.
Akwamaniak.pl pisze: To jest na tej samej zasadzie co działy ze zdrową żywnością w marketach ? (czyt. oznacza to, że cała reszta jest po prostu niezdrowa ^^ ) .
Reklamy od czasu ich powstania nigdy nie miały być mądre i nieść przesłań - reklama ma być skuteczna, ale Ty jako Przedstawiciel tak renomowanego sklepu powinieneś o tym wiedzieć najlepiej (czyt. ucz się od najlepszych w domyśle MARKETY). Swoją drogą nie znam nikogo kto twierdziłby, że reklamy są mądre i skierowane do niego - może Ty znasz?

Chwyt który zastosowałeś w postaci fragmentu "Mały hit" wyrwanego z kontekstu logicznego i treści zdania można porównać do działań pisarczyków upadłej telewizji tvn. Własnie w takich telewizjach wyrwą jedno zdanie z kontekstu wypowiedzi i powtarzają w wiadomościach przez 3 dni.

cały tekst ze strony brzmi:
http://www.mirekkon.pl/microph.htm pisze: UWAGA!!!
Przy załączaniu bezpośrednim napięcia powyżej 24V, na zielonej wtyczce oraz na płytce sterownika będą występowały niebezpieczne dla zdrowia i życia napięcia, należy wtedy zaizolować całą wtyczkę taśmą lub koszulką termokurczliwą i część kabla około 5 cm za wtyczką. Cała płytka powinna być w obudowie ochraniającej dostęp do niebeczpiecznego napięcia. Urządzenie w takim wypadku powinno być w miejscu niedostępnym dla dzieci.

UWAGA!!!
WSZYSTKO CO ROBISZ PRACUJĄC Z NAPIĘCIAMI NIEBEZPIECZNYM (POWYŻEJ 24V) – ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. JAKO AUTOR I WYKONAWCA STEROWNIKA NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SKUTKI I SZKODY POWSTAŁE W WYNIKU NIEPRAWIDŁOWYCH DZIAŁAŃ UŻYTKOWNIKA. Jeśli nie masz uprawnień i wiedzy na tematy elektryczne poproś o pomoc kogoś kto się na tym zna. Jeśli chcesz pomogę Ci doradzę, wykonam za dodatkową opłatą instalację bezpieczną gwarantującą bezpieczeństwo pracy urządzenia dla użytkowników.
i jest on więcej niż w jednym miejscu na stronach urządzeń, a dotyczy dodatkowej instalacji na napięcie 230V bezpiecznej dla użytkownika, którą użytkownik może wykonać sam bez opłat, według schematów które zamieściłem.
Akwamaniak.pl pisze:Mogłeś chociaż drugie konto założyć.
Kolego Rafale, wszystko co piszę w internecie wynika z aktualnego stanu wiedzy, przekonań lub doświadczeń - nieczego nie muszę się wstydzić, a tym bardziej używać drugiego konta które mi doradzasz. Jestem za uczciwy i za honorowy na taką hipokryzję o czym przekonało się wiele osób współpracujących ze mną.

Ponieważ szanuję Ciebie i wolną konkurencję pozostaje mi wierzyć jedynie w to, że zakwalifikujesz swój post w kategoriach nieporozumienie.

Pozdrawiam
Mirek

EDIT:
pkucaba pisze:Uważam, że w pewnym sensie jest to element diy.
Jest wiele konstrukcji do diy na zasadzie płytek, jak choć by arduino....
tak właśnie jest, samodzielność nie polega tu jednak na lutowaniu i zabawie w elektronika - bo nie każdy nim jest, ale we własnoręcznym wykonaniu sobie pięknego panela lub zabudowaniu urządzenia do szafki np na cienkiej blaszanej lub plastikowej płytce, po co ? Ponieważ sterowniki obecne na rynku mają obudowy dedykowane, które nie zawsze trafiają w gusta estetyczne ludzi, bądź potrzeby montażowe zestawów.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#8

Post autor: sum »

Po co ta spina?Gość ma do zaoferowania stosunkowo tani sterownik to czemu nie może go przedstawić na forum?
Dział rzeczywiście nie ten ale cała reszta bardzo interesująca.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#9

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Nikt nie twierdzi,że sterownik nie jest tani ,czy też interesujący, mnie tylko nie podoba się nachalna reklama w nieodpowiednich działach, bo kolega mirekkon rozrzuca ją po forum jak łupież, a to w tym a to w inny dziale. To jest dział DIY "Do It Yourself" wiec poproszę o rozpisanie jak taki sterownik można zbudować samemu,i z czego, a nie jak go kupić. Od kupna/sprzedaży jest dział giełda, który też ma pewne zasady.A kolega mirekkon ma je w ,głęboko.

Całą dyskusje proszę przenieść albo do działu reklamy, albo do działu giełdy, bo dział DIY jest od czego innego.
Awatar użytkownika

Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#10

Post autor: Hooltayos »

Sum potwierdził moje podejście.
Zastanawiałem się czy nie przenieść postu, czy go nie zablokować lub usunąć.

Ale Gość nie robi nic złego, to że ma autorskie rozwiązanie - chwała.
To że tańsze od komercji - chwała.

Akwamaniak się wzburzył - nie rozumiem dlaczego.
Tłumaczenie się "mirekkon" generalnie żałosne i nie potrzebne.
Awatar użytkownika

probielany
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 8:23 am
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Emil
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#11

Post autor: probielany »

Pomijając fakt, że temat założony nie tam gdzie trzeba, to trzeba przyznać, że cena jest naprawdę atrakcyjna. Jeśli za tym idzie też jakość, to tym bardziej jest godne uwagi.
375 - BW
Więcej na razie nie będzie !

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#12

Post autor: pkucaba »

Panowie uważam, że nie ma się co denerwować. Myślę, że zbyt ostro zaczęliśmy...
Kwestia doprecyzowania interpretacji ;).
I jeśli chodzi o diy granice są dość płynne. Jeśli uważacie, że nie jest to dobry dział przenosimy.
Bez niepotrzebnych dyskusji lub zarzutów.

offtop, a może w temacie ;)
Sam zrobiłem już kilka sterowników i niezliczoną ilość "kitów".
Mnie akurat taki sterownik ph nie interesuje osobiście, ale cena za płytkę nie jest zbyt wygórowana.
Oczywiście ta garstka elementów tu użyta jest warta dużo mniej. Trzeba tylko wziąć pod uwagę czas na napisanie programu oraz złożenie urządzenia.
Mirek jakiegoś szalonego biznesu nie zrobi takim urządzeniem niekompletny.
Jeśli kogoś stać na sondę to i na sterownik.
Takie coś jest raczej dla takich weekendowych "dłubaczy" jak ja.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#13

Post autor: Drottnar »

pkucaba pisze:Jeśli uważacie, że nie jest to dobry dział przenosimy.
Biorąc pod uwagę formę i link, to jednak nie jest dobry dział.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#14

Post autor: pkucaba »

Zatem przenoszę.

-- 16 paź 2013, o 20:51 --

W i sumie racja. Sam optuję nad czystością działu DIY.

-- 16 paź 2013, o 20:55 --

Jeszcze jedno pytanie do Mirka. Czy cena za urządzenie dla nas jest taka sama jak dla podforaków ;).
Awatar użytkownika

Przemo_K
Uzależniony
Posty: 500
Rejestracja: pn lut 11, 2013 1:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#15

Post autor: Przemo_K »

Panowie moim zdaniem z ceną tego urządzenia szału nie ma. Trzeba doliczyć koszt sondy PH i buforów (ok 180zł) co daje nam w sumie 330 zł bez obudowy.
Dla zainteresowanych dodam, że kompletny zestaw Weipro można mieć za 240 zł (http://www.ebay.pl/itm/Weipro-PH-2010-p ... 5d44f4df8b
182l, 27l

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#16

Post autor: pkucaba »

Nikt nie mówił, że Diy jest tanie... hihi
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#17

Post autor: sum »

Przemo_K, ciekawe jak się załatwia sprawy serwisowe i gwarancyjne :) W przypadku awarii wysyłka w obie strony będzie trochę kosztowało.Poza tym czytałem,że sonda z Weipro jest do du..
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#18

Post autor: Drottnar »

sum pisze:Poza tym czytałem,że sonda z Weipro jest do du..
Ale że co? Jakoś specjalnie profilowana?
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#19

Post autor: sum »

Drottnar pisze:Ale że co? Jakoś specjalnie profilowana?
:evil: :evil: :evil: :evil:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Przemo_K
Uzależniony
Posty: 500
Rejestracja: pn lut 11, 2013 1:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#20

Post autor: Przemo_K »

sum zakupiłem to ustrojstwo ok rok temu od tego sprzedającego. Fakt - z serwisem był by problem niemniej jednak zaryzykowałem. Co do sondy Weipro nie mam zastrzeżeń. Zastosowałem się tylko do jednej z rad - jak najmniej ją ruszać i odpinać i będzie ok. i jest ok...od roku. Idąc dalej Twoim rozmyślaniem na temat sądy Weipro - trzeba więc do micro PH dodać więcej niż 180 zł jak ktoś chce mieć lepszą sondę :) A z awaryjnością tych urządzeń to pewnie jest tak jak z samochodami: jak ktoś ma i mu się nie psuje to zachwala że to najlepsza marka, a jak ciągle u mechanika to mówi że złom i nie warto takiego kupować.
182l, 27l
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#21

Post autor: sum »

Nie no ok,ja tylko tak sobie gdybam,że jednak zakupy na ebayu są z lekka ryzykowne.Sam też już ryzykowałem :mrgreen:
Osobiście taki sterownik pH na chwilę obecną jest dla mnie zbędny,o sondzie napisałem to co wyczytałem.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
mirekkon
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 15, 2013 11:13 am
Lokalizacja: Przemyśl

PH regulator za 150zł? to żart?

#22

Post autor: mirekkon »

Witam ponownie wszystkich

Uff, szczerze mówiąc nie liczyłem ani na taką liczną dyskusję, ani na takie oburzenie. Fakt jeśli pomyliłem działy przepraszam, być może temat ten nie nadaje się do działu DIY, ale jak wielu przyznało chyba warty jest uwagi. Dobrze że został przeniesiony do innego działu.
sum pisze:Po co ta spina?Gość ma do zaoferowania stosunkowo tani sterownik to czemu nie może go przedstawić na forum?
Dział rzeczywiście nie ten ale cała reszta bardzo interesująca.
Bardzo dziękuję za uznanie, szczególnie Moderatora. Szkoda tylko że nie można w jednym zdaniu opisać ile pracy mnie to wszystko kosztuje.
pkucaba pisze: Oczywiście ta garstka elementów tu użyta jest warta dużo mniej.
ile Twoim zdaniem kolego Piotrze warta jest ta garstka części?
pkucaba pisze: Mirek jakiegoś szalonego biznesu nie zrobi takim urządzeniem niekompletny.
Jeśli kogoś stać na sondę to i na sterownik.
Takie coś jest raczej dla takich weekendowych "dłubaczy" jak ja.
ot i święta racja, wychodzę naprzeciw użytkownikom, jak pisałem na forum podforakowym od pewnego czasu staram się zrobić rewolucję w tym temacie
pkucaba pisze: Jeszcze jedno pytanie do Mirka. Czy cena za urządzenie dla nas jest taka sama jak dla podforaków ;).
jasne fora na których można coś popisać zawsze mają u mnie dobre ceny, nie liczę na super kokosy za jedno urządzenie raczej staram się ostro wejść w hurt

cena urządzenia bez zasilacza to 100zł + ewentualna wysyłka cena urządzenia z zasilaczem dla podforaków i dla forów współpracujących 109zł!!! + ewentualna wysyłka, cena z zasilaczem dla pozostałych 120zł + ewentualna wysyłka, cena z zasilaczem z allegro 130zł + wysyłka

Jak widać jeśli ktoś ma zasilacz za 100zł może kupić gotowe do montażu w obudowie urządzenie, zasilacz dowolny 9-15W 1-3W z wtykiem DC5,5x2,5,

kto z Wasz dziś więcej wydał w Biedronce ? :)
Przemo_K pisze:Panowie moim zdaniem z ceną tego urządzenia szału nie ma. Trzeba doliczyć koszt sondy PH i buforów (ok 180zł) co daje nam w sumie 330 zł bez obudowy.
Dla zainteresowanych dodam, że kompletny zestaw Weipro można mieć za 240 zł (http://www.ebay.pl/itm/Weipro-PH-2010-p ... 5d44f4df8b
według moich danych cena weipro HIT oraz elektrody! -> http://www.akwarystyczny24.pl/weipro-m-43.html" onclick="window.open(this.href);return false; :roll:

dlaczego sonda polska? proszę bardzo
mirekkon na podforaku pisze: ja polecam tylko Hydromet i nie dlatego że mam z nimi jakiś układ czy coś, po prostu jest to najlepsza elektroda w Europie pod względem jakość cena, poza tym jest regenerowalna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pokaż mi elektrodę aquamedic lub JBL lub innego szwaba który daje Ci elektrodę odnawialną, zwykle po trzech latach od zakupu drapiesz się w głowę skąd wziąć 4 -5 stów na zakup nowej bo stara się nie kalibruje

ERH-AQ1 została stworzona do akwarystyki i jest dedykowana do tych celów, wytrzymuję 2-3 lata, a potem można ją zregenerować - procedura w instrukcji, koszt regeneracji to zakupi specjalnego żelu około 30 zł + ocet spirytusowy 10% i tyle

cena sondy na dzień dzisiejszy to 172,20zł brutto do tego dochodzi przesyłka i 2 bufory 100ml
19,68x2 czyli 211,56 + wysyłka lub odbiór osobisty ceny wzięte ze strony:
http://www.hydromet.com.p...ow,2,2,34,15,34" onclick="window.open(this.href);return false;

reasumując koszty: (dane na wrzesień 2013)

ERH-AQ1 + bufory 4 i 7 bez wysyłki - 211,56zł
microPH z wysyłką - 129zł (bez wysyłki 119zł) opcja z zasilaczem impulsowym stabilizowanym lub
microPH z wysyłką - 109zł (bez wysyłki 99zł) opcja bez zasilacza impulsowego stabilizowanego

razem 340,56 + koszt wysyłki hydromet
lub 320,56 + koszt wysyłki hydromet
jeśli zamówilibyście wspólnie 5 kompletów to cena za komplet wyszła by 340zł:
1. sterownik
2. sonda
3. bufory 4 i 7
4. z wysyłką gratis do każdego osobno (wysyłka wspólna do jednej osoby 330zł/kpl)

pojedyncze komplety w/w to koszt 350zł z wysyłką
Drottnar pisze:
sum pisze:Poza tym czytałem,że sonda z Weipro jest do du..
Ale że co? Jakoś specjalnie profilowana?
no faktycznie jest to najlepszy żart dzisiejszego wieczora, życzę powodzenia Panie kolego Przemo_K w użytkowaniu tej chińszczyzny, cenię ludzi którzy najpierw czytają a potem piszą ...

pozdrawiam
Mirek
Ostatnio zmieniony śr paź 16, 2013 10:06 pm przez mirekkon, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: PH regulator za 150zł? to żart?

#23

Post autor: Drottnar »

Dziękuję za uznanie. Staram się bardzo.
Awatar użytkownika

Przemo_K
Uzależniony
Posty: 500
Rejestracja: pn lut 11, 2013 1:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#24

Post autor: Przemo_K »

mirekkon pisze:życzę powodzenia Panie kolego Przemo_K w użytkowaniu tej chińszczyzny, cenię ludzi którzy najpierw czytają a potem piszą ...

pozdrawiam
Mirek
Dziękuję za życzenia Panie Mirku - chińszczyzna ma się u mnie dobrze. Co do drugiej części wypowiedzi z tego co widzę sugeruje Pan Panie Mirku, że napisałem nie czytając - otóż podałem ceny alternatywne (nieco tańsze) zapożyczone z allegro. Ale trudno jakoś przełknę tę krytykę z "Pana" strony.
Ostatnio zmieniony śr paź 16, 2013 10:17 pm przez Przemo_K, łącznie zmieniany 1 raz.
182l, 27l

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#25

Post autor: pkucaba »

mirekkon pisze:ile Twoim zdaniem kolego Piotrze warta jest ta garstka części?
Mirku dziwne pytanie. Chyba przyznasz mi rację, że wszystko zależy gdzie kupujesz i w jakich ilościach.
Sądzę, że najwięcej kosztuje Cię płytka, ze względu na mały "nakład" i być może przetwornik AC (nie widać co tam włożyłeś).
(Ja pewnie 95% z tego mam w szufladzie hihi...)


Naprawdę fajne jest to, że ktoś wychodzi z taką inicjatywą. Elementy dla DIY to chociaż uważam, że to grząski grunt. Obserwuję pilnie Twoje działania w tym kierunku, bo są ciekawe.
mirekkon pisze:no to faktycznie jest najlepszy żart dzisiejszego wieczora, życzę powodzenia Panie kolego Przemo_K w użytkowaniu tej chińszczyzny, cenię ludzi którzy najpierw czytają a potem piszą ...
Mirku - każdy wybiera to co lubi.
Ja wtedy mówię: "Kto zabroni bogatemu chodzić na bosaka."


Nadal uważam, że niepotrzebny jest taki ironiczny ton. Każdy wydaje swoje pieniądze jak chce.
I ja dlatego nie krytykuję i nie chcę by ktoś mnie krytykował.

Autor
mirekkon
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 15, 2013 11:13 am
Lokalizacja: Przemyśl

Re: PH regulator za 150zł? to żart?

#26

Post autor: mirekkon »

pkucaba pisze:
mirekkon pisze:ile Twoim zdaniem kolego Piotrze warta jest ta garstka części?
Mirku dziwne pytanie. Chyba przyznasz mi rację, że wszystko zależy gdzie kupujesz i w jakich ilościach.
Sądzę, że najwięcej kosztuje Cię płytka, ze względu na mały "nakład" i być może przetwornik AC (nie widać co tam włożyłeś).
(Ja pewnie 95% z tego mam w szufladzie hihi...)
jasne ale skoro piszesz dużo mniej to ja pytam ile? bo mnie w hurcie 10 szt wychodzi blisko 65zł koszt części, a dużo mniej sugeruje 20-30zł, sama płytka to koszt około 12-14zł
pkucaba pisze: Mirku - każdy wybiera to co lubi.
Ja wtedy mówię: "Kto zabroni bogatemu chodzić na bosaka."
Nadal uważam, że niepotrzebny jest taki ironiczny ton. Każdy wydaje swoje pieniądze jak chce.
I ja dlatego nie krytykuję i nie chcę by ktoś mnie krytykował.
nie ironizuję z Ciebie Piotrze chodziło mi o sondę profilowaną do du.. - chyba mnie nie zrozumiałeś dobrze :)

pozdrawiam

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

PH regulator za 150zł? to żart?

#27

Post autor: pkucaba »

mirekkon pisze:jasne ale skoro piszesz dużo mniej to ja pytam ile? bo mnie w hurcie 10 szt wychodzi blisko 65zł koszt części, a dużo mniej sugeruje 20-30zł, sama płytka to koszt około 12-14zł
Zostawmy to, bo to niepotrzebna dyskusja. :)
Podkreślam to co było ważne w mojej wypowiedzi:
Wartością urządzenia jest pomysł i program.
mirekkon pisze:nie ironizuję z Ciebie Piotrze chodziło mi o sondę profilowaną do du.. - chyba mnie nie zrozumiałeś dobrze
Tym bardziej nie na miejscu, bo sugerujesz inne jej stosowanie niż zakłada producent... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: PH regulator za 150zł? to żart?

#28

Post autor: Drottnar »

To akurat pierwszy zasugerował sum. :)
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Re: PH regulator za 150zł? to żart?

#29

Post autor: Akwamaniak.pl »

Dobra bo widzę, że zaszło małe nieporozumienie.
Witam.

Szanowny Kolego Rafale,

rozumiem Twoje podenerwowanie faktem wypuszczenia na rynek micro PH i błyskawiczną odpowiedź na mój post. Przypuszczam, że powodem Twojego podenerwowania jest obecny zastój w sprzedaży Skalara (być może Weipro), który to zastój może się jeszcze bardziej pogłębić w związku z wejściem na rynek tak taniego urządzenia jak micro PH.
1. Nie Rafale tylko Krzyśku. Rafał pisze z konta admin.
2. Chodziło mi bardziej o zaśmiecanie forum przez pisanie nie tam gdzie trzeba. Skalar i Micro pH to różne urządzenia także konkurencyjność nijaka.
3. Weipro i Skalary sprzedają się dobrze :)
Chwyt który zastosowałeś w postaci fragmentu "Mały hit" wyrwanego z kontekstu logicznego i treści zdania można porównać do działań pisarczyków upadłej telewizji tvn. Własnie w takich telewizjach wyrwą jedno zdanie z kontekstu wypowiedzi i powtarzają w wiadomościach przez 3 dni.
Przecież każdy mądry człowiek od razu zauważy, że specjalnie i nie do końca na serio wyrwałem to z kontekstu. Gdy Cejrowski mówił o właśnie tych działach ze zdrową żywnością też puścił oczko ;).
I błagam ... co jak co ... ale do TVN-u jest mi zdecydowanie daleko.
Kolego Rafale, wszystko co piszę w internecie wynika z aktualnego stanu wiedzy, przekonań lub doświadczeń - nieczego nie muszę się wstydzić, a tym bardziej używać drugiego konta które mi doradzasz. Jestem za uczciwy i za honorowy na taką hipokryzję o czym przekonało się wiele osób współpracujących ze mną.

Ponieważ szanuję Ciebie i wolną konkurencję pozostaje mi wierzyć jedynie w to, że zakwalifikujesz swój post w kategoriach nieporozumienie.
Krzyśku ... ale to już wyjaśniliśmy.

Szanowny Mirku
Przyjrzyj się proszę troszkę bliżej temu forum. Zobaczysz na nim wielu hodowców, sprzedawców i innych ludzi związanych z branżą akwarystyczną. I chwała im za to, że są na tym forum, a przede wszystkim za to, że dzielą się swoim doświadczeniem z innymi użytkownikami forum.
Po za tą grupą są też konta oficjalne różnych sklepów. Konta te służą do reklamowania sklepu w SPECJALNIE DO TEGO STWORZONYM DZIALE. I naprawdę nikt z tego problemu nie robił i robić nie będzie.
Chcesz reklamować swoje produkty? Zapraszam do odpowiedniego działu. Chcesz dyskutować o projektach DIY ? To nie oferuj tu(DIY) ich sprzedaży tylko o nich dyskutuj i wszyscy będziemy dalej żyć w spokoju i z uśmiechem na ustach :).

To jest forum akwarystyczne, jesteśmy akwarystami więc zajmujmy się tu przede wszystkim akwarystyką!

Pozdrawiam i życzę na przyszłość troszkę więcej spokoju i pisania w odpowiednich działach :)
Obrazek
Obrazek

Autor
mirekkon
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 15, 2013 11:13 am
Lokalizacja: Przemyśl

PH regulator za 150zł? to żart?

#30

Post autor: mirekkon »

Po chwilowym braku urządzeń już są, zainteresowanych który pytali proszę o ponowne pw

są też timery x5 jako dozowniki nawozów jeśli ktoś chce może obejrzeć film, ale na razie jestem na etapie tworzenia opisu: http://www.mirekkon.pl/dozownik.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

-- Wt gru 31, 2013 7:59 am --

Dla potrzeb DIY, na prośbę wielu osób wykonałem próbne testy upakowania płytki w obudowie Z-73, jak to wyszło zobaczcie sami:

http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... 354#210354" onclick="window.open(this.href);return false;

-- Śr mar 26, 2014 12:47 pm --

Do Świąt nowa promocyjna cena dla zaprzyjaźnionych forów, o 10 zł taniej, wystarczy podać aktywnego nicka zarejestrowanego na danym forum i nazwę forum...

promocyjne ceny dotyczą nie tylko microPH lecz wszystkich sterowników, http://www.mirekkon.pl/elektronika.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

-- Wt maja 13, 2014 6:35 pm --

Nowa wersja microPH się szykuje

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

-- Pn cze 30, 2014 9:06 am --

Urządzenie jest już gotowe, pięknie wykonane, i tak samo działające oto kilka fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

no i soft na PC

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internetowe sklepy zoologiczne (i stacjonarne spoza Warszawy)”